1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.05.2016 № 537
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 травня 2016 р.
за № 793/28923
Про затвердження Порядку проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 105 від 30.01.2017 № 502 від 18.05.2018 )
Відповідно до абзацу шостого частини дванадцятої статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року, що додається.
2. Департаменту вищої освіти (Шаров О.І.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Совсун І.Р.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Тимчасово виконуючий
обов’язки Міністра

Р.В. Греба
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
19.05.2016 № 537
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 травня 2016 р.
за № 793/28923
ПОРЯДОК
проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм атестації для визнання кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року (далі - атестація).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
академічні права - права осіб на продовження навчання;
освітня декларація (далі - декларація) - документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання в системі вищої освіти, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження атестації. Декларація заповнюється та підписується цією особою особисто, крім розділу ІІІ декларації, який заповнюється вищим навчальним закладом;
період навчання - будь-яка частина освітньої програми певного рівня вищої освіти, яка не становить повного курсу навчання, але дозволяє визнати набуті особою результати навчання;
професійні права - права осіб на професійну діяльність, підтверджені документом про вищу освіту державного зразка;
проходження атестації - підтвердження вищим навчальним закладом кваліфікацій, періодів та результатів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року, з метою реалізації академічних та професійних прав осіб;
результати навчання - сукупність знань, умінь, інших компетентностей, набутих особою у процесі навчання, які можна визнати та оцінити за результатами проходження такою особою атестації.
Термін "тимчасово окупована територія" вживається в значенні, наведеному в Законі України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" .
Термін "кваліфікація" вживається в значенні, наведеному в Законі України "Про вищу освіту" .
3. Цей Порядок поширюється на такі категорії осіб (далі - Заявники):
громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території України;
іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця, які перебувають в Україні на законних підставах та проживають на тимчасово окупованій території України.
Цей Порядок поширюється також на осіб, зазначених у абзацах другому, третьому цього пункту, які переселилися з тимчасово окупованої території України.
Цей Порядок не застосовується стосовно осіб, на яких поширюється дія Порядку замовлення та видачі документів про вищу освіту державного зразка та додатків до них випускникам вищих навчальних закладів, розташованих на тимчасово окупованій території України, у 2014 році , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28 травня 2014 року № 655, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 2014 року за № 593/25370 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 22 вересня 2015 року № 964).
4. Документи про освіту, видані на тимчасово окупованій території України, не визнаються.
5. Атестація не може проводитись на тимчасово окупованій території України або в населених пунктах, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
6. Визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти проводиться відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266.
У випадках, коли в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - ЄДЕБО) міститься інформація про те, що особа вступала і здобувала вищу освіту за переліками напрямів підготовки та спеціальностей, які діяли до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 "Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти", визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти може здійснюватися за ними або відповідно до Таблиці відповідності Переліку напрямів, за якими здійснювалася підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (Перелік 1), Переліку спеціальностей, за якими здійснювалася підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста і магістра (Перелік 2), та Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266 (Перелік 2015), Таблиці відповідності Переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (Перелік 3), та Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Перелік 2015), Таблиці відповідності Переліку наукових спеціальностей , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 вересня 2011 року № 1057, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2011 року за № 1133/19871 (Перелік 2011), та Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Перелік 2015), затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 06 листопада 2015 року № 1151, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2015 року за № 1460/27905 (далі - Таблиці відповідності).
7. У визначеній цим Порядком процедурі атестації можуть бути визнані кваліфікації, результати навчання та періоди навчання в системі вищої освіти в межах ступенів вищої освіти бакалавра та магістра, а також освітньо-кваліфікаційних рівнів молодшого спеціаліста та спеціаліста.
8. Проведення атестації здійснюється тільки за наявності у Заявника документа про повну загальну середню освіту (базову загальну середню освіту) державного зразка. У разі відсутності такого документа, Заявник звертається до закладу загальної середньої освіти, визначеного органом управління освіти, де зараховується на екстернатну форму навчання.
( Розділ I доповнено новим пунктом 8 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
9. Зарахування заявників на екстернатну форму навчання до визначеного органом управління освіти закладу загальної середньої освіти здійснюється згідно з наказом його керівника та за:
заявою (для повнолітніх Заявників);
заявою батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх Заявників);
заявою неповнолітньої особи, яка виїхала з неконтрольованої території у супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є її законними представниками.
( Розділ I доповнено новим пунктом 9 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
10. Під час подання заяви Заявник особисто пред’являє документ, що посвідчує особу. До заяви, поданої в паперовій формі, Заявник додає декларацію з наклеєною на неї фотокарткою. Заявник має право додати до декларації, у тому числі шляхом надсилання електронною поштою, інші матеріали (у паперовому вигляді або у форматі цифрових зображень), які можуть прямо чи опосередковано підтверджувати наведену в декларації інформацію.
( Розділ I доповнено новим пунктом 10 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
11. Річне оцінювання та державна підсумкова атестація Заявників, зарахованих на екстернатну форму навчання до випускних 9, 11-тих класів, проводиться на наступний день після отримання заяви або в інші строки, визначені Заявником (його законним представником) у заяві про зарахування на екстернатну форму навчання.
( Розділ I доповнено новим пунктом 11 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
12. Прийом заяв закладом загальної середньої освіти, визначеним органом управління освіти, здійснюється протягом всього календарного року.
( Розділ I доповнено новим пунктом 12 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
13. Результати річного оцінювання з навчальних предметів визначаються посадовою особою закладу загальної середньої освіти, визначеного органом управління освіти, відповідно до декларації та зазначаються у додатку до документа про повну (базову) загальну середню освіту як "атестований". Результати річного оцінювання з української мови та історії України визначаються відповідно до результатів державної підсумкової атестації з цих предметів та зазначаються у додатку до документа про загальну середню освіту з оцінкою за 12-бальною шкалою. Середній бал документа про освіту розраховується як середній бал результатів державної підсумкової атестації.
( Розділ I доповнено новим пунктом 13 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
14. Заявник має право впродовж наступного навчального року пройти річне оцінювання у порядку, визначеному Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2017 року № 369, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 року за № 416/30284. При цьому Заявникові видається новий додаток до документа про загальну середню освіту.
( Розділ I доповнено новим пунктом 14 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
15. Після проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації уповноважений заклад загальної середньої освіти замовляє Заявникові відповідний документ про базову або повну загальну середню освіту та після отримання від відповідного органу управління освітою видає його відповідно до Порядку замовлення документів про освіту державного зразка, видачі та обліку їх карток, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 року № 811, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 лютого 2004 року за № 201/8800.
( Розділ I доповнено новим пунктом 15 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )
16. Довідка уповноваженого закладу загальної середньої освіти в довільній формі про замовлення Заявникові відповідного документа про базову або повну загальну середню освіту є підставою для допуску Заявника до проходження атестації.
( Розділ I доповнено новим пунктом 16 згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 502 від 18.05.2018 )

................
Перейти до повного тексту