1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.05.2017 № 529
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 червня 2017 р.
за № 786/30654
Про затвердження Порядку призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 № 4 від 12.01.2022 № 209 від 24.04.2023 )
Відповідно до статей 89, 91, 92, 95 глави 9 розділу II Податкового кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 578 "Про затвердження Порядку призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1837/24369.
3. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в.о. Голови Державної фіскальної служби України Продана М.В.

Міністр

О. Данилюк
ПОГОДЖЕНО:

В.о. Голови Державної
фіскальної служби України


М.В. Продан
ЗАТВЕРДЖЕНО
Hаказ Міністерства
фінансів України
25.05.2017 № 529
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 червня 2017 р.
за № 786/30654
ПОРЯДОК
призначення та звільнення податкового керуючого з визначенням його функцій та повноважень
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається у податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.
2. Податковий керуючий має права та обов’язки, визначені Податковим кодексом України (далі - Кодекс).
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Кодексі.
4. Податковий керуючий - посадова (службова) особа контролюючого органу, на яку покладається виконання функцій, спрямованих на погашення податкового боргу платника податків.
ІІ. Призначення податкового керуючого
1. Податковий керуючий призначається платнику податків, що має податковий борг, наказом керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків.
2. Посадова (службова) особа контролюючого органу наділяється повноваженнями податкового керуючого з дати видання наказу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу про призначення такої особи податковим керуючим.
III. Основні функції та повноваження податкового керуючого щодо податкової застави
1. Заведення на кожного платника податків, який має податковий борг, справи, у якій у хронологічному порядку зберігаються всі документи, що стосуються здійснюваних платником податків відповідних заходів із погашення податкового боргу.
2. Надсилання (вручення) платнику податків податкової вимоги.
3. Одержання від платника податків документів, необхідних для опису майна в податкову заставу.
4. Здійснення аналізу фінансового стану платника податків, що має податковий борг, та стану забезпечення такого боргу податковою заставою.
( Розділ III доповнено новим пунктом 4 згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
5. Здійснення опису майна у випадках, передбачених Кодексом, та складання акта опису такого майна.
6. Складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу.
7. Складання акта відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.
8. Реєстрація податкової застави у відповідних державних реєстрах та її виключення з таких реєстрів.
9. Підготовка документів для звернення контролюючого органу до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках/електронних гаманцях платника податків, зокрема шляхом накладення арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей (крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов’язань платника податків, погашення податкового боргу) та зобов’язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені Кодексом.
( Пункт 9 розділу III в редакції Наказу Міністерства фінансів № 209 від 24.04.2023 )
10. Здійснення перевірки стану збереження майна, що перебуває у податковій заставі.
11. Складання акта про перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
12. Підготовка рішення про складання відповідних актів та направлення такого рішення банкам, іншим фінансовим установам, небанківським надавачам платіжних послуг, емітентам електронних грошей, а також платнику податків для поновлення видаткових операцій на рахунках / електронних гаманцях платника податків та скасування заборони на відчуження майна.
( Пункт 12 розділу III в редакції Наказу Міністерства фінансів № 209 від 24.04.2023 )
13. Підготовка рішення про дострокове скасування зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку та направлення такого рішення банкам та іншим фінансовим установам для дострокового поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.
( Пункт 13 розділу III в редакції Наказу Міністерства фінансів № 209 від 24.04.2023 )
14. Підготовка відповіді платнику податків на його звернення щодо надання (ненадання) згоди на відчуження майна та/або заміну майна, яке перебуває у податковій заставі.
15. Отримання від платника податків інформації та документів про операції з майном, яке перебуває у податковій заставі.
16. Вимагання від платника податків або його службових (посадових) осіб пояснення щодо відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов’язковою згідно з вимогами Кодексу).
17. Підготовка матеріалів для застосування штрафу у разі відчуження майна, що перебуває в податковій заставі, без згоди контролюючого органу.
18. Розгляд звернення платника податків та підготовка документів для надання йому розстрочення (відстрочення) сплати грошових зобов’язань (податкового боргу).
19. Здійснення заходів щодо списання безнадійного податкового боргу.
20. Забезпечення отримання від платника податків інформації про майно, яке перебуває у податковій заставі, а також технічної, технологічної та іншої супровідної документації на таке майно.
21. Здійснення інших функцій, визначених законом.
( Розділ III доповнено пунктом 21 згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
IV. Основні функції та повноваження податкового керуючого щодо адміністративного арешту майна платника податків, що має податковий борг
( Назва розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
1. Підготовка матеріалів для прийняття керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків (у разі наявності у такого платника податкового боргу).
( Пункт 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
2. Надсилання рішення про адміністративний арешт майна платника податків:
( Абзац перший пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
1) платнику податків, що має податковий борг, з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна;
( Підпункт 1 пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 560 від 15.09.2020 )
2) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони його відчуження.
3. Підготовка матеріалів для звернення контролюючого органу до суду щодо застосування (звільнення) адміністративного арешту на цінні папери та/або кошти та інші цінності такого платника податків (у разі наявності у такого платника податкового боргу), що знаходяться в банку, іншій фінансовій установі, небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей.

................
Перейти до повного тексту