- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2014 р.
за № 840/25617
Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів
1. Затвердити Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, що додається.
2. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
ПОГОДЖЕНО: Міністр соціальної політики України Перший заступник Голови Спільного представницького органу об'єднань профспілок Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Голова Профспілки працівників освіти і науки України Т.в.о. Голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва |
Л. Денісова Г.В. Осовий О. Мірошниченко Г.Ф. Труханов О.Ю. Потімков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
30.04.2014 № 535
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 липня 2014 р.
за № 840/25617
ПОРЯДОК
підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів
1. Цей Порядок визначає механізм підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів (далі - педагогічні працівники) незалежно від форм власності та підпорядкування (далі - заклад-замовник).
Педагогічні працівники проходять підвищення кваліфікації у закладах післядипломної освіти, вищих навчальних закладах, навчально-методичних (науково-методичних) центрах (кабінетах) професійно-технічної освіти, на підприємствах, в організаціях, а також на базі професійно-технічних навчальних закладів на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.
2. Метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників є вдосконалення та розвиток професійно-педагогічної компетентності шляхом опанування сучасних освітніх технологій, методик загальної та професійної педагогіки, психології, а також ознайомлення із сучасним устаткуванням, обладнанням, технікою, прогресивними методами організації праці, необхідними для здійснення якісної підготовки кваліфікованих робітників.
3. Основними завданнями підвищення кваліфікації педагогічних працівників є:
оновлення та розширення знань, формування нових професійних компетентностей у психолого-педагогічній, методичній, організаційно-управлінській діяльності;
засвоєння інноваційних технологій, форм, методів та засобів навчання;
вивчення педагогічного досвіду, сучасного виробництва, ознайомлення з досягненнями науки, техніки і виробництва та перспективами їх розвитку;
ознайомлення із специфікою умов, станом і тенденціями розвитку підприємств, організацій та установ, вимогами до рівня кваліфікації працівників за відповідними професіями;
застосування інноваційних технологій реалізації змісту підвищення кваліфікації, що передбачає його диференціацію, індивідуалізацію, запровадження дистанційних, інформаційно-комунікаційних технологій навчання;
встановлення (підвищення, підтвердження) кваліфікації (розряду, класу, категорії).
4. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється не рідше одного разу на 5 років і є обов’язковою умовою чергової атестації.
На період навчання за педагогічними працівниками зберігається середня заробітна плата відповідно до вимог чинного законодавства України.
У разі навчання з відривом від основного місця роботи педагогічні працівники мають право на гарантії і компенсації, передбачені законодавством України.
5. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється на підставі договору між закладом-замовником та закладом-виконавцем за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
6. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників державних професійно-технічних навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, комунальних - за рахунок коштів місцевого бюджету, а приватних - за рахунок коштів власника.
7. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за такими видами:
довгострокове підвищення кваліфікації;
короткострокове підвищення кваліфікації (семінари, майстер-класи, семінари-практикуми, семінари-тренінги, авторські школи, тренінги, вебінари, "круглі столи" тощо);
стажування.
8. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, індивідуальною та дистанційною формами навчання.
9. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться відповідно до перспективних та річних планів роботи професійно-технічного навчального закладу. План-графік підвищення кваліфікації педагогічних працівників затверджується керівником закладу-замовника та надсилається до навчально-методичного (науково-методичного) центру (кабінету) професійно-технічної освіти у відповідному регіоні.
................Перейти до повного тексту