1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ У СПРАВАХ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 381 від 27.08.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 1996 р.
за N 750/1775
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 395 від 30.05.2007 )
Про затвердження Інструкції про порядок допуску особового складу до робіт з метрологічного забезпечення Прикордонних військ України
Відповідно до Положення "Про Державний комітет у справах охорони державного кордону України" від 1 грудня 1992 р.
N 191/92-рп та з метою поліпшення рівня підготовки фахівців метрологічних служб Прикордонних військ України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок допуску особового складу до робіт з метрологічного забезпечення Прикордонних військ України (додається).
2. Присвоєння кваліфікації "метролог" ("старший метролог"), видачу посвідчень і довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки нових зразків провадити шляхом заміни існуючих документів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника служби метрології і стандартизації Держкомкордону України.
4. Наказ Держкомкордону від 21.12.1995 р. N 498 скасувати.
Наказ довести до заінтересованих посадових осіб.
Голова Держкомітету
командуючий Прикордонними
військами України
генерал-полковник



В.Банних
Затверджено
наказом Голови Державного комітету у справах
охорони державного кордону України -
командуючого Прикордонними військами України
від 27.08.1996 р. N 381
Інструкція про порядок допуску особового складу до робіт з метрологічного забезпечення Прикордонних військ України
1. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає вимоги до особового складу метрологічних служб та метрологічних підрозділів Прикордонних військ України і порядок його допуску до проведення робіт з метрологічного забезпечення військ, а також правила оформлення, реєстрації та обліку кваліфікаційних документів.
2. Під роботами з метрологічного забезпечення військ у цій Інструкції розуміються атестація зразкових засобів вимірювання, повірка, регулювання і ремонт військової вимірювальної техніки, метрологічний нагляд та метрологічна експертиза.
3. До проведення робіт з метрологічного забезпечення військ допускаються офіцери, прапорщики, військовослужбовці строкової служби, а також за контрактом, робітники та службовці Прикордонних військ України, яким присвоєна кваліфікація "метролог" ("старший метролог"), або ті, що мають довідку на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки.
4. Кваліфікація "старший метролог" присвоюється особам, які підготували і захистили на кваліфікаційній комісії реферат про вирішення актуального завдання з атестації (повірки) військової вимірювальної техніки, метрологічного нагляду або метрологічної експертизи, і які мають:
- стаж практичної роботи в метрологічних підрозділах Прикордонних військ України після одержання кваліфікації "метролог" не менше 2-х років;
- право на роботи з атестації зразкових засобів вимірювання або повірки військової вимірювальної техніки не менше ніж із двох видів вимірювання.
5. Кваліфікація "метролог" присвоюється особам, які пройшли підготовку і склали іