1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.04.2005 N 176
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2005 р.
за N 838/11118
Про затвердження Положення про кваліфікаційне свідоцтво сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 N 1301 від 21.06.2023 )
На виконання статті 11 Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про кваліфікаційне свідоцтво сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника (додається).
2. Департаменту аграрної освіти та науки (Бойко М.Ф.) в встановленому порядку подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
Міністр О.П.Баранівський ПОГОДЖЕНО: Перший віце-президент Української академії аграрних наук В.П.Ситник Заступник Міністра освіти і науки України М.Ф.Степко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
26.06.2005 N 176
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 серпня 2005 р.
за N 838/11118
ПОЛОЖЕННЯ
про кваліфікаційне свідоцтво сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника
( У тексті Положення слова "Міністерство аграрної політики України" у всіх відмінках замінено словом "Мінагрополітики", слова "Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій" у всіх відмінках замінено словами "Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене на виконання статті 11 Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність".
1.2. Положення визначає порядок видачі, форму, зупинення дії та/або анулювання кваліфікаційного свідоцтва сільськогосподарського дорадника, сільськогосподарського експерта-дорадника, проведення кваліфікаційних іспитів.
1.3. Терміни, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:
кваліфікаційний іспит - перевірка кваліфікаційною комісією теоретичних знань та практичних навиків фахівців, які на професійному рівні бажають проводити дорадчу діяльність, на основі програми та методики проведення такого іспиту, затверджених наказом Мінагрополітики;
регіональна кваліфікаційна комісія - група кваліфікованих фахівців, склад якої затверджується наказом Мінагрополітики і яка приймає кваліфікаційний іспит у конкретному регіоні;
апеляційна комісія - група кваліфікованих фахівців, склад якої затверджується наказом Мінагрополітики, для розгляду скарг, які можуть виникнути за результатами прийняття кваліфікаційних іспитів, та питань, пов'язаних із скаргами на діяльність дорадників, які отримали кваліфікаційне свідоцтво, та надають дорадчі послуги на професійній основі;
регіональний координатор проведення кваліфікаційного іспиту (далі - регіональний координатор) - вищий навчальний заклад, визначений наказом Мінагрополітики за поданням Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, які забезпечують підготовку і проведення кваліфікаційного іспиту фахівців, які мають бажання на професійному рівні проводити дорадчу діяльність;
програма та методичні рекомендації проведення кваліфікаційних іспитів (далі - програма) - організаційно-методичні документи, які розробляються і затверджуються наказом Мінагрополітики.
ЦНАП - центр надання адміністративних послуг згідно з визначенням, наведеним у частині першій статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги".
( Пункт 1.3 розділу 1 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
1.4. Дія цього Положення поширюється на фізичних осіб, які на професійній основі проводять дорадчу діяльність, вищі навчальні заклади, які залучаються до формування кваліфікаційних та апеляційної комісій та до підготовки і проведення кваліфікаційних іспитів як регіональні координатори.
2. Порядок формування кваліфікаційних та апеляційної комісій
2.1. Склад регіональних кваліфікаційних комісій формується з числа представників Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій Національної академії аграрних наук України та її регіональних інститутів агропромислового виробництва, інших науково-дослідних установ, обласних дорадчих служб та вищих навчальних закладів 3, 4 рівнів акредитації в регіоні, які проводять професійну підготовку дорадників та експертів-дорадників за програмами базової підготовки.
( Пункт 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 )
2.2. До складу апеляційної комісії входять представники Мінагрополітики, всеукраїнської громадської професійної організації, яка об'єднує суб'єктів дорадчої діяльності (за згодою), Національної академії аграрних наук України, Національного університету біоресурсів і природокористування України.
( Пункт 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 )
2.3. Персональний склад регіональних кваліфікаційних комісій, апеляційної комісії та регіональні координатори затверджуються наказом Мінагрополітики за поданням Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.
3. Порядок складання кваліфікаційних іспитів
3.1. Метою проведення кваліфікаційних іспитів є перевірка рівня знань та практичних навичок фізичних осіб, які проводять дорадчу діяльність для забезпечення на належному рівні надання суб'єктам господарювання у сільській місцевості та сільському населенню соціально спрямованих дорадчих послуг.
3.2. Організація проведення кваліфікаційних іспитів здійснюється Мінагрополітики, Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.
( Пункт 3.3 розділу 3 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
3.3. Кваліфікаційні комісії через засоби масової інформації інформують всіх зацікавлених осіб про адресу та терміни подання заяв щодо складання кваліфікаційних іспитів, час і місце їх проведення, перелік необхідних документів.
3.4. Для складання кваліфікаційного іспиту й отримання кваліфікаційного свідоцтва фізичні особи подають до ЦНАП заяву на ім’я голови кваліфікаційної комісії, до якої додають анкету (додаток 1), копії дипломів, за пред'явленням оригіналу, про отримання повної вищої освіти, наукового ступеня, атестата про присвоєння вченого звання (за наявності такого ступеня чи звання), витяг з трудової книжки.
Заява разом із вхідним пакетом документів передається адміністратором ЦНАП до регіональної кваліфікаційної комісії.
( Пункт 3.4 розділу 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 ) ( Пункт 3.4 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
3.5. Термін подання заяви і документів зазначається в оголошенні, але повинен становити не менше 30 календарних днів від дня публікації в регіональному засобі масової інформації. Заяви, які надійшли після визначеного терміну, відкладаються на наступні засідання кваліфікаційної комісії.
