1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ У СПРАВАХ ОХОРОНИ
ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Н А К А З
29.07.2002 N 723/435
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 жовтня 2002 р.
за N 819/7107
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 1207 від 14.11.2016 )
Про затвердження Інструкції про порядок функціонування в органах внутрішніх справ та органах охорони державного кордону України обліку осіб, затриманих за порушення законодавства України про державний кордон та про правовий статус іноземців
З метою вдосконалення обліку нелегальних мігрантів та причетних до нелегальної міграції осіб у відповідності до Законів України "Про правовий статус іноземців", "Про державний кордон України", "Про міліцію", "Про Прикордонні війська України", Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року N 1074 "Про Правила в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію":
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок функціонування в органах внутрішніх справ та органах охорони державного кордону України обліку осіб, затриманих за порушення законодавства України про державний кордон та про правовий статус іноземців (додається).
2. Начальникам головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті, командувачам напрямів Прикордонних військ, начальникам органів охорони державного кордону:
2.1. Організувати вивчення Інструкції з працівниками підрозділів Департаменту громадянства, паспортної та імміграційної служби, управлінь (відділів) адміністративної служби міліції, приймальників-розподільників, чергових частин міськ-, рай-, лінорганів внутрішніх справ, управлінь (відділів) оперативної інформації, відповідними посадовими особами органів охорони державного кордону.
2.2. Забезпечити повноту реєстрації іноземців, затриманих за порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму, порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, а також осіб, затриманих за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг, якісне оформлення облікових матеріалів на них та своєчасне подання цих матеріалів до управлінь (відділів) оперативної інформації при МВС, ГУМВС, УМВС, УМВСТ.
2.3. Вжити заходів до запровадження в підпорядкованих підрозділах автоматизованих систем та опрацювання облікової інформації на основі застосування технічних засобів і сучасних інформаційних технологій.
2.4. Ввести в підрозділах громадянства, паспортної та імміграційної служби за рахунок перерозподілу наявної штатної чисельності по одній посаді спеціалістів для ведення узагальнених даних на осіб зазначеної категорії та підготовки матеріалів для передачі підрозділам оперативної інформації. Зміни в штати органів охорони державного кордону будуть внесені додатково.
3. ДГПІС (Перов О.О.), ГУАСМ (Савченко О.І.), УОІ (Єрмоленко В.М.), Головному штабу (Гришко В.В.) МВС України забезпечити запровадження та ведення автоматизованих інформаційних підсистем обліку іноземців, затриманих за порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму, порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, а також осіб, затриманих за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг, та інформаційну взаємодію з органами охорони державного кордону.
4. ДРЗ (Грицак В.М.), за наявності джерел фінансування, забезпечити оснащення УОІ при МВС України, УОІ (ВОІ) при ГУМВС, УМВС, УМВСТ необхідною кількістю комп'ютерної та організаційної техніки, а ДАГЗ (Бакумов С.Ф.) - міськ-, рай-, ліноргани, приймальники-розподільники органів внутрішніх справ та органи охорони державного кордону - бланками облікових документів, передбачених Інструкцією.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря генерал-лейтенанта міліції Варенка В.І. та першого заступника Голови Держкомкордону - начальника Головного штабу Прикордонних військ України генерал-полковника Шишоліна П.А.
В.о. Міністра
генерал-полковник міліції
В.о. Голови Держкомітету
генерал-полковник
ПОГОДЖЕНО:
Т.в.о. Голови Служби безпеки України
генерал армії України

О.Гапон

П.Шишолін


Ю.В.Землянський
17 липня 2002 р.
В.о. Генерального прокурора України
Державний радник юстиції 1 класу

С.М.Винокуров
26 вересня 2002 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України та
Державного комітету у
справах охорони державного
кордону України
29.07.2002 року N 723/435
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 жовтня 2002 р.
за N 819/7107
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок функціонування в органах внутрішніх справ та органах охорони державного кордону України обліку осіб, затриманих за порушення законодаства України про державний кордон та про правовий статус іноземців
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ця Інструкція розроблена у відповідності до Законів України "Про правовий статус іноземців", "Про державний кордон України", "Про міліцію", "Про Прикордонні війська України", Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року N 1074 "Про Правила в'їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію".
1.2. Ця Інструкція визначає порядок функціонування (формування, ведення та використання) в органах внутрішніх справ та органах охорони державного кордону України обліку осіб, затриманих за порушення законодавства України про державний кордон та про правовий статус іноземців.
2. ОБ'ЄКТИ ТА ФОРМИ ОБЛІКУ
2.1. Об'єктами обліку є іноземці, затримані за порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму, порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, а також особи, затримані за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг.
Облік здійснюється шляхом ведення алфавітних оперативно-довідкових картотек (далі - ОДК) і дактилоскопічних картотек (далі - ДК), у тому числі з використанням автоматизованого банку даних та автоматизованих дактилоскопічних інформаційних систем.
Централізований облік здійснюється Управлінням оперативної інформації при МВС України, а обласний (місцевий) облік - управліннями (відділами) оперативної інформації при головному управлінні МВС України в Автономній Республіці Крим та при управліннях МВС України в областях і на транспорті. У місті Києві та Київській області алфавітний і дактилоскопічний облік здійснюється УОІ при МВС України, а в місті Севастополі - УОІ при ГУМВС України в Автономній Республіці Крим.
2.2. Підставами для збору інформації для поставлення осіб на облік є:
- протокол про адміністративне затримання особи відповідно до статті 260 КУпАП - за вчинення правопорушень, відповідальність за які передбачена статтями 202, 203, 204, 204-1, 205 і 206 КУпАП;
- протокол органу дізнання або постанова слідчого про затримання особи відповідно до статей 106 і 115 КПК України, підозрюваної у вчиненні злочинів, відповідальність за які передбачена статтями 331 і 332 КК України.
Підставами для поставлення осіб на облік є рішення про притягнення їх до відповідальності. У разі відмови у притягненні до відповідальності зібрана інформація підлягає знищенню у встановленому порядку.
2.3. Форми документів, що використовуються для оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку (формування та коригування банку даних):
- алфавітна картка на особу, яка затримана;
- дактилоскопічна карта;
- сповіщення про вжиті заходи та/або зміну даних затриманого.
---------------
Примітка. Уразі необхідності та на виконання міжнародних договорів у сфері обміну інформацією, які набрали чинності в установленому порядку, облікові та коригувальні документи (алфавітні картки, дактилоскопічні карти, сповіщення тощо) заповнюються, крім української, російською або іншою мовою.
3. СКЛАДАННЯ ТА НАПРАВЛЕННЯ ОБЛІКОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Інформація про затримання іноземців за порушення режиму державного кордону України, прикордонного режиму, порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, а також про затримання осіб за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг органами охорони державного кордону та органами внутрішніх справ надається до УОІ-ВОІ при ГУМВС, УМВС, УМВСТ.
3.1. Облікові документи складаються і направляються до УОІ-ВОІ при ГУМВС, УМВС, УМВСТ:
- приймальниками-розподільниками органів внутрішніх справ - стосовно іноземців, затриманих за порушення порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію: алфавітні картки у двох примірниках і дактилоскопічні карти разом з фотографіями у трьох примірниках, протягом 3 діб з моменту поміщення затриманих до приймальника-розподільника;
- міськ-, рай-, лінорганами внутрішніх справ - стосовно осіб, затриманих за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг: алфавітні картки у двох примірниках, протягом 3 діб після затримання особи.
Органами охорони державного кордону:
- підрозділами штабу - стосовно іноземців, затриманих за порушення режиму державного кордону України та прикордонного режиму: алфавітні картки у двох примірниках і дактилоскопічні карти разом з фотографіями у трьох примірниках, протягом 3 діб після затримання особи;
- оперативно-розшуковими підрозділами - стосовно осіб, затриманих за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України, порушення порядку оформлення для них документів на право перебування в Україні та порядку надання їм житла, транспортних засобів чи інших послуг: алфавітні картки у двох примірниках, протягом 3 діб після затримання особи.
В алфавітній картці, крім установчих даних на затриману особу, вказуються категорія обліку, орган, служба, яка затримала особу, дата та номер реєстрації в книзі обліку заяв і повідомлень про злочини та пригоди (далі - КОЗП), рішення за КОЗП.
3.2. Підрозділи ГПІС ГУМВС, УМВС:
- контролюють повноту реєстрації осіб, затриманих за порушення порядку перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію, які поміщаються в приймальники-розподільники, своєчасність направлення облікових матеріалів до УОІ-ВОІ при ГУМВС, УМВС. По закінченні повної перевірки осіб зазначеної категорії до УОІ-ВОІ направляють сповіщення про вжиті заходи та/або зміну даних затриманого;

................
Перейти до повного тексту