- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України
06.09.2010 N 272
( z0887-10 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 2010 р.
за N 888/18183
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
соціальної політики
N 1242 від 22.12.2015 )
ПОРЯДОК
контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном ( z0887-10 )
I. Загальні положення
1.2. Контроль за додержанням суб'єктами господарювання (далі - ліцензіати)
Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном (далі - Ліцензійні умови) здійснює Міністерство праці та соціальної політики України (далі - Мінпраці), яке є органом ліцензування та контролю, шляхом проведення в межах повноважень планових та позапланових перевірок.
1.3. Контроль здійснюється у присутності ліцензіата або його уповноваженої особи в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.
II. Організація перевірки
2.1. До 31 грудня 2010 року планові та позапланові перевірки за додержанням ліцензіатами
Ліцензійних умов здійснюються з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009
N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".
2.2. Планові перевірки за додержанням ліцензіатами
Ліцензійних умов здійснюються Мінпраці згідно з річним планом перевірок, який до 1 грудня року, що передує плановому, затверджується наказом Мінпраці, копія якого надається Державному комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. Заходи з проведення планових перевірок здійснюються з періодичністю відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
2.3. Планові перевірки здійснюються за умови письмового повідомлення (додаток 1) ліцензіата про проведення планової перевірки не пізніше як за десять днів до дня здійснення цього заходу, яке надсилається ліцензіату рекомендованим листом чи телефонограмою або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі ліцензіата під розписку.
2.4. Повідомлення Мінпраці про проведення планової перевірки повинно містити:
дату початку та закінчення здійснення планового заходу;
найменування ліцензіата, щодо діяльності якого здійснюється планова перевірка;
найменування органу контролю.
2.5. Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Продовження строку здійснення планової перевірки не допускається.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009
N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" позапланові перевірки на підставі виконання ліцензіатом приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом контролю, здійснювати не раніше 1 січня 2011 року.
2.7. Під час проведення позапланової перевірки з'ясовуються лише ті питання, необхідність яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні на проведення позапланової перевірки.
2.8. Мінпраці повинно ознайомити ліцензіата з підставою проведення позапланової перевірки та надати йому копії відповідного документа.
2.9. Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Продовження строку здійснення позапланової перевірки не допускається.
2.10. Про проведення позапланової перевірки ліцензіат заздалегідь не попереджається.
2.11. На підставі наказу Мінпраці про проведення планової або позапланової перевірки, який містить найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки, оформляється посвідчення на право проведення планової (позапланової) перевірки ліцензіата (додаток 2), яке підписується керівником Мінпраці (його заступником) та засвідчується печаткою.
2.12. Посвідчення реєструється в журналі обліку посвідчень на право проведення перевірки ліцензіатів (додаток 3), сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
2.13. Посвідчення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки.
2.14. Посадова особа Мінпраці не має права здійснювати заходи із перевірки без наявності посвідчення на право проведення планової (позапланової) перевірки ліцензіата та службового посвідчення.
III. Права та обов'язки посадових осіб Мінпраці при проведенні планової або позапланової перевірки ліцензіатів
3.1. Посадові особи Мінпраці мають право:
ознайомлюватися з необхідними для проведення перевірки документами, що регулюють господарську діяльність ліцензіата з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном;
мати доступ на територію, у виробничі та службові приміщення ліцензіата для з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних із перевіркою;
отримувати від ліцензіата копії необхідних документів та письмові пояснення (довідки тощо) з питань, що виникають під час перевірки;
фіксувати процес здійснення планової або позапланової перевірки чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки.
