- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 2009 р.
за N 827/16843
Про затвердження Положення про організацію навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів "Міжнародна українська школа"
Відповідно до Законів України
"Про освіту",
"Про загальну середню освіту", розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.03.2007
N 91-р "Про утворення загальноосвітнього навчального закладу "Міжнародна українська школа" для громадян України, які проживають за кордоном"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів "Міжнародна українська школа", що додається.
2. Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції (Сухолиткий О.С.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України відповідно до чинного законодавства.
3. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Гребельника О.П.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Т.в.о. Міністра закордонних справ України | І.О.Вакарчук В.Д.Хандогій |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
10.08.2009 N 731
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 2009 р.
за N 827/16843
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів "Міжнародна українська школа"
I. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Законів України
"Про освіту",
"Про загальну середню освіту", розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.03.2007
N 91-р та з урахуванням вимог Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000
N 964, Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19.05.2008
N 431, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2008 за N 498/15189, Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008
N 94, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.02.2008 за N 151/14842 (зі змінами), та інших нормативно-правових актів.
Цим Положенням визначаються організація та діяльність загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів "Міжнародна українська школа" (далі - МУШ), порядок здобуття громадянами України, які тимчасово або постійно проживають за кордоном, загальної середньої освіти за екстернатною та дистанційною формами навчання у цьому навчальному закладі.
1.2. МУШ - державний загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів, створений відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.03.2007
N 91-р "Про утворення загальноосвітнього навчального закладу "Міжнародна українська школа" для громадян України, які проживають за кордоном" та наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2007
N 595 "Про створення загальноосвітнього навчального закладу "Міжнародна українська школа". МУШ забезпечує умови для здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти України згідно з Державними стандартами загальної середньої освіти громадянами України, які тимчасово або постійно проживають за кордоном.
1.3. Головними завданнями МУШ є:
забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
забезпечення можливості для громадян України, що виявили бажання навчатися, здобувати якісну початкову, базову чи повну загальну середню освіту відповідно до особистісних потреб, індивідуальних здібностей, стану здоров'я, нахилів, талантів з використанням нових інформаційно-комунікаційних технологій;
надання консультацій, методичної допомоги та рекомендацій вчителям, що навчають учнів - громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном;
координація діяльності навчальних закладів, де вивчається українська мова або здійснюється навчання українською мовою, а також організація їх інформаційно-методичного, консультативно-аналітичного супроводу;
організація та проведення тематичного, семестрового контролю знань, річного оцінювання та державної підсумкової атестації екстернів МУШ - учнів навчальних закладів на територіях країн їх тимчасового перебування;
надання методично-інформаційної допомоги навчальним закладам, у яких вивчають мову, традиції, звичаї та культуру України.
II. Учасники навчально-виховного процесу
2.1. Учасниками навчально-виховного процесу в МУШ є екстерни (учні/вихованці), педагогічні працівники, керівники навчальних закладів, адміністрація та інші спеціалісти МУШ, батьки або особи, які їх замінюють.
2.2. Екстерн - особа, яка самостійно опановує програмний матеріал за індивідуальним навчальним планом (екстерн МУШ) або у складі навчального закладу (учень-екстерн навчального закладу) і якій надається можливість проходження річного оцінювання навчальних досягнень та державної підсумкової атестації (далі - атестація) у МУШ.
Екстерни мають право на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні відповідно до чинного законодавства України.
Можливість пройти річне оцінювання, атестацію і отримати документ про освіту мають екстерни - громадяни України, що тимчасово або постійно проживають за кордоном, які:
не завершили навчання в навчальному закладі системи загальної середньої освіти України;
прискорено опанували навчальний матеріал відповідного класу, ступеня навчання;
є учнями навчальних закладів, які співпрацюють з МУШ відповідно до укладених договорів;
є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів попередніх років, які у свій час не мали річного оцінювання та (або) не були атестовані з будь-яких предметів (кількість предметів не обмежується);
отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном.
Громадяни України, які навчалися й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном, з метою отримання документа державного зразка про базову або повну загальну середню освіту мають право пройти атестацію у МУШ.
За наявності міждержавних угод про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту атестація екстерна не здійснюється, крім випадків, коли на ній наполягає екстерн.
