1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
11.05.2011 N 178/268
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 червня 2011 р.
за N 793/19531
Про затвердження Інструкції про порядок надання медичної допомоги, використання лікувально-профілактичних закладів органів охорони здоров'я, залучення з цією метою їх медичного персоналу та проведення медичних експертиз у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки N 231/466 від 04.06.2013 )
Відповідно до статей 10 і 13 Закону України "Про Службу безпеки України", пункту 7.8 глави 7 Інструкції про порядок тримання осіб у спеціально відведених місцях для тимчасового тримання (ізоляторах тимчасового тримання) Служби безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 26.07.2008 N 589, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.10.2008 за N 1013/15704, з метою впорядкування медичного обслуговування затриманих (взятих під варту) осіб, що утримуються у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок надання медичної допомоги, використання лікувально-профілактичних закладів органів охорони здоров'я, залучення з цією метою їх медичного персоналу та проведення медичних експертиз у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України, що додається.
2. Начальнику Відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби безпеки України та заступника Міністра охорони здоров'я України згідно з розподілом функціональних обов'язків.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації, але не раніше дня офіційного опублікування.
Голова
Служби безпеки України
В.о. Міністра охорони
здоров'я України

В.Хорошковський

О.Аніщенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Служби безпеки
України,
Міністерства охорони
здоров'я України
11.05.2011 N 178/268
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 червня 2011 р.
за N 793/19531
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок надання медичної допомоги, використання лікувально-профілактичних закладів органів охорони здоров'я, залучення з цією метою їх медичного персоналу та проведення медичних експертиз у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 7.8 глави 7 Інструкції про порядок тримання осіб у спеціально відведених місцях для тимчасового тримання (ізоляторах тимчасового тримання) Служби безпеки України, затвердженої наказом Служби безпеки України від 26.07.2008 N 589, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.10.2008 за N 1013/15704 (далі - Інструкція N 589).
1.2. Ця Інструкція визначає порядок надання медичної допомоги особам, які тримаються у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України, використання лікувально-профілактичних закладів Служби безпеки України та Міністерства охорони здоров'я України, залучення з цією метою їх медичного персоналу та проведення судово-медичних експертиз.
1.3. У цій Інструкції терміни та скорочення вживаються у такому значенні:
ВЗДС - Відділ забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України;
ВМУ - Військово-медичне управління Центрального управління Служби безпеки України;
затримані і взяті під варту особи - особи, які відповідно до законодавства тримаються у спеціально відведеному місці для тимчасового тримання (ізоляторі тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України;
ІТТ ВЗДС - спеціально відведене місце для тимчасового тримання (ізолятор тимчасового тримання) Відділу забезпечення досудового слідства Центрального управління Служби безпеки України;
лікувально-профілактичні заклади - лікувально-профілактичні заклади Служби безпеки України та Міністерства охорони здоров'я України;
СБУ - Служба безпеки України.
II. Порядок проведення медичних оглядів
2.1. Затримані і взяті під варту особи одразу після прибуття до ІТТ ВЗДС проходять первинний медичний огляд з метою виявлення із їх числа осіб, які можуть становити епідемічну загрозу для оточуючих або потребують невідкладної медичної допомоги.
2.2. Первинний медичний огляд здійснює лікар або фельдшер ВЗДС (за їх відсутності - лікар невідкладної допомоги ВМУ) у спеціально обладнаній кімнаті. При первинному медичному огляді проводиться зовнішній огляд шкіри всього тіла, голови з метою виявлення травм і пошкоджень, а також можливих зовнішніх проявів венеричних та інфекційних захворювань, які можуть бути небезпечні для співкамерників. Відзначаються за наявності усі свіжі тілесні пошкодження, їх розмір, локалізація і за можливості строки давності й обставини їх виникнення, а також особливі прикмети (шрами, татуювання тощо).
Про проведений первинний медичний огляд складається довідка, у висновках якої обов'язково повинні зазначатись відомості про стан здоров'я затриманих і взятих під варту осіб, можливість тримання їх в умовах ІТТ ВЗДС, яка долучається до документів затриманої особи або особової справи взятої під варту особи, та робиться запис про стан здоров'я в журналі обліку прийому хворих затриманих і взятих під варту осіб. Особи з гострими інфекційними захворюваннями або з підозрою на них відразу після первинного медичного огляду ізолюються в окреме приміщення.
Якщо затримані й узяті під варту особи прибули з травмами, тілесними ушкодженнями або з явними ознаками захворювання, керівництво ВЗДС уживає заходів щодо їх негайного медичного огляду і надання невідкладної медичної допомоги. Про факт виявлення травм, тілесних ушкоджень або явних ознак захворювання керівництво ВЗДС повідомляє особу або орган, у провадженні якої перебуває кримінальна справа, та прокурора.
2.3. Якщо за висновком з довідки про проведений первинний медичний огляд доставлена особа не може перебувати в ІТТ ВЗДС, її направляють на лікування до лікувально-профілактичних закладів відповідного профілю, про що керівництво ВЗДС негайно інформує особу або орган, у провадженні якого перебуває кримінальна справа, та прокурора.
2.4. Затримані та взяті під варту особи, прийняті до ІТТ ВЗДС, в обов'язковому порядку проходять санітарну обробку до направлення у камери. Відповідно до абзацу третього пункту 4.4 глави 4 Інструкції N 589 санітарна обробка включає миття затриманих і взятих під варту осіб у лазні або під душем та дезінфекцію всього одягу, який їм належить (шкіряні, синтетичні і коштовні речі, щоб запобігти їх псуванню, обробляються дезінфекційними засобами без розміщення їх у дезкамері).
2.5. Поглиблений медичний огляд затриманих і взятих під варту осіб здійснюється лікарем ВЗДС відповідно до абзацу четвертого пункту 4.4 глави 4 Інструкції N 589. Проведення додаткових досліджень (електрокардіографічного, флюорографічного та інших) здійснюється ВМУ за медичними показаннями.
Результати поглибленого медичного огляду записуються в медичну картку.
2.6. Особи, які вибувають з ІТТ ВЗДС до місць попереднього ув'язнення, проходять заключний медичний огляд лікарем або фельдшером ВЗДС, за результатами якого робиться висновок щодо стану здоров'я кожного, хто вибуває, а також можливості перевезення до місця попереднього ув'язнення. Висновок заноситься до медичної картки і підписується медичним працівником, який здійснив заключний медичний огляд. Медичні картки направляються разом з особами, які вибувають з ВЗДС до слідчих ізоляторів або закладів охорони здоров'я Державної кримінально-виконавчої служби України
2.7. Забороняється перевозити до місць попереднього ув'язнення затриманих і взятих під варту осіб, які хворіють на контагіозні інфекційні захворювання, педикульоз, коросту, а також захворювання, що становлять безпосередню загрозу життю особи.
III. Порядок надання медичної допомоги в ІТТ ВЗДС
3.1. Медична допомога затриманим і взятим під варту особам у ІТТ ВЗДС надається лікарем або фельдшером ВЗДС у години, вказані в розпорядку дня ІТТ ВЗДС. Начальник чергової зміни щоденно під час обходу камер з'ясовує скарги на здоров'я у затриманих і взятих під варту осіб та записує їх на прийом до медичного працівника ВЗДС.

................
Перейти до повного тексту