3.2. Посадові особи Мінпраці зобов'язані:
керуватись у своїй роботі нормами законодавства України;
об'єктивно відображати в акті перевірки щодо додержання
Ліцензійних умов (далі - акт перевірки) стан додержання ліцензіатом Ліцензійних умов, а також усунення порушень Ліцензійних умов за результатами проведених раніше перевірок;
забезпечувати додержання державної та інших, передбачених законом, таємниць;
давати роз'яснення з питань провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
IV. Права та обов'язки ліцензіата при проведенні посадовими особами органу контролю планової або позапланової перевірки
4.1. Ліцензіат при проведенні посадовими особами Мінпраці планової або позапланової перевірки має право:
вимагати від посадових осіб Мінпраці додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у посадових осіб Мінпраці службового посвідчення і одержувати копію посвідчення на проведення планової або позапланової перевірки ліцензіата;
не допускати посадових осіб Мінпраці до проведення планової або позапланової перевірки, якщо:
він не одержав повідомлення про здійснення планової перевірки;
вона здійснюється з порушенням вимог щодо періодичності проведення планової перевірки, передбачених законом;
бути присутнім під час здійснення заходів контролю;
вимагати не розголошувати інформацію, що є комерційною таємницею ліцензіата;
одержувати та знайомитися з актами перевірки;
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки органу контролю;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії Мінпраці та його посадових осіб;
фіксувати процес здійснення планової або позапланової перевірки чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки.
4.2. Ліцензіат при проведенні посадовими особами Мінпраці планової або позапланової перевірки зобов'язаний:
допускати на територію, у виробничі та службові приміщення посадових осіб Мінпраці для з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних із перевіркою;
не створювати перешкод посадовим особам Мінпраці при проведенні планової або позапланової перевірки;
надавати посадовим особам Мінпраці копії необхідних документів та письмові пояснення (довідки тощо) з питань, що виникають під час проведення планової або позапланової перевірки.
V. Порядок проведення перевірки
5.1. Перед початком проведення планової або позапланової перевірки посадові особи Мінпраці зобов'язані пред'явити керівнику ліцензіата (юридичній особі), ліцензіату (фізичній особі - підприємцю) або його уповноваженому представнику посвідчення на право проведення перевірки, копію якого надати ліцензіату, та службові посвідчення, що засвідчують посадових осіб органу контролю.
5.2. Керівник ліцензіата (юридична особа), ліцензіат (фізична особа - підприємець) особисто або уповноважений представник ліцензіата надає посадовим особам Мінпраці всі необхідні для проведення перевірки документи, матеріали та забезпечує необхідні умови для проведення планової або позапланової перевірки.
5.3. Ліцензіат може вести журнал відвідання суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами, в якому представник контролюючого органу перед початком перевірки повинен обов'язково зробити запис (за його наявності), заповнюючи всі передбачені графи, та поставити свій підпис. До журналу відвідання суб'єктів підприємницької діяльності контролюючими органами повинна вноситись, зокрема, інформація щодо номера службового посвідчення та посади особи, що здійснює перевірку, дати видачі та номера направлення або припису щодо здійснення перевірки з обов'язковим зазначенням у ньому строків та мети відвідання.
VI. Перелік питань, які перевіряються посадовими особами Мінпраці при проведенні планової перевірки за додержанням Ліцензійних умов( z0887-10 )
6.1. Наявність у ліцензіата оригіналу ліцензії (довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії або довідки про подання заяви про видачу дубліката ліцензії).
6.2. Наявність у філій, інших відокремлених підрозділів ліцензіата, які проводять господарську діяльність з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, копій ліцензії, що підтверджують їх право на провадження цієї діяльності.
6.4. Достовірність відомостей, наведених у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії та/або які знаходяться в ліцензійній справі ліцензіата.
6.5. Наявність та зміст установчих документів ліцензіата, внутрішніх положень та інструкцій, які регламентують господарську діяльність з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, а також дотримання установленого чинним законодавством порядку прийняття та оформлення громадян на роботу відповідно до вимог глави III
Кодексу законів про працю України (укладання трудового договору з найманим працівником).
6.6. Наявність рішень про створення філій, відокремлених структурних підрозділів ліцензіата, відповідність затверджених положень про їх створення чинному законодавству, їх місцезнаходження, завдання та функції.
