1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
05.04.2004 N 662
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2004 р.
за N 901/9500
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 420 від 01.03.2016 )
Про затвердження Положення про порядок укладання або переукладання контракту з керівником виконавчого органу відкритого акціонерного товариства, холдингової компанії та державної акціонерної компанії і Типової форми контракту з керівником виконавчого органу відкритого акціонерного товариства
На підставі Законів України "Про господарські товариства", "Про власність", "Про приватизацію державного майна" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2004 N 155 "Про затвердження Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок укладання або переукладання контракту з керівником виконавчого органу відкритого акціонерного товариства, холдингової компанії та державної акціонерної компанії (додається).
2. Затвердити Типову форму контракту з керівником виконавчого органу відкритого акціонерного товариства.
3. Визнати такими, що втратили чинність Положення про порядок укладання або переукладання контракту з головою правління відкритого акціонерного товариства, холдингової компанії та державної акціонерної компанії і Типову форму контракту з головою правління ВАТ, затверджені наказом Фонду державного майна України від 06.04.2000 N 695, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16.05.2000 за N 279/4500 та N 280/4501 відповідно.
4. Директору Департаменту стратегії управління та обліку корпоративних прав держави в п'ятиденний термін подати вищезазначені документи на реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Фонду державного майна України Григоренка Є.М.
Голова Фонду М.Чечетов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
05.04.2004 N 662
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2004 р.
за N 901/9500
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок укладання або переукладання контракту з керівником виконавчого органу відкритого акціонерного товариства, холдингової компанії та державної акціонерної компанії
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України, Законів України "Про господарські товариства", "Про власність" та "Про приватизацію державного майна", постанов Кабінету Міністрів України від 11.09.96 N 1099 "Про затвердження Порядку перетворення у процесі приватизації державних, орендних підприємств і підприємств із змішаною формою власності у відкриті акціонерні товариства", від 19.05.99 N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", від 11.02.04 N 155 "Про затвердження Основних концептуальних підходів до підвищення ефективності управління корпоративними правами держави".
1.2. Дія цього Положення поширюється на відкриті акціонерні товариства, створені в процесі приватизації та корпоратизації (далі - ВАТ), до проведення перших загальних зборів акціонерів, а також за рішенням загальних зборів акціонерів до реалізації 50 і більше відсотків акцій ВАТ, холдингові компанії та державні акціонерні компанії.
У разі передачі за рішенням Кабінету Міністрів України від Фонду державного майна України корпоративних прав держави іншим органам виконавчої влади контракт укладається органом виконавчої влади, якому передано в управління корпоративні права держави господарського товариства, за погодженням з Фондом державного майна України.
1.3. Загальні збори акціонерів ВАТ можуть прийняти інший порядок звільнення і призначення керівника виконавчого органу ВАТ та укладання з ним контракту.
1.4. Положення визначає:
порядок призначення керівника виконавчого органу ВАТ;
порядок укладання або переукладання контракту з керівником виконавчого органу ВАТ;
порядок звільнення та призупинення повноважень керівника виконавчого органу ВАТ;
порядок призначення, укладання контракту та звільнення керівників виконавчого органу холдингових та державних акціонерних компаній, створених на базі майна державних підприємств.
1.5. Фонд державного майна України розглядає питання, зазначені в пункті 1.4 цього Положення, щодо керівників виконавчого органу ВАТ, холдингових та державних акціонерних компаній, створених на базі майна державних підприємств у формі господарського товариства, які входять до сфери управління Фонду державного майна України та його регіональних відділень.
1.6. Органи виконавчої влади, які здійснюють управління корпоративними правами держави, узгоджують з Фондом державного майна України призначення або звільнення та призупинення повноважень керівників виконавчого органу ВАТ, які входять до сфери їх управління.
2. ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ КЕРІВНИКА ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ ВІДКРИТОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
2.1. У разі перетворення державного підприємства у ВАТ призначення керівника виконавчого органу ВАТ відбувається у такому порядку:
а) у наказі про створення ВАТ зазначається, що обов'язки керівника виконавчого органу ВАТ покладаються на директора підприємства відповідно до чинного законодавства, на базі якого створюється ВАТ. Цим самим наказом виконуючий обов'язки керівника виконавчого органу ВАТ зобов'язується у місячний термін подати на розгляд до органів приватизації проект контракту, погоджений відповідно з обласною, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та галузевим міністерством.
У разі неаргументованого порушення строку погодження контракту зазначеними органами виконавчої влади він може бути оформлений без такого погодження;
б) після підписання контракту орган приватизації видає наказ про призначення на посаду керівника виконавчого органу ВАТ.
У разі ухилення або зволікання виконуючим обов'язки керівника виконавчого органу ВАТ з укладанням контракту без поважних причин протягом місяця з моменту видання наказу про створення ВАТ видається наказ про звільнення від виконання обов'язків керівника виконавчого органу ВАТ.
2.2. Призначення нового керівника виконавчого органу ВАТ відбувається у такому порядку:
а) видається наказ про призначення нового виконуючого обов'язки керівника виконавчого органу ВАТ відповідно до статуту. Орган виконавчої влади, який здійснює управління корпоративними правами держави, узгоджує кандидатуру на посаду керівника виконавчого органу ВАТ з відповідною обласною, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями та галузевим міністерством.
З узгодженою кандидатурою укладається контракт, погоджений відповідно до підпункту "а" пункту 2.1 цього Положення. На підставі укладеного контракту видається наказ про призначення керівника виконавчого органу ВАТ.
У разі відсутності узгодженої кандидатури на посаду керівника виконавчого органу ВАТ оголошується проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника виконавчого органу ВАТ;
б) після проведення конкурсу та визначення переможця на підставі затвердженого протоколу засідання комісії з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад керівників виконавчого органу ВАТ укладається контракт з переможцем конкурсу;
в) після підписання контракту з переможцем видається наказ про його призначення на посаду керівника виконавчого органу ВАТ.
Відділ кадрів ВАТ робить відповідний запис у трудовій книжці.
У разі ухилення або зволікання переможцем конкурсу з укладанням контракту без поважних причин протягом місяця від затвердження протоколу засідання комісії про підсумки конкурсу видається наказ про оголошення нового конкурсу на заміщення вакантної посади.
3. ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ АБО ПЕРЕУКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ З КЕРІВНИКОМ ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ ВАТ
3.1. Контракти з керівниками виконавчого органу ВАТ укладаються, переукладаються або продовжуються у разі:
а) закінчення строку дії контракту;
б) звільнення попереднього та призначення наступного керівника виконавчого органу ВАТ;
в) перетворення державного підприємства у відкрите акціонерне товариство;
г) передачі корпоративних прав держави від центрального органу виконавчої влади до органу приватизації корпоратизованого ВАТ;
ґ) рішення загальних зборів.
Унесення змін та доповнень до чинного контракту оформляється додатковою угодою за згодою сторін.
3.2. Відповідно до підпункту "а" пункту 3.1 цього Положення після закінчення строку дії контракт переукладається або продовжується термін його дії шляхом укладання додаткової угоди за наявності таких документів:
проект контракту з керівником виконавчого органу ВАТ та додаток 1 до нього, розроблені на підставі Типової форми контракту з керівником виконавчого органу ВАТ (у разі переукладання контракту).
Проект контракту та додаток 1 до нього погоджуються з галузевим міністерством та відповідно обласною, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, після чого подаються на розгляд до органу приватизації.

................
Перейти до повного тексту