3.6. Регіональні кваліфікаційні комісії після отримання від ЦНАП пакету документів здійснюють облік поданих заяв, перевірку достовірності зазначених у заяві відомостей, узгоджують час і місце проведення кваліфікаційного іспиту, інформують про це осіб, які подали заяви та допущені до здачі такого іспиту, але не пізніше ніж за 15 днів до дати складання кваліфікаційного іспиту.
( Пункт 3.6 розділу 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
3.7. Засідання регіональних кваліфікаційних комісій відбувається щокварталу.
3.8. Складання кваліфікаційних іспитів проводиться відповідно до програми.
3.9. Перевірка рівня знань та практичних навичок дорадників та експертів-дорадників здійснюється регіональною кваліфікаційною комісією у формі відповідей на запитання в екзаменаційних білетах.
3.10. Кваліфікаційні комісії за результатами складання іспиту приймають рішення про:
здачу кваліфікаційного іспиту;
видачу кваліфікаційного свідоцтва;
нездачу кваліфікаційного іспиту.
3.11. Засідання кваліфікаційної комісії вважається повноправним, якщо на ньому присутні не менше половини її складу. Рішення вважається прийнятим, коли за нього проголосували більшість з присутніх членів комісії. У разі рівного поділу голосів голос голови кваліфікаційної комісії є ухвальним.
3.12. За результатами роботи кваліфікаційної комісії готується відомість складання кваліфікаційного іспиту за встановленою формою (додаток 2).
3.13. Рішення про видачу кваліфікаційного свідоцтва оформляється актом про видачу кваліфікаційних свідоцтв сільськогосподарським дорадникам/експертам-дорадникам (додаток 3), який складається у трьох примірниках, підписується членами кваліфікаційної комісії та посвідчується печаткою Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій.
3.14. Регіональний координатор зберігає оригінали кваліфікаційних білетів з відповідями осіб, які складали кваліфікаційний іспит, та оригінал акта про складання ними цього іспиту в архіві.
3.15. У разі незгоди з результатами кваліфікаційного іспиту особа, що його складала, має право оскаржити рішення кваліфікаційної комісії шляхом подання заяви довільної форми до апеляційної комісії, але не пізніше як упродовж десяти днів після оголошення результатів.
3.16. Апеляційна комісія в процесі розгляду скарг, пов'язаних із здачею кваліфікаційного іспиту, приймає рішення про підтвердження або скасування рішення кваліфікаційної комісії щодо результатів кваліфікаційного іспиту.
3.17. Рішення апеляційної комісії приймається протягом одного місяця від дня надходження скарги і оформляється протоколом, який підписується головою та присутніми членами цієї комісії.
4. Порядок видачі кваліфікаційного свідоцтва
4.1. На підставі відомості про складання кваліфікаційного іспиту голова кваліфікаційної комісії підписує кваліфікаційне свідоцтво встановленого зразка сільськогосподарського дорадника (додаток 4) та/або сільськогосподарського експерта-дорадника (додаток 5), про що складається відповідний акт. Секретар регіональної комісії реєструє кваліфікаційні свідоцтва і невідкладно, але не пізніше наступного дня, передає їх до ЦНАП.
У разі надання правильних відповідей менше необхідного мінімуму головою кваліфікаційної комісії підписується письмове повідомлення про відмову у видачі кваліфікаційного свідоцтва, яке невідкладно, але не пізніше наступного дня передається до ЦНАП для подальшої передачі його особі.
( Пункт 4.1 розділу 4 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
4.2. За результатами складання кваліфікаційних іспитів регіональний координатор протягом п'яти робочих днів подає акт про видачу кваліфікаційних свідоцтв до Мінагрополітики (оригінал).
4.3. Строк дії кваліфікаційного свідоцтва становить 5 років від дня його видачі або від останнього підвищення кваліфікації сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника.
( Абзац перший пункту 4.3 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022, N 1301 від 21.06.2023 )
Періодичність підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років.
( Абзац третій пункту 4.3 розділу 4 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 )
На зворотному боці свідоцтва зазначаються відмітки про підвищення кваліфікації сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника.
У разі закінчення строку дії кваліфікаційних свідоцтв сільськогосподарського дорадника та сільськогосподарського експерта-дорадника у період дії введеного в Україні воєнного стану, строк їх дії вважається продовженим на період дії введеного в Україні воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування в Україні.
( Пункт 4.3 розділу 4 доповнено новим абзацом четвертим згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 632 від 31.08.2022 )
4.4. Регіональні кваліфікаційні комісії забезпечують організацію виготовлення бланків кваліфікаційних свідоцтв, здійснюють їх облік.
( Пункт 4.4 розділу 4 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )
4.5. У разі втрати або пошкодження кваліфікаційного свідоцтва сільськогосподарського дорадника регіональною кваліфікаційною комісією за письмовою заявою дорадника і копією оголошення в засобах масової інформації про його недійсність та на підставі відповідної відомості, зазначеної у п. 3.12 цього Положення, протягом одного місяця видається дублікат кваліфікаційного свідоцтва.
( Пункт 4.5 розділу 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства N 1301 від 21.06.2023 )

................
Перейти до повного тексту