6.7. Наявність приміщення, а також документа, що підтверджує право власності ліцензіата або оренди ним приміщення, необхідного для провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
6.8. Наявність факту реєстрації ліцензіата у місцевому центрі зайнятості за своїм місцезнаходженням як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
6.9. Наявність у ліцензіата реєстраційних карток громадян України, працевлаштованих за типовою формою N 1-ем та своєчасність подачі районним, районним у містах, міським центрам зайнятості за місцезнаходженням статистичної звітності за
формою N 1 - ТМ (трудова міграція) у порядку, що встановлений наказом Міністерства статистики України від 31.01.96
N 28 "Про затвердження форм державної статистичної звітності про зовнішню трудову міграцію для Міністерства праці України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.02.96 за N 54/1079.
6.10. Наявність у ліцензіата журналу єдиного обліку клієнтів, який повинен бути прошнурований, пронумерований та завірений печаткою ліцензіата.
6.11. Надання ліцензіатом повної та достовірної інформації щодо можливості працевлаштування на роботу за кордоном, зокрема виконання ним вимог до інформаційно-рекламної діяльності.
6.12. Наявність фактів стягнення будь-яких видів попередніх оплат за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном до отримання клієнтом завізованого іноземним роботодавцем робочого контракту та робочої візи в посольстві (консульстві) країни працевлаштування.
6.13. Своєчасність повідомлення Мінпраці про всі зміни в документах, що додавались до заяви на видачу ліцензії або виникли в процесі діяльності.
6.14. Своєчасність переоформлення ліцензії.
6.15. Своєчасність виконання ліцензіатом приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планової перевірки органом контролю.
VII. Порядок оформлення результатів перевірки
7.1. За результатами планового або позапланового заходу посадовими особами Мінпраці складається акт перевірки.
7.2. Акт перевірки складається у двох примірниках за встановленою формою (додатки 4, 5): один примірник видається ліцензіату, другий - зберігається в Мінпраці.
7.3. Усі примірники акта перевірки в останній день перевірки підписуються особами, які її проводили. Керівник ліцензіата (юридична особа), ліцензіат (фізична особа - підприємець) особисто або уповноважений представник ліцензіата засвідчує, що ознайомлений з актом перевірки і один примірник отримав, ставить свій підпис, дату та печатку ліцензіата (у разі наявності).
7.4. У разі якщо керівник ліцензіата (юридична особа), ліцензіат (фізична особа - підприємець) або уповноважений представник ліцензіата не погоджується з фактами, викладеними в акті перевірки, цей акт перевірки підписується зазначеними особами із зауваженнями, які додаються до нього та є його невід'ємною частиною.
7.5. У разі відмови керівника ліцензіата (юридичної особи), ліцензіата (фізичної особи - підприємця) або його уповноваженої особи підписати акт перевірки посадова особа Мінпраці робить відповідний запис про те, що ліцензіат з актом перевірки ознайомлений, але від підпису відмовився.
7.6. Порушення, викладені в акті перевірки, повинні мати посилання на конкретні пункти, статті, розділи нормативно-правових актів, що порушуються. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів не допускається. До акта перевірки забороняється включати відомості, які не підтверджені під час перевірки фактами.
7.7. У разі виявлення порушень
Ліцензійних умов Мінпраці не пізніше п'яти робочих днів з дати складання акта перевірки видає розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов (додаток 6) у двох примірниках або приймає рішення про анулювання ліцензії. Один примірник розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов не пізніше п'яти робочих днів з дня складення акта надається ліцензіату чи уповноваженій ним особі для виконання, а другий примірник з підписом ліцензіата або уповноваженої ним особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства залишається в Мінпраці.
У разі відмови ліцензіата або уповноваженої ним особи від отримання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов воно направляється рекомендованим листом, а на копії розпорядження, яка залишається в органі контролю, проставляються відповідний вихідний номер і дата направлення.
7.8. Розпорядження Мінпраці про усунення порушень
Ліцензійних умов підписується керівником Мінпраці або його заступником.
