1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 262 від 16.12.96 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 грудня 1996 р.
за N 762/1787
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації N 104 від 18.05.2004 )
Про затвердження Положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзв'язку N 2 від 10.01.99 )
На виконання Закону України "Про зв'язок", з метою визначення порядку випуску, розповсюдження та використання поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки (додається).
2. Українському об'єднанню поштового зв'язку "Укрпошта" (Гомон М.Н.)
2.1. Прийняти до виконання цей наказ.
2.2. Довести до відома підпорядкованих підприємств і філіалів поштового зв'язку.
2.3. Забезпечити контроль за виконанням вимог зазначеного Положення.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Стародуба М.М.
Міністр зв'язку Д.А.Худолій
Затверджено
наказом Міністерства зв'язку
України від 16.12.96 р. N 262
Положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки
I. Загальні положення
1.1. Визначення термінів
У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
Поштова марка - державний знак, який є засобом оплати послуг поштового зв'язку, виготовлений друкарським способом, з художнім зображенням та зазначенням його номінальної вартості.
Марка стандартна - одноколірна поштова марка, що випускається для масового використання споживачем для оплати послуг поштового зв'язку без обмеження тиражу і дійсна протягом тривалого часу.
Марка художня (комеморативна) - кольорова поштова марка, яка випускається до пам'ятних дат, ювілеїв або з певної тематики.
Серія поштових марок - випуск поштових марок однієї тематики або присвячених певній події.
Блок поштовий - особливий варіант випуску поштової марки.
Блок складається з однієї або декількох поштових марок, надрукованих в один або декілька рядів на окремому аркуші з полями, зайнятими текстом або малюнками, сюжети яких відповідають тематиці марок.
Конверт поштовий - паперова оболонка прямокутної форми установлених розмірів з клапанами для заклеювання, котра служить для пакування письмового повідомлення.
Конверт маркований - конверт з надрукованою маркою.
Художній маркований конверт - конверт з малюнком в лівій частині лицьового боку та надрукованою поштовою маркою.
Конверт з оригінальною маркою - конверт, на якому надрукована марка, що окремо від цього конверта не випускалась.
Картка поштова - спеціальний бланк установленого розміру для відкритого письмового повідомлення.
Картка маркована - картка з надрукованою поштовою маркою.
Художня маркована картка - картка з малюнком та надрукованою поштовою маркою.
Картка з оригінальною маркою - картка, на якій надрукована марка, що окремо від цієї картки не видавалась.
1.2. Положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки розроблене відповідно до вимог Всесвітньої Поштової Конвенції та Закону України "Про зв'язок" і визначає порядок випуску, розповсюдження та використання поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток.
1.3. Випуск в обіг поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток є виключним правом об'єднання поштового зв'язку.
1.4. Об'єднання поштового зв'язку видає поштові марки, блоки, марковані конверти і картки за номіналами, тематикою і тиражами, погодженими з Міністерством зв'язку та Редакційно-художньою радою, склад якої затверджується Кабінетом Міністрів України, а також каталоги, цінники колекційних поштових марок та іншої філателістичної продукції.
1.5. Поштові марки, блоки, марковані конверти і картки призначені для оплати послуг поштового зв'язку згідно з діючими тарифами.
2. Видання і розповсюдження поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток
2.1. Видання поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток здійснюється з урахуванням найбільш повного задоволення потреб споживачів послуг поштового зв'язку.
2.2. Поштові марки, відображають у своїх сюжетах державний устрій України, історичне минуле, культурну спадщину українського народу, досягнення в усіх галузях народного господарства, основні події внутрішнього і міжнародного життя, природу, флору, фауну тощо.
2.3. Поштові марки, блоки, марковані конверти і картки друкуються на поліграфічних підприємствах, що мають ліцензію Міністерства фінансів України на право виготовлення знаків поштової оплати, згідно з замовленнями, які об'єднання поштового зв'язку подає Держзнаку України.
2.4. Об'єднання поштового зв'язку може також укладати угоди із зарубіжними фірмами на виготовлення поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток, якщо їх виробництво не може бути здійснене в Україні або їх виготовлення економічно вигідніше.
2.5. Об'єднання поштового зв'язку подає замовлення Держзнаку України на виготовлення поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток не пізніше трьох місяців до терміну виконання замовлення.
2.6. Поштові марки, блоки, конверти і картки з оригінальними марками вводяться в обіг наказом об'єднання поштового зв'язку відповідно до затвердженого тематичного плану.
2.7. Інформація про видання поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток подається в засобах масової інформації.
3. Загальні умови формування тематичних планів
З.1. Формування тематичних планів випуску поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток здійснюється з урахуванням таких умов:
3.1.1.Визначні громадські й державні діячі, діячі науки, культури, мистецтва можуть бути зображені на марках, художніх маркованих конвертах і картках, що випускаються до ювілеїв від дня народження за датами, кратними 25 рокам, але не раніше ніж через 10 років після смерті.
................
Перейти до повного тексту