1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.08.2008 N 296 ( див. текст )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 вересня 2008 р.
за N 881/15572
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 4-сг "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 200__ року" (річна)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 ) ( Додатково див. наказ N 533/19271 від 29.04.2011 )
I. Загальні положення
1.1. Форма державного статистичного спостереження N 4-сг "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 200_року" (далі - форма N 4-сг) подається органу державної статистики за місцем здійснення діяльності (місцезнаходженням земельних ділянок) респондента, який здійснює сільськогосподарську діяльність незалежно від його підпорядкування та організаційно-правової форми господарювання та має площі сільськогосподарських угідь.
1.2. Якщо земельні ділянки, на яких проведено посіви, розміщені в різних адміністративно-територіальних одиницях, то форма N 4-сг подається відповідним районним органам державної статистики за місцем здійснення діяльності (місцезнаходженням земельних ділянок).
1.3. У формі N 4-сг показуються фактичні розміри посіву сільськогосподарських культур на землях, що перебувають у володінні та користуванні підприємства згідно з чинним законодавством. За посіви на землях, що передані в найм (оренду) іншим землекористувачам, форму N 4-сг складає орендар за умови, що передання земельних ділянок здійснене та оформлене договорами найму (оренди) згідно з чинним законодавством.
1.4. На бланку форми N 4-сг зазначаються повне найменування і юридичне місцезнаходження респондента згідно з реєстраційними даними та місце здійснення його діяльності.
1.5. Заповнення форми N 4-сг проводиться на підставі первинних облікових документів та регістрів журнально-ордерної форми бухгалтерського обліку.
1.6. Усі показники форми N 4-сг наводяться у гектарах з двома знаками після коми та повинні бути логічно ув'язані з відповідною оперативною інформацією, наданою органам державної статистики на останню звітну дату (у разі її подання).
1.7. У графах форми N 4-сг, де показники відсутні, ставиться прочерк.
1.8. Усі показники у формі N 4-сг повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обґрунтовані документами, які оформлені в установленому законодавством порядку.
1.9. Форма N 4-сг підписується керівництвом підприємства, яке несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
II. Порядок заповнення форми N 4-сг
2.1. У формі N 4-сг обліковується весняна продуктивна площа, яка фактично зайнята посівами і з якої передбачається одержати врожай поточного року. При її визначенні повторний рахунок посівних площ не допускається.
2.2. До складу весняної продуктивної площі входять:
озимі посіви минулого року, що збереглися до закінчення весняної сівби;
посіви ярих культур поточного року на самостійній площі, включаючи пересів загиблих озимих, площу багаторічних технічних культур (лікарських, ефіроолійних);
безпокривні багаторічні трави посіву поточного року;
багаторічні трави посіву минулих років на площі, що збиратиметься у поточному році, так звана укісна площа, що збереглася до закінчення весняної сівби;
посіви у міжряддях садів;
посіви попередніх культур на розораних луках і пасовищах з метою їх докорінного поліпшення.
2.2.1. Посіви попередніх культур понад 2-3 роки поспіль ураховуються тільки у загальній посівній площі, а за площею відповідної культури не відображаються.
2.2.2. Не виключаються із площ посіву тимчасові польові дороги, які не передбачені планом внутрішньогосподарського землекористування.
2.3. До весняної продуктивної площі не включаються:
площі загиблих озимих;
площі самосіву (падалиця);
посіви у міжряддях просапних культур (крім посівів у міжряддях садів);
проміжні, повторні та підпокривні посіви;
кулісні посіви на парах;
посіви люпину, середели та інших сидеральних культур на зелене добриво;
посіви багаторічних трав, проведені для корінного поліпшення природних сіножатей та пасовищ після їх попередньої оранки (посіви багаторічних трав на залуження).
Площами самосіву (падалиця) визнаються площі, на яких посів у поточному році не був здійснений, а наявність сходів зумовлена проростанням культур, які не були зібрані у попередніх роках.