7.9. У разі усунення ліцензіатом протягом п'яти днів з дати складання акта перевірки виявлених порушень
Ліцензійних умов (якщо це підтверджено документально і не потребує додаткової перевірки) розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов Мінпраці не видається.
7.10. Ліцензіат, який одержав розпорядження Мінпраці про усунення порушень
Ліцензійних умов, зобов'язаний у встановлений цим розпорядженням строк ( 30 днів) подати до Мінпраці інформацію про усунення порушень.
7.11. У разі документального підтвердження ліцензіатом факту усунення порушень
Ліцензійних умов, зазначених у розпорядчому документі, перевірка виконання такого розпорядження може не проводитись.
7.12. У разі неподання ліцензіатом до Мінпраці інформації про усунення порушень
Ліцензійних умов протягом строку, зазначеного в розпорядчому документі, Мінпраці проводиться позапланова перевірка ліцензіата щодо виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, за результатами якої складається відповідний акт.
7.13. Позапланова перевірка виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов проводиться після закінчення строку, зазначеного в розпорядженні, протягом якого ліцензіат зобов'язаний усунути порушення та подати до органу контролю відповідну інформацію.
7.14. Позапланова перевірка ліцензіата може бути проведена Мінпраці також з метою перевірки інформації про усунення порушень
Ліцензійних умов, яка подавалась ліцензіатом до органу контролю.
7.15. Неможливість ліцензіата забезпечити виконання
Ліцензійних умов, установлених для господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, визначається на підставі акта перевірки та є підставою для анулювання ліцензії.
7.16. Неможливістю ліцензіата забезпечити виконання
Ліцензійних умов уважається:
відсутність у ліцензіата зовнішньоекономічного договору (контракту) між ліцензіатом та іноземним суб'єктом господарювання (роботодавцем чи посередником);
відсутність у ліцензіата документів іноземного партнера (відповідно до укладеного зовнішньоекономічного договору (контракту)), передбачених у підпунктах 3.3.1 - 3.3.4 пункту 3.3
Ліцензійних умов;
відсутність у ліцензіата копії документа, який підтверджує, що іноземний суб'єкт господарювання володіє суднами чи використовує їх на інших законних підставах та/або керує (постачає) екіпажами судна, якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) передбачає тільки посередництво у працевлаштуванні громадян на судна іноземних власників;
відсутність у ліцензіата приміщення для провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном;
недотримання ліцензіатом установленого чинним законодавством порядку прийняття та оформлення громадян на роботу відповідно до вимог глави III
Кодексу законів про працю України.
7.17. Відмовою ліцензіата у проведенні перевірки вважається:
відсутність керівника ліцензіата (юридичної особи), ліцензіата (фізичної особи - підприємця) або їх уповноважених представників у час, визначений органом контролю для проведення перевірки, у разі відсутності клопотання ліцензіата щодо перенесення строку перевірки;
відмова ліцензіата забезпечити умови для проведення перевірки або надати всі необхідні документи, що підтверджують додержання ним
Ліцензійних умов;
безпідставна відмова ліцензіата в доступі посадовим особам Мінпраці з перевірки на свою територію, до будівель, споруд та інших приміщень.
7.18. У разі якщо під час перевірки встановлено факт повторного порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов; недостовірних відомостей в документах, поданих ліцензіатом для одержання ліцензії; передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності, Мінпраці протягом п'яти робочих днів з дати складання акта перевірки, складає у двох примірниках відповідний акт (додаток 7) про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов; про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом підприємницької діяльності для одержання ліцензії; про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності.
VIII. Анулювання ліцензії
8.2. Рішення про анулювання ліцензії приймається Мінпраці протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії, яке вручається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.
8.3. Розгляд питання про анулювання ліцензії на підставі акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов здійснюється Мінпраці з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його представників.
8.4. У разі неявки ліцензіата або його представників на розгляд питання про анулювання ліцензії у випадках, коли обов'язковість присутності ліцензіата передбачена законодавством, розгляд питання здійснюється без їх участі з обов'язковою відміткою в протоколі номера документа, що підтверджує надсилання повідомлення ліцензіату.
