1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
01.06.2009 N 370( z0863-09 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2009 р.
за N 864/16880
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я України № 2179 від 24.09.2020 )
ПОЛОЖЕННЯ
про відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги лікарні
1. Загальні положення
1.1. Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги лікарні (далі - Відділення) є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні (далі - Лікарня), яке у цілодобовому режимі надає екстрену (невідкладну) медичну допомогу.
1.2. Відділення утворюється згідно з наказами Міністерства охорони здоров'я Автономної республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації (далі - Територіальні органи охорони здоров'я) за наказом головного лікаря Лікарні в структурі лікувально-профілактичної установи, що утворюється, або шляхом реорганізації існуючого приймального відділення Лікарні.
1.3. Відділення у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров'я України та Територіальних органів охорони здоров'я у сфері надання невідкладної (екстренної) медичної допомоги.
1.4. Відділення може бути клінічною базою профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів.
1.5. Забезпечення Відділення медичним обладнанням та матеріалами, м'яким інвентарем та технічними засобами здійснюється згідно з табелем оснащення в межах кошторису лікувально-профілактичного закладу.
2. Завдання Відділення
2.1. Цілодобовий прийом пацієнтів та надання їм екстреної (невідкладної) медичної допомоги згідно з протоколами надання медичної допомоги, затвердженими Міністерством охорони здоров'я України (далі - Протоколи).
2.2. До Відділення приймаються особи, яких доставлено бригадами швидкої медичної допомоги (далі - Бригада), направлено на госпіталізацію лікарями лікувально-профілактичних закладів або які звернулися самостійно.
2.3. Сортування пацієнтів при масовому надходженні до Лікарні та ранньому госпітальному етапі.
2.4. Обстеження та санітарна обробка пацієнтів і направлення їх до профільного відділення Лікарні згідно зі встановленим діагнозом для подальшого стаціонарного лікування.
2.5. Подання інформації до відповідних органів, служб і установ у випадках, передбачених чинним законодавством України.
3. Структура Відділення
3.1. Відділення повинно мати три окремі входи:
а) вхід для приймання хворих, доставлених санітарним транспортом швидкої медичної допомоги або гелікоптером;
б) вхід для пацієнтів, які звертаються самостійно або госпіталізуються у плановому порядку;
в) вхід для хворих з інфекційними захворюваннями та контамінованих осіб (до ізольованого боксованого приміщення, яке облаштовується у разі відсутності у Лікарні інфекційного відділення).
3.2. Відповідно до завдань та потужності Лікарні Відділення складається з таких медичних приміщень:
а) приміщення для очікування пацієнтів та їх супроводжуючих;
б) приміщення для реєстрації та диспетчерська;
в) приміщення сортування хворих;
г) приміщення для проведення інтенсивної терапії, куди входять:
реанімаційна палата;
спеціалізоване приміщення для надання допомоги при поєднаних ушкодженнях для проведення операційних втручань, маніпуляцій та обстежень за життєвими показаннями;
лікарсько-медсестринський пост на межі між приміщенням для проведення інтенсивної терапії та палатами з можливістю постійного візуального спостереження за цими зонами (обладнаний засобами зв'язку та моніторингу стану хворих).
3.3. Палати для пацієнтів формуються у вигляді загальної зали, що розділяється перегородками на ліжко-місця (каталки). До кожного ліжко-місця підводиться стандартна панель (кисень; медичні гази; стиснене повітря; електрика; підключення до локальної комп'ютерної мережі; додаткове освітлення; кнопка виклику медичного персоналу тощо) для проведення у разі необхідності реанімаційних заходів та моніторингу вітальних функцій пацієнта з терміном його перебування до 24 годин.
3.4. Відсоток ліжко-місць для перебування пацієнтів у Відділенні (від 3 до 7% загального ліжкового фонду Лікарні) визначається рішенням Територіальних органів управління охорони здоров'я.
3.5. У разі можливості облаштовуються ізольовані палати для осіб з неадекватною поведінкою.

................
Перейти до повного тексту