1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.07.2007 N 605
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2007 р.
за N 899/14166
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 1047 від 30.07.2013 )
Про затвердження Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України
З метою вдосконалення порядку заохочувального відзначення працівників освіти і науки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України (далі - Положення), що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 11.07.2005 N 402 "Про затвердження положень про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.07.2005 за N 820/11100.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра освіти і науки України Жебровського Б.М.
Міністр С.М.Ніколаєнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
13.07.2007 N 605
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2007 р.
за N 899/14166
ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства освіти і науки України
Загальні положення
1. Відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України нагороджуються громадяни України за значні особисті досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчання і виховання підростаючого покоління, за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, забезпеченні суспільного виробництва висококваліфікованими працівниками, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, вирішення найважливіших наукових проблем, вагомі успіхи у створенні новітньої техніки та впровадженні у виробництво сучасних наукоємних технологій.
Відомчою заохочувальною відзнакою нагороджуються особи, які пропрацювали в галузі освіти і науки не менше 5 (п'яти) років.
Відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України можуть бути нагороджені іноземні громадяни та особи без громадянства за видатний особистий внесок у розвиток освіти і науки України.
2. Заохочувальні відомчі відзнаки Міністерства освіти і науки України мають три ступені:
I ступінь - Почесна грамота Міністерства освіти і науки України;
II ступінь - нагрудний знак "Відмінник освіти України";
III ступінь - нагрудні знаки "Василь Сухомлинський", "Софія Русова", "О.А. Захаренко", "І.Г. Ткаченко", "А.С. Макаренко", "Петро Могила", "За наукові досягнення".
Відомчою заохочувальною відзнакою I ступеня можуть нагороджуватися колективи навчальних закладів відповідно до пункту 6 цього Положення.
3. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України здійснюється послідовно, починаючи з I ступеня. Нагородження відзнакою наступного ступеня можливе не раніше як через два роки після нагородження відзнакою попереднього ступеня.
Відзнакою I ступеня можуть бути удостоєні за нові заслуги неодноразово, але не раніше ніж через два роки після останньої відомчої заохочувальної відзнаки. Повторне нагородження однойменними нагрудними знаками не проводиться.
4. Нагороджуються відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України особи, які раніше були відзначені на регіональному рівні Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій або керівництвом відповідного вищого навчального закладу.
Особи, нагороджені відзнаками регіонального рівня, можуть бути представлені до нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України не раніше ніж через два роки після останнього нагородження.
Нагородження будь-якими нагородами в один рік не проводиться.
5. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України провадиться:
5.1 за значні досягнення в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління;
5.2 за підсумками навчального року та високих результатів атестації педагогічних та науково-педагогічних працівників;
5.3 з нагоди ювілейних дат заснування навчальних закладів. Уперше вони відзначаються в 50-ту річницю. Наступні відзначення ювілейних дат навчальних закладів проводяться не раніше як через 25 років;
5.4 з нагоди святкування професійних свят працівників освіти і науки;
5.5 з нагоди святкування ювілейної дати від дня народження особи, що подається до нагородження заохочувальною відомчою відзнакою.
Науково-педагогічні та педагогічні працівники, учні (студенти) яких посіли призові місця на змаганнях всеукраїнського рівня, що були проведені Міністерством освіти і науки України або його структурними підрозділами, уносяться до подання (відповідно до підпункту 15.1 пункту 15 цього Положення) Міністру освіти і науки України за підсумками навчального року.
Порядок представлення до нагородження
6. Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України відзначаються громадяни України, колективи навчальних закладів та установ освіти, наукових установ і організацій за заслуги в реалізації державної політики в галузі національної освіти, навчанні та вихованні підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів, забезпечення суспільного виробництва висококваліфікованими працівниками, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях, розв'язання найважливіших наукових проблем, вагомі успіхи у створенні новітньої техніки та впровадження у виробництво сучасних наукоємних технологій.
7. Нагрудним знаком "Відмінник освіти України" нагороджуються педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці, які працюють у галузі не менше десяти років і досягли визначних успіхів у вихованні, навчанні, професійній, науковій підготовці учнівської та студентської молоді, організації та вдосконаленні навчальної, виховної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, координації діяльності педагогічних, виробничих колективів, сім'ї, громадськості з питань виховання і навчання дітей, упровадженні в практику досягнень науки і передового педагогічного досвіду, керівництві закладами та установами освіти, наданні допомоги щодо їх розвитку, впровадженні нових управлінських новацій, підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, спеціалістів галузей економіки України, науковому і методичному забезпеченні навчальних закладів та установ освіти, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників, роботі з конструювання і виготовлення навчально-наочного приладдя, планово-фінансовій, адміністративно-господарській та іншій роботі.
8. Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" нагороджуються педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці, а також інші особи за значний особистий внесок у розвиток загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні загальної середньої освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних кадрів, створенні високоякісних підручників і навчальних посібників для загальноосвітніх навчальних закладів.
9. Нагрудним знаком "Софія Русова" нагороджуються педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники, державні службовці за значний особистий внесок у розвиток дошкільної та позашкільної освіти, які досягли визначних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні дошкільної та позашкільної освіти, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників для дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
10. Нагрудним знаком "А.С.Макаренко" нагороджуються педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, державні службовці, які досягли визначних успіхів у вихованні підростаючого покоління, науковому та навчально-методичному забезпеченні виховної роботи, підготовці висококваліфікованих педагогічних працівників.
11. Нагрудним знаком "Петро Могила" нагороджуються наукові та науково-педагогічні працівники, державні службовці за значний особистий внесок у розвиток вищої освіти, які досягли значних успіхів в організації навчальної, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів, розвитку педагогічної науки, створенні підручників і навчальних посібників для вищих навчальних закладів.
12. Нагрудним знаком "За наукові досягнення" нагороджуються наукові і науково-педагогічні працівники, державні службовці за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та впровадження у виробництво досягнень науки і техніки.
13. Нагрудним знаком "О.А.Захаренко" нагороджуються керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів, державні службовці за значний особистий внесок у становлення нових інноваційних моделей, забезпечення успішної діяльності загальноосвітньої школи з реалізації завдань сучасної середньої освіти, організацію педагогічної та культурно-просвітницької роботи серед населення, популяризацію кращих надбань загальноосвітніх шкіл у здійсненні навчально-виховного процесу та духовного зростання учнівської молоді.
14. Нагрудним знаком "І.Г.Ткаченко" нагороджуються педагогічні працівники навчальних закладів системи загальної середньої та професійної освіти, державні службовці, які впроваджують сучасні методи теорії і практики трудового навчання і виховання, поєднують виробниче навчання з продуктивною працею; керівники гуртків науково-технічної творчості за вагомий внесок у трудове навчання і виховання, плекання любові до праці, у підготовку молодої зміни висококваліфікованих робітників, за впровадження сучасних навчально-виховних та виробничих технологій, застосування ефективних методів виробничого навчання і виховання високоосвіченого, усебічно розвинутого молодого покоління, спроможного у своїй практичній діяльності застосовувати найновіші досягнення науки і техніки, ефективно працювати в умовах ринкової економіки.
15. Подання про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України вносять Міністру освіти і науки України:
15.1. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, Національна академія наук України та галузеві академії наук України, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, вищі навчальні заклади, що підпорядковані центральним органам виконавчої влади, а також інші міністерства та відомства, у підпорядкуванні яких є навчальні заклади, установи освіти та наукові установи.
Клопотання про нагородження перед вищим органом порушується трудовими колективами, де працюють особи за основним місцем роботи, або органами громадського самоврядування. Висунення кандидатур здійснюється гласно, за основним місцем роботи особи, яку представляють до відзначення. Клопотання може здійснюватись також з ініціативи органів управління освітою та громадських організацій України. При цьому повинна враховуватись думка трудового колективу та відповідного органу виконавчої влади, якому підпорядковані установи, підприємства та організації, де працює кандидат на нагородження за основним місцем роботи.
15.2. Клопотання про нагородження Міністра освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальників управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій здійснюється відповідно за ініціативи Голови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Нагородної комісії Міністерства освіти і науки України з розгляду питань заохочувального відзначення працівників освіти і науки.
Клопотання про нагородження посадової особи органів місцевого самоврядування здійснюється після прийняття радою або її виконавчим органом відповідного рішення за погодженням відповідної обласної державної адміністрації.
Пропозиції щодо нагородження осіб за підсумками навчального року та атестації педагогічних працівників подаються (відповідно до пункту 15.1 цього Положення) до Міністерства освіти і науки України з червня до вересня включно.

................
Перейти до повного тексту