8.5. Розгляд питання про анулювання ліцензії у разі повторного порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов розглядається за наявності таких документів:
розпоряджень (наказів), на підставі яких здійснювались перевірки;
8.6. У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов суб'єкт господарювання може одержати нову ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття рішення про анулювання попередньої ліцензії.
8.7. Рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через тридцять днів з дня його прийняття, крім рішень про анулювання ліцензій, прийнятих згідно з поданою заявою ліцензіата про анулювання ліцензії та в разі смерті ліцензіата (фізичної особи - підприємця), які набирають чинності з дня їх прийняття.
IX. Оскарження рішення про анулювання ліцензії
9.1. У разі подання ліцензіатом протягом тридцяти днів з дня прийняття рішення про анулювання ліцензії скарги до Експертно-апеляційної ради при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва дія зазначеного рішення органу ліцензування зупиняється до прийняття відповідного рішення Держкомпідприємництвом.
9.2. Рішення Експертно-апеляційної ради щодо скарги ліцензіата є підставою для видання Держкомпідприємництвом розпорядження про усунення виявлених порушень законодавства у сфері ліцензування, допущених органом ліцензування.
9.3. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржено в судовому порядку.
Начальник Управління політики зайнятості та трудової міграції | В.Єрасов |
Додаток 1
до Порядку контролю
за додержанням Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності
з посередництва
у працевлаштуванні на роботу
за кордоном
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
________________ N ___________ ____________________________
(найменування ліцензіата)
____________________________
____________________________
____________________________
____________________________
(місцезнаходження та місце
провадження діяльності
ліцензіата або місце
проживання фізичної
особи - підприємця)
ПОВІДОМЛЕННЯ
Відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів
господарської діяльності" та згідно з річним Планом перевірок
на ____________________ рік, затвердженим наказом Мінпраці
від ____________ N ________, в період з "__" ________ 20__ року до
"___" __________ 20__ року буде проведено планову перевірку
додержання _______________________________________________________
(повне найменування ліцензіата, його місцезнаходження та
__________________________________________________________________
місце провадження діяльності або місце проживання
__________________________________________________________________
фізичної особи - підприємця)
Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з
посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном.
Вам необхідно забезпечити умови проведення перевірки та бути
присутнім особисто або призначити уповноваженого представника,
якому надана засвідчена в установленому порядку довіреність на
право представляти інтереси ліцензіата.
_________________________ _________________ ______________
(керівник структурного (підпис) (ініціали та
підрозділу органу контролю) прізвище)
Начальник Управління політики зайнятості та трудової міграції | В.Єрасов |
Додаток 2
до Порядку контролю
за додержанням Ліцензійних
умов провадження
господарської діяльності
з посередництва у
працевлаштуванні на роботу
за кордоном
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ПОСВІДЧЕННЯ
на право проведення _________________________ перевірки ліцензіата
(планова, позапланова)
"___"______________ 20__ року N ____________
Видане працівникам Мінпраці ________________________________,
(посада, прізвище та ініціали)
__________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
за участю _______________________________________________________,
(посада, прізвище та ініціали)
__________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
для проведення ____________________ перевірки відповідно до наказу
(планова, позапланова)
N __________ від ________________
ліцензіата _______________________________________________________
__________________________________________________________________
(повне найменування ліцензіата, його місцезнаходження
та місце провадження діяльності або місце
проживання фізичної особи - підприємця)
Підстава для здійснення перевірки: __________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(річний план перевірки або підстава, що передбачена
пунктом 2.6 Порядку контролю за додержанням
ліцензіатами Ліцензійних умов провадження господарської
діяльності з посередництва у працевлаштуванні
на роботу за кордоном)
Предмет перевірки: __________________________________________
__________________________________________________________________
(додержання Ліцензійних умов або виконання розпорядження
................Перейти до повного тексту