( Пункт 2.3 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 )
2.4. У розділі 1 "Зернові та зернобобові культури" форми N 4-сг виділяються:
площі озимих на зерно та зелений корм, що були посіяні восени минулого року (рядки 001-005): пшениці (включаючи озиме тритікале), жита, ячменю, ріпаку. Посіяні з осені минулого року площі інших культур, крім перелічених, ураховуються разом із ярими посівами поточного року;
( Абзац другий пункту 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 )
площі озимих, що повністю загинули в осінньо-зимовий період до закінчення сівби ярих (рядки 006-010);
пересіяні площі загиблих озимих ярими культурами (рядки 011-015);
площі озимих, що збереглися до кінця сівби ярих культур (рядки 016-023);
площі озимих, використаних на зелений корм, силос і випас, на яких посіяні ярі культури (рядок 024);
площі посіву ярих зернових та зернобобових культур (рядки 025-048);
площі посіву зернових та зернобобових культур під урожай поточного року (рядок 049): сума площ озимих на зерно, що збереглися до кінця сівби ярих культур (рядок 017), і площ ярих культур (рядок 025).
2.5. Посіви вики озимої чистої і у суміші на зерно у зв'язку з незначними площами їх посіву обліковуються у складі ярих культур у рядках 042 і 043 разом з викою ярою. Посіви тритікале озимого ураховуються разом з площею пшениці озимої.
2.6. Дані про розміри загиблих площ озимих культур (рядки 006-010) повинні бути підтверджені відповідними актами з підписами відповідальних осіб, що перевіряли і встановили факт загибелі, або висновками страховиків, якщо посіви були застраховані. Загиблими вважаються посіви, які повністю загинули, незалежно від того, пересівались вони ярими культурами чи ні. Зріджені посіви загиблими не вважаються. Якщо зріджені озимі посіви були підсіяні ярими зерновими культурами, вони обліковуються у складі ярих культур у рядку 036. Факт підсіву зріджених озимих посівів ярими культурами повинен бути підтверджений відповідними документами.
( Пункт 2.6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 )
2.6.1. Якщо під загиблими озимими, які не будуть пересіяні до закінчення сівби ярих, збереглися підпокривні трави, то площі цих трав у загальній посівній площі не враховуються, а обліковуються окремо у рядках 401-405.
2.7. Якщо загиблі в осінньо-зимовий період посіви озимих культур (уключаючи загиблі озимі весною, під якими збереглися підсіяні трави) були пересіяні ярими культурами, то у формі N 4-сг у відповідних рядках відображаються площі тих ярих культур, якими було здійснено пересів (у розмірі фактичного пересіву), і, крім того, ці площі наводяться за відповідною групою культур у рядках 011-015.
2.8. Із площі озимих, що збереглися до кінця сівби ярих культур (рядок 016), виділяються:
озимі на зерно (рядки 017-020);
озимі на зелений корм, силос, для одержання гранул і брикетів та випас, які вже були використані або ще не використані на годівлю худоби і на яких не провадився посів ярих до закінчення їх сівби (рядки 021-023).
2.9. Площі озимих культур, які використані на зелений корм, силос і випас та на яких у подальшому були посіяні ярі культури, відображаються окремим рядком 024. Посіви ж ярих культур на цих площах обліковуються у відповідних рядках.
2.9.1. Площа озимого ріпаку на зерно, яка збереглася, проставляється у групі технічних культур у рядку 117.
2.10. У площу посіву ярих зернових та зернобобових культур (рядки 025-048) включаються: пшениця яра (включаючи яре тритікале), жито яре, ячмінь ярий, овес, кукурудза, просо, гречка, рис, суміш колосових (пшениця, жито, ячмінь, тритікале), сорго, зернобобові культури, які передбачається зібрати на зерно.
( Пункт 2.10 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 )
2.10.1. У рядку 036 проставляється площа, яка зайнята сумішшю колосових. У цьому рядку також ураховується площа зріджених озимих посівів, що була підсіяна ярими зерновими культурами (наприклад, після випадання посівів озимої пшениці вони були досіяні ярим ячменем).
( Пункт 2.10 розділу II доповнено новим підпунктом 2.10.1 згідно з Наказом Державної служби статистики N 87 від 11.04.2011 )
2.10.2. У рядках 038 і 039 обліковуються посіви овочевих сортів квасолі та гороху (зеленого горошку), які передбачається зібрати на зерно.
2.10.3. У рядку 047 наводиться решта зернобобових культур, які не передбачені бланком (середела, чина, маш тощо, включаючи кормові боби на зерно).
2.10.4. Не включаються у площі посівів ярих зернових та зернобобових культур:
посіви кукурудзи для консервування або використання її у свіжому вигляді на стадії молочної, молочно-воскової стиглості;
посіви зернових та зернобобових культур на зелений корм, сіно, силос та випас, посіви вики та викових сумішей на сіно;

................
Перейти до повного тексту