1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.07.2007 N 392
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 серпня 2007 р.
за N 884/14151
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики N 112 від 15.02.2016 )
Про затвердження типових положень про реабілітаційну установу змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю і про установу постійного та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю
На виконання пункту 2 розділу IV Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року N 716,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити типові положення про реабілітаційну установу змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю і про установу постійного та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю, що додаються.
2. Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням праці та соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій до 1 січня 2008 року вжити заходів щодо створення та організації діяльності реабілітаційних установ змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю та установ постійного та тимчасового перебування інвалідів з розумовою відсталістю.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В. Дьяченка.
Міністр М.Папієв ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра освіти і науки України В.Тесленко Заступник Міністра охорони здоров'я України В.Бідний Заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту С.Толстоухова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України
23.07.2007 N 392
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 серпня 2007 р.
за N 884/14151
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про реабілітаційну установу змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю
1. Загальні положення
1.1. Реабілітаційна установа змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів з розумовою відсталістю і психічними захворюваннями (далі - Установа) є установою, цільовим призначенням якої є здійснення заходів, спрямованих на надання реабілітаційних послуг особам з розумовою відсталістю та психічними захворюваннями.
1.2. Установа може утворюватися на основі державної, комунальної і приватної форм власності, не маючи на меті отримання прибутку.
1.3. Установа державної або комунальної форм власності утворюється, реорганізується та ліквідується на підставі рішення відповідного місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Установа приватної форми власності утворюється, реорганізується та ліквідується її засновником відповідно до чинного законодавства.
1.4. На підставі Типового положення про реабілітаційну установу змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів з розумовою відсталістю (далі - Типове положення) Установа розробляє власне положення, що затверджується засновником.
1.5. Види діяльності, що потребують ліцензування, здійснюються Установою після отримання в установленому порядку відповідної ліцензії.
1.6. Установа розміщується на територіях зі спеціально побудованими або пристосованими приміщеннями, що відповідають безбар'єрній архітектурі, санітарно-гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою з урахуванням специфіки захворювань осіб, що відвідують Установу.
1.7. У своїй діяльності Установа керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мінпраці, МОЗ, іншими нормативно-правовими актами з питань реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, а також цим Типовим положенням.
2. Завдання Установи
2.1. Установа забезпечує:
2.1.1. Реалізацію завдань, визначених Законами України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів в Україні", "Про соціальні послуги", "Про психіатричну допомогу", Концепцією соціальної адаптації осіб з розумовою відсталістю, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 619-р, а також постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 року N 716 "Про затвердження Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року", щодо забезпечення прав інвалідів та дітей-інвалідів на отримання реабілітаційних послуг.
2.1.2. Експертну оцінку стану інваліда або дитини-інваліда.
2.1.3. Пріоритетність реабілітаційних заходів, а також установлення наступності реабілітаційного процесу.
2.1.4. Систему комплексної абілітації, реабілітації та догляду відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
2.1.5. Сприяння у встановленні опіки чи піклування у випадку визнання інваліда недієздатним.
2.1.6. Сприяння у забезпеченні тимчасового цілодобового догляду за інвалідом та (або) дитиною-інвалідом з розумовою відсталістю (у випадку тимчасової складної життєвої ситуації у законного представника інваліда - на весь період перебігу цієї ситуації).
3. Структура Установи
3.1. Основними структурними підрозділами Установи є:
3.1.1. Кімната долікарського огляду.
3.1.2. Кімната соціально-педагогічної корекції.
3.1.3. Кабінет психокорекції та психотерапії.
3.1.4. Кабінет лікувальної фізкультури та фізичної реабілітації.
3.1.5. Відділення соціальної реабілітації.
3.1.6. Відділення психологічної реабілітації.
3.1.7. Відділення трудової реабілітації.
3.1.8. Відділення медичного супроводу.
3.1.9. Методичний кабінет.
3.1.10. Комплекс господарського обслуговування.
3.1.11. Служба соціального патронату.
4. Умови зарахування до Установи
4.1. До Установи приймаються діти-інваліди до 18 років та повнолітні інваліди I-III групи з розумовою відсталістю або з психічними захворюваннями відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 N 80 "Про затвердження Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг".

................
Перейти до повного тексту