1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
05.09.2008 N 1507/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 вересня 2008 р.
за N 839/15530
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 512/5 від 02.04.2012 )
Про затвердження Змін до Інструкції про проведення виконавчих дій
Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" та з метою удосконалення порядку погодження документів про передачу на реалізацію арештованого державними виконавцями майна
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.99 N 74/5, зареєстрованої в Мін'юсті 15.12.99 за N 865/4158 (із змінами) (додаються).
2. Департаменту державної виконавчої служби (Стаднік Г.В.):
2.1 Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
2.2. Довести цей наказ до відома Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Микола Оніщук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
України
05.09.2008 N 1507/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 вересня 2008 р.
за N 839/15530
ЗМІНИ
до Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.99 N 74/5 ( z0865-99 ), зареєстрованої в Мін'юсті 15.12.99 за N 865/4158 (із змінами)
1. У пункті 2.2.2 слова "Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції" замінити словами "Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління юстиції)". Далі за текстом слова "Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції" в усіх відмінках і числах замінити словами "регіональне управління юстиції" у відповідному відмінку і числі.
2. У пункті 4.16.3 слова "районних, районних у містах, міських (міських обласного значення) управлінь юстиції" замінити словами "районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - територіальні управління юстиції)". Далі за текстом слова "районне, районне у місті, міське (міське обласного значення) управління юстиції" в усіх відмінках і числах замінити словами "територіальне управління юстиції" у відповідному відмінку і числі.
3. Пункт 5.8.8 виключити.
4. Пункти 5.12.5, 5.12.6 викласти в такій редакції:
"5.12.5. Передача арештованого майна на реалізацію спеціалізованим організаціям здійснюється на конкурсній основі після його вилучення у боржника та проведення його оцінки.
Вилучення арештованого майна з передачею його для реалізації провадиться у строк, установлений державним виконавцем, але не раніше ніж через 5 днів після накладення арешту.
У разі накладення арешту державним виконавцем при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження майно передається на реалізацію не раніше ніж через 10 днів, тобто після закінчення строку для оскарження вказаної постанови.
Продукти та інші речі, що швидко псуються, передаються на реалізацію негайно після накладення на них арешту. Оцінка такого майна проводиться у строк не більше трьох днів з моменту призначення суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання.
Державний виконавець протягом трьох робочих днів з моменту отримання звіту про оцінку майна доводить її до відома сторін виконавчого провадження. Боржник вважається таким, що ознайомлений з результатами проведеної оцінки арештованого майна, якщо йому надіслано повідомлення про таку оцінку рекомендованою кореспонденцією за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або іншим фактичним місцем проживання чи перебування боржника, встановленим державним виконавцем, або письмовою заявою сторін виконавчого провадження, або шляхом надання йому копії звіту про оцінку майна під розпис. У разі відмови боржника від прийняття копії звіту про оцінку майна державний виконавець складає про це акт у присутності понятих, після чого боржник вважається таким, що ознайомлений з оцінкою майна.
Державний виконавець у строк не пізніше п'яти робочих днів після закінчення строку оскарження оцінки та у разі відсутності повідомлення про оскарження такої оцінки готує для проведення реалізації майна документи, передбачені абзацами чотирнадцятим - дев'ятнадцятим пункту 5.11 цієї Інструкції, а також:
копію постанови про відкриття виконавчого провадження, а в разі наявності зведеного виконавчого провадження - копію постанови про об'єднання виконавчих проваджень у зведене виконавче провадження та копію облікової картки;
копію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження;
копію розширеного витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна або Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;
копії правовстановлюючих документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно, або копію витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а в разі реалізації транспортного засобу - копії документів про реєстрацію такого транспортного засобу;
копію витягу з державного земельного кадастру щодо реєстрації права власності на землю, права користування землею та договорів про оренду землі;
копії документів, що підтверджують доведення оцінки майна до відома сторін виконавчого провадження (копія повідомлення, акт державного виконавця тощо), та довідку про відсутність надходження повідомлення про оскарження оцінки;
копію звіту про оцінку майна (його окремих сторінок, де зазначено вид майна, що оцінюється, та його вартість, у разі, якщо звіт великий за обсягом);
якщо звертається стягнення на предмет застави або іпотеки, також копію договору застави або іпотеки;
довідку про черговість звернення стягнення на майно боржника та відсутність у боржника майна попередньої черги;
розрахунок заборгованості у випадках, передбачених цією Інструкцією.
Підготовлений пакет документів державний виконавець разом із матеріалами виконавчого провадження та заявкою, визначеною пунктом 5.11 цієї Інструкції, передає особисто або через спеціально уповноважену особу відділу державної виконавчої служби територіального управління юстиції до відповідного відділу державної виконавчої служби регіонального управління юстиції для здійснення заходів щодо передачі майна на реалізацію та організації конкурсу. Відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції протягом п'яти робочих днів з моменту отримання пакета документів та матеріалів виконавчого провадження перевіряє пакет документів на відповідність вимогам чинного законодавства.
У разі встановлення невідповідності матеріалів вимогам чинного законодавства України орган державної виконавчої служби регіонального управління юстиції у строк до п'яти робочих днів з моменту виявлення невідповідності самостійно усуває недоліки, які не потребують дій державного виконавця (отримує додаткову інформацію, направляє запити тощо). У разі, якщо для усунення недоліків необхідно проведення певних дій державним виконавцем, вказаний орган державної виконавчої служби встановлює державному виконавцю строк для проведення таких дій та приведення матеріалів у відповідність із вимогами законодавства.
Не пізніше наступного робочого дня з моменту встановлення відповідності документів вимогам чинного законодавства чи необхідності приведення їх у відповідність із такими вимогами відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції повертає матеріали виконавчого провадження державному виконавцю.
У разі, якщо вартість майна не перевищує 500 000 грн, відповідний відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції не пізніше наступного дня з моменту встановлення відповідності документів вимогам чинного законодавства чи приведення їх у відповідність із такими вимогами надає висновок щодо відповідності документів вимогам чинного законодавства, який затверджується начальником цього відділу державної виконавчої служби.
Якщо вартість майна перевищує 500 000 грн або реалізації підлягає нерухоме майно, висновок щодо відповідності документів вимогам чинного законодавства з обґрунтуванням відповідності їх чинному законодавству та копії документів, зазначених в абзаці шостому цього пункту, направляються до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у строк до п'яти робочих днів з моменту надходження зазначених документів перевіряє їх на відповідність вимогам чинного законодавства та у разі відповідності їх чинному законодавству України надає погодження на передачу арештованого майна на реалізацію, про що письмово повідомляє відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції. У разі необхідності Департамент державної виконавчої служби може витребувати інші документи виконавчого провадження (в такому випадку строк надання погодження на передачу арештованого майна на реалізацію обчислюється з моменту надходження таких документів).
У разі встановлення невідповідності документів вимогам чинного законодавства Департамент державної виконавчої служби встановлює строк приведення їх у відповідність із вимогами законодавства та не пізніше наступного дня з моменту встановлення такої невідповідності повідомляє відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції. Після приведення документів у відповідність із вимогами чинного законодавства відділ державної виконавчої служби регіонального управління юстиції у вказаний строк повторно направляє до Департаменту державної виконавчої служби документи в порядку, передбаченому абзацом одинадцятим пункту 5.12.5 цієї Інструкції.

................
Перейти до повного тексту