2.3. Екстерни МУШ можуть одночасно навчатися як у МУШ, так і в навчальному закладі країни перебування.
2.4. Навчальний заклад - це заклад освіти на території країни тимчасового або постійного проживання громадян України, що забезпечує їх потреби в загальній середній освіті.
Навчальний заклад зареєстрований та працює відповідно до чинного законодавства країни перебування. Навчальний заклад створюється, як правило, при міжнародних українських громадських організаціях.
Навчальний заклад співпрацює з МУШ відповідно до укладених договорів.
Навчальний заклад здійснює підготовку до атестації учнів-екстернів для отримання документа про освіту державного зразка України.
III. Порядок зарахування
3.1. Зарахування екстернів до МУШ здійснюється за наказом директора, що видається на підставі особистої заяви (для неповнолітніх - за заявою батьків або осіб, які їх замінюють). Строк подання заяв не обмежується.
До заяви додаються:
копія документа, що засвідчує особу (свідоцтво про народження/паспорт);
копії документів про освіту (крім учнів першого класу): особової справи, табеля за відповідний клас, свідоцтва про базову загальну середню освіту (для вступників до 10-х, 11-х, 12-х класів);
документи про освіту зарубіжних навчальних закладів (за наявності);
документ, що підтверджує тимчасове або постійне проживання за кордоном: резиденція, довідка з місця роботи батьків, реєстрація в консульському відділі, довідка з місця навчання в закладі країни перебування тощо;
електронна адреса, за якою будуть здійснюватися навчання та обмін інформацією.
Якщо оригінали вказаних документів складені не українською мовою, до ксерокопій обов'язково додають переклад.
3.2. Документи для зарахування можуть бути подані безпосередньо в МУШ, а також направлені кур'єрською службою або електронною поштою з подальшим наданням оригіналів (особова справа, табель, свідоцтво про базову загальну середню освіту).
3.3. Учні навчальних закладів зараховуються до складу екстернів МУШ за відповідним поданням адміністрації навчального закладу згідно з договором про співпрацю. На кожного учня навчального закладу надається пакет документів згідно з пунктом 3.1 цього Положення.
3.4. Зарахування екстерна до відповідного класу здійснюється за наявності документа, який свідчить про наявний рівень освіти. До атестації за курс базової загальної середньої освіти зараховуються екстерни, які мають відповідний документ про початковий рівень загальної середньої освіти; за курс повної загальної середньої освіти - екстерни, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту.
У разі відсутності документа про наявний рівень освіти МУШ самостійно визначає освітній рівень екстерна. З цією метою наказом керівника створюється атестаційна комісія, до складу якої входять: голова комісії (директор МУШ або його заступник), вчителі МУШ / навчального закладу, які викладають предмети, з яких визначається рівень освіти екстерна.
3.5. Громадяни інших країн навчаються в МУШ відповідно до чинного законодавства України. За умови, якщо громадянин іншої країни є учнем навчального закладу, який співпрацює з МУШ відповідно до укладених договорів, він зараховується та атестується відповідно до цього Положення.
3.6. Приймальна комісія МУШ розглядає подані на зарахування документи екстернів протягом 14 днів з моменту їх отримання. Результат засідання приймальної комісії повідомляється екстерну, як правило, електронною поштою.
Рішення про зарахування учнів навчальних закладів до МУШ надсилається керівництву навчального закладу.
3.7. В алфавітній книзі запису учнів МУШ у графі "Домашня адреса" для екстернів МУШ вказується постійне місце проживання учня (відповідно до заяви), для учнів-екстернів навчальних закладів - назва навчального закладу, країна, місто.
IV. Організація навчально-виховного процесу екстернів, які навчаються за індивідуальним навчальним планом
4.1. Навчально-виховний процес у МУШ здійснюється відповідно до робочого навчального плану, затвердженого Міністерством освіти і науки України на підставі типового навчального плану.
4.2. МУШ працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України.
4.3. Навчальні програми, методичні рекомендації, тематичні та контрольні роботи екстерн отримує, як правило, через Інтернет.
4.4. Індивідуальний навчальний план екстерна складається заступником директора МУШ на поточний навчальний рік на підставі поданих документів та з урахуванням індивідуальних особливостей екстерна.
................Перейти до повного тексту