1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.04.2016 № 153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 червня 2016 р.
за № 832/28962
Про затвердження Кваліфікаційних вимог до працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами
Відповідно до статті 14 Закону України "Про племінну справу у тваринництві" , пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Кваліфікаційні вимоги до працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами, що додаються.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 17 листопада 2003 року № 406 "Про затвердження Положення про порядок проведення атестації працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами" зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 січня 2004 року за № 18/8617 (зі змінами).
3. Департаменту тваринництва забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Краснопольського Я.В.
Міністр О.М. Павленко
ПОГОДЖЕНО:
Президент Національної академії
аграрних наук України
Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні
Голова Спільного представницького органу
об'єднань профспілок
Голова Антимонопольного комітету України
Голова Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів
Заступник Голови Державної ветеринарної
та фітосанітарної служби України
Міністр соціальної політики України


Я.М. Гадзало


О. Мірошниченко

Г.В. Осовий
Ю. Терентьєв


В.І. Лапа

О.М. Вержиховський
А. Рева
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
13.04.2016 № 153
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 червня 2016 р.
за № 832/28962
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ
до працівників, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами
I. Загальні положення
1.1. Ці Кваліфікаційні вимоги визначають ступінь професійної підготовки працівника, наявність у нього знань, умінь і навичок, необхідних для виконання ним спеціальних робіт, пов'язаних з веденням офіційного обліку продуктивності, офіційної класифікації (оцінки) за типом, ідентифікацією, зберіганням сперми, ембріонів, яйцеклітин, штучним осіменінням маток і трансплантацією ембріонів.
1.2. Терміни, наведені в цих Кваліфікаційних вимогах, вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про племінну справу у тваринництві" .
II. Вимоги до працівників
2.1. Працівник, який виконує спеціальні роботи, пов'язані з племінними (генетичними) ресурсами, повинен мати відповідну фахову освіту.
Провідний зоотехнік з племінної справи: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю з відповідної галузі знань. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді зоотехніка з племінної справи І категорії - не менше ніж 2 роки.
Зоотехнік з племінної справи І категорії: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю з відповідної галузі знань. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді зоотехніка з племінної справи ІІ категорії - не менше ніж 2 роки.
Зоотехнік з племінної справи ІІ категорії: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю з відповідної галузі знань. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи на посаді зоотехніка з племінної справи - не менше ніж 2 роки.
Зоотехнік з племінної справи: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю з відповідної галузі знань без вимог до стажу роботи.
2.2. Працівники, які виконують спеціальні роботи, пов'язані з веденням офіційного обліку продуктивності, офіційної класифікації (оцінки) за типом, повинні мати практичний досвід з виконання окремих видів робіт залежно від спеціалізації суб'єкта господарювання, а саме із:
забезпечення системи зоотехнічних, селекційних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин;

................
Перейти до повного тексту