- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СЛУЖБА ЗОВНІШНЬОЇ РОЗВІДКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2006 р.
за N 895/12769
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Служби
зовнішньої розвідки
N 35 від 06.02.2013 )
Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби
зовнішньої розвідки
N 251 від 14.12.2009 )
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України (додається).
2. Начальнику Служби режиму, документального забезпечення та контролю Апарату управління Голови Служби зовнішньої розвідки України з наказом ознайомити заступників Голови Служби зовнішньої розвідки України та керівників структурних підрозділів.
3. Керівникам структурних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України організувати ознайомлення з наказом співробітників-військовослужбовців.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Організаційно-інспекторське управління Служби зовнішньої розвідки України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби зовнішньої
розвідки України
18.07.2006 N 126
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2006 р.
за N 895/12769
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення службового розслідування у Службі зовнішньої розвідки України
Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок призначення і проведення службового розслідування стосовно військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України, які допустили дисциплінарні правопорушення (порушення військової дисципліни або громадського порядку).
2. Службове розслідування - це комплекс заходів, які здійснюються у межах відомчої компетенції, з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини осіб, які вчинили дане правопорушення.
3. Службове розслідування в обов'язковому порядку проводиться у разі:
невиконання або неналежного виконання військовослужбовцем службових обов'язків, що загрожувало життю і здоров'ю інших осіб або заподіяло їм матеріальну шкоду;
невиконання або недбалого ставлення до виконання вимог законів чи інших нормативно-правових та розпорядчих документів, що негативно вплинуло на стан виконання покладених на Службу зовнішньої розвідки України завдань;
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки
N 251 від 14.12.2009 )
у разі поранення або смерті, що сталося внаслідок застосування військовослужбовцем фізичного впливу і спеціальних засобів, а також у разі застосування зброї до інших співробітників Служби зовнішньої розвідки України, військовослужбовців чи цивільного населення;
недозволеного розголошення змісту або втрати службових документів;
втрати службового посвідчення, магнітної картки, печаток, штампів.
4. За фактами (ознаками) розголошення секретної інформації, втрати її матеріальних носіїв та інших порушень законодавства у сфері охорони державної таємниці службове розслідування проводиться відповідно до вимог режиму секретності, визначених Кабінетом Міністрів України.
Порядок призначення службового розслідування
5. Службове розслідування призначається письмовим наказом Голови Служби зовнішньої розвідки України або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки.
У наказі зазначаються підстави для призначення службового розслідування, мета і терміни його проведення, особа (якщо вона встановлена), стосовно якої воно буде проводитись, а також посадова особа (особи), якій (яким) доручено його проведення, з урахуванням його (їх) фахової підготовки та питань, які потребуватимуть з'ясування в ході службового розслідування.
( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки
N 251 від 14.12.2009 )
6. Підставою для призначення службового розслідування можуть бути рапорти співробітників Служби зовнішньої розвідки України, письмові звернення громадян, інформація і матеріали, одержані при здійсненні оперативних заходів, факти, оприлюднені в засобах масової інформації, про правопорушення, події, що потребують з'ясування обставин, за яких вони сталися.
Службове розслідування не проводиться за анонімними повідомленнями, заявами, скаргами.
7. Службове розслідування може бути проведене на особисту вимогу військовослужбовця з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозр.
8. Заборонено проводити службове розслідування особам, які є підлеглими військовослужбовця, чиє правопорушення підлягає розслідуванню, а також особам - співучасникам правопорушення або зацікавленим у наслідках розслідування.
9. Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки злочину, посадова особа, яка його призначила, зобов'язана вжити заходів у встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України порядку.
Термін проведення службового розслідування
10. Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення. У необхідних випадках цей термін може бути продовжено посадовою особою, яка призначила службове розслідування, але не більш як на один місяць.
Початок службового розслідування визначається датою підписання наказу про його призначення.
Завершення службового розслідування визначається датою затвердження посадовою особою, яка його призначила, висновку за результатами службового розслідування.
11. Термін проведення службового розслідування не включає час перебування військовослужбовця, стосовно якого воно проводиться, у відпустці, службовому відрядженні або на лікуванні.
Порядок проведення службового розслідування
12. Під час службового розслідування встановлюються:
обставини (час, місце) і суспільно небезпечні наслідки правопорушення (події), з приводу якого було призначено службове розслідування;
особи, винні у правопорушенні, та особи, дії чи бездіяльність яких сприяли настанню суспільно небезпечних наслідків або створювали загрозу для їх спричинення;
наявність причинно-наслідкового зв'язку між неправомірним діянням особи (осіб), з приводу якого було призначено службове розслідування, та його наслідками;
причини правопорушення (події) та умови, що йому сприяли;
ступінь провини кожної з осіб, причетних до правопорушення, та мотиви протиправної поведінки військовослужбовця і його ставлення до скоєного.
( Інструкцію доповнено пунктом 12 згідно з Наказом Служби зовнішньої розвідки
N 251 від 14.12.2009 )
13. Посадова особа (особи), якій (яким) доручено проведення службового розслідування, діє відповідно до вимог чинного законодавства України і відповідає за повноту, всебічність, об'єктивність і неупередженість зроблених висновків, а також нерозголошення відомостей, що стосуються чи можуть вплинути на проведення службового розслідування, зачіпають права і законні інтереси чи свободи військовослужбовця, стосовно якого воно проводиться.
Повноваження посадової особи (осіб), якій (яким) доручено проведення службового розслідування, обмежуються терміном проведення службового розслідування.
................Перейти до повного тексту