- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 553 від 10.10.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2000 р. за N 817/5038 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 1162 від 20.10.2008 )
Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення вантажів, що надходять на митну територію України як міжнародна технічна допомога для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Державної митної служби
N 488 від 06.06.2005 )
З метою виконання рішень Міжвідомчої комісії з комплексного вирішення проблем Чорнобильської АЕС (протокол від 01.06.2000 N 1)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок митного контролю й митного оформлення вантажів, що надходять на митну територію України як міжнародна технічна допомога для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації (далі - Порядок), який додається.
2. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О.І.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) забезпечити доопрацювання програмного забезпечення митних органів відповідно до затвердженого Порядку.
4. Управлінню справами (Карпенко В.П.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до митних органів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І.М.
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
від 10.10.2000 N 553
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 листопада 2000 р.
за N 817/5038
Порядок митного контролю й митного оформлення вантажів, що надходять на митну територію України як міжнародна технічна допомога для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації
( У тексті Порядку скорочення "ТН ЗЕД" замінено відповідно скороченням "УКТЗЕД" згідно з Наказом Державної митної служби
N 488 від 06.06.2005 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено з метою уникнення затримок при ввезенні й митному оформленні товарів, що надходять як вантажі міжнародної технічної допомоги (далі - МТД) і призначені для вирішення проблем Чорнобильської АЕС.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на складні вантажі цільового функціонального призначення, що надходять як міжнародна технічна допомога для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації.
1.3. У цьому Порядку під терміном "комплектне обладнання" відповідно до примітки 4 до розділу XVI Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі -
УКТЗЕД) розуміються будь-які машини, обладнання, механізми, установки, апарати й прилади, призначені для спільного виконання чітко визначених функцій та охоплені однією з товарних позицій групи 84 або 85 за УКТЗЕД.
Комплектне обладнання може бути ввезене в кількох відправленнях, здійснених протягом певного проміжку часу, якщо це потрібно для зручності транспортування або інших виробничих потреб.
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 488 від 06.06.2005 )
2. Пропуск вантажів та контроль за їх доставкою
2.1. Спрощений механізм пропуску на митну територію України вантажів запроваджується з метою запобігання можливим затримкам під час пропуску на митну територію України транспортних засобів з вантажами МТД, що входять до складу комплектного обладнання й надходять для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, а також для забезпечення їх ідентифікації та контролю за надходженням у митницю призначення.
2.2. Уся інформація, яка надходить до Держмитслужби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002
N 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги", про зареєстровані в Міністерстві економіки України проекти, що здійснюються в рамках МТД, розміщується в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України (далі - ЄАІС).
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Державної митної служби
N 488 від 06.06.2005 )
2.3. З метою подальшого пропуску на митну територію України зазначених вантажів МТД інспектор прикордонної митниці перевіряє наявність зареєстрованого проекту в ЄАІС Держмитслужби.
( Пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 488 від 06.06.2005 )
2.4. За наявності інформації про те, що вантаж належить до відповідного зареєстрованого проекту, підтвердженої даними товаросупровідних документів, митниці на кордоні подається внутрішній транзитний документ (далі - ВТД), заповнений відповідно до Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою вантажів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби від 12.04.2000
N 206 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2000 за N 261/4482. ВТД має такі особливості заповнення граф:
у графі 31 "Вантажні місця та опис товару" зазначається "Вантаж МТД за проектом N...";
до графи 33 "Код товару" заноситься код комплектного обладнання згідно з УКТЗЕД.
2.5. Вантаж направляється в митницю призначення для митного оформлення. Контроль за доставкою вантажу здійснюється відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби від 08.12.98
N 771 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.
3. Декларування та митне оформлення
3.1. Декларування товарів, що входять до складу комплектного обладнання й надходять у рамках МТД для виконання робіт на об'єкті "Укриття" та з підготовки до зняття й зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, здійснюється за єдиним кодом комплектного обладнання згідно з вимогами
УКТЗЕД за умови, якщо:
................Перейти до повного тексту