1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
20.08.2002 N 237
( z0822-02 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 жовтня 2002 р.
за N 823/7111
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 720 від 20.12.2005 ) ( Положення не застосовується на території України на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 324 від 19.07.2005 - Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 585 від 31.10.2005 )
ПОЛОЖЕННЯ
про атестацію жеребців-плідників для племінного використання
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статей 7, 10, 17 Закону України "Про племінну справу у тваринництві".
1.2. Вимоги цього Положення є обов'язковими до виконання суб'єктами племінної справи у тваринництві, діяльність яких пов'язана з відтворенням племінних коней.
1.3. До племінного використання допускаються атестовані жеребці, які можуть належати як юридичній, так і фізичній особі. Допущення жеребця до племінного використання посвідчується свідоцтвом про атестацію (додаток).
1.4. Приплід, отриманий від жеребців, на яких немає свідоцтва про атестацію, не вважається племінним, не реєструється в державних племінних книгах і не може випробовуватись на іподромах.
1.5. Атестацію жеребців-плідників для племінного використання проводить атестаційна комісія Міністерства аграрної політики України.
2. Атестаційна комісія Міністерства аграрної політики України та її завдання
2.1. Атестаційна комісія створюється при Міністерстві аграрної політики України, до її складу входять провідні фахівці галузі конярства. Склад комісії, її голова та порядок роботи затверджуються наказом міністерства.
2.2. Атестаційна комісія Мінагрополітики розглядає матеріали щодо атестації жеребців-плідників у вересні-грудні кожного року.
2.3. Головним завданням атестаційної комісії Мінагрополітики є атестація і допущення до відтворення плідників вищої племінної (генетичної) якості, використання яких забезпечувало б прогрес порід.
3. Вимоги для атестації жеребців-плідників
Для атестації жеребців з метою племінного використання встановлюються такі вимоги:
- походження з цінних маточних родин;
- високі показники власної робочої продуктивності;
- гармонійна тілобудова, міцна конституція, відповідність промірних показників стандарту породи;
- неноровливість.
4. Умови проходження атестації
4.1. Для отримання свідоцтва про атестацію жеребця для племінного використання його власник повинен подати до атестаційної комісії такі документи:
- заяву із зазначенням місця використання;
- бонітувальну картку за формою N 1-к;
- докладну інформацію про випробування за робочою продуктивністю (копію картки іподромних випробувань, паспорта спортивного коня тощо);
- для імпортованих жеребців - копію сертифіката походження.
Усі подані документи реєструються і власнику не повертаються.
4.2. Уперше допущений до відтворення жеребець використовується в одному господарстві не більше двох років, до оцінки за якістю потомків.
Після розгляду поданих коневласником документів щодо якості потомків жеребця (журналу розвитку молодняку) атестаційна комісія виносить рішення про доцільність подальшого його використання.

................
Перейти до повного тексту