1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.05.2012 № 582
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 червня 2012 р.
за № 899/21211
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 1108 від 17.12.2013 )
Про затвердження Порядку планування митними органами документальних виїзних перевірок та Порядку проведення митними органами зустрічних звірок
Відповідно до частини третьої статті 346, частини п’ятої статті 348 Митного кодексу України та з метою забезпечення єдиного підходу до планування документальних виїзних перевірок суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та впровадження єдиного порядку направлення запитів на проведення зустрічних звірок, оформлення, накопичення та реалізації їх матеріалів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок планування митними органами документальних виїзних перевірок, що додається.
2. Затвердити Порядок проведення митними органами зустрічних звірок , що додається.
3. Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України (Чмерук М.О.) та Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Державної митної служби України (Попівняк О.І.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Мярковського А.І. та заступника Голови Державної митної служби України Дериволкова С.Д.
Міністр Ю. Колобов
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва

М. Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
22.05.2012 № 582
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 червня 2012 р.
за № 899/21211
ПОРЯДОК
планування митними органами документальних виїзних перевірок
І. Формування квартального плану
1.1. Формування квартального плану проведення митницями планових документальних виїзних перевірок підприємств (далі - план) митницями здійснюється відповідно до пріоритетних напрямів контрольно-перевірочної роботи, які доводяться до відома митниць уповноваженим митним органом, який координує діяльність митних органів при плануванні, проведенні перевірок та реалізації їх матеріалів (далі - Уповноважений митний орган).
1.2. Сформований проект плану за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, у строк до 1 числа другого місяця кварталу, що передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляється до Уповноваженого митного органу.
1.3. Проект плану супроводжується пояснювальною запискою, яка в обов’язковому порядку містить такі відомості за попередніх три роки зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яке пропонується включити до плану:
інформацію про попередні перевірки (документальні планові виїзні, документальні позапланові виїзні, документальні невиїзні);
відомості стосовно кількості та характеру зовнішньоекономічних операцій за період, який підлягає перевірці (кількість митних декларацій із зазначенням загальної фактурної та митної вартості, умов поставки, характеру угоди (у розрізі митних режимів), податкових пільг, типових товарів, стосовно яких здійснювались зовнішньоекономічні операції);
обґрунтування необхідності проведення перевірки підприємства в цьому кварталі, включення підприємства до плану тощо.
1.4. За результатами опрацювання проекту плану Уповноваженим митним органом приймається рішення про погодження проекту плану, направленого митницями, або з урахуванням змін, внесених Уповноваженим митним органом. Про погодження проекту плану митниці повідомляються Уповноваженим митним органом у строк до 1 числа місяця, який передує кварталу, на який здійснюється формування плану.
1.5. З метою узгодження плану на предмет одночасного проведення перевірок погоджений Уповноваженим митним органом проект плану у строк до 5 числа місяця, що передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляється митницями до органів державної податкової служби для узгодження.
1.6. Органи державної податкової служби інформують митниці про необхідність проведення одночасних планових перевірок щодо підприємств, включених до проекту плану, до 20 числа останнього місяця поточного кварталу.
1.7. Погоджені органами державної податкової служби проекти планів, складених за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, у строк до 25 числа місяця, що передує кварталу, на який здійснюється формування плану, направляються митницями до Уповноваженого митного органу для затвердження загального плану проведення митницями документальних планових виїзних перевірок (далі - Загальний план).
ІІ. Формування Загального плану
2.1. Загальний план затверджується наказом керівника Уповноваженого митного органу за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку.
2.2. Витяг із затвердженого Загального плану направляється до відповідної митниці Уповноваженим митним органом у строк до 30 числа місяця, що передує кварталу, на який здійснюється формування плану.
2.3. Керівник митниці зобов’язаний забезпечити участь необхідної кількості посадових осіб у проведенні такою митницею документальної планової виїзної перевірки підприємства.
2.4. Не підлягають включенню до Загального плану перевірки підприємства, дати актів останніх документальних планових виїзних перевірок яких припадають на попередні 12 місяців, а підприємства, які отримали статус уповноважених економічних операторів, - на попередні 30 місяців.
2.5. Проведення митницями документальних планових виїзних перевірок здійснюється за період діяльності підприємства з урахуванням строків давності, встановлених Податковим кодексом України . Проведення перевірок з питань, які були предметом попередніх перевірок, не допускається.
2.6. Документальні планові виїзні перевірки, які проводяться митницями, мають комплексний характер. Проведення митницями документальних планових виїзних перевірок за окремими напрямами здійснення зовнішньоекономічних операцій не допускається.
ІІІ. Внесення змін до планів
3.1. Заміна підприємств у планах або включення до планів інших підприємств та внесення змін до термінів проведення перевірок допускаються виключно у разі наявності об'єктивних обставин (ліквідація, банкрутство підприємства, припинення його діяльності на тривалий час, обставини непереборної сили).
3.2. За наявності підстав, визначених пунктом 3.1 цього розділу, митниця звертається до Уповноваженого митного органу із пропозиціями щодо внесення змін до плану, в яких наводить детальне обґрунтування необхідності таких змін. Уповноважений митний орган розглядає пропозиції та надає відповідь митниці протягом двох робочих днів.

................
Перейти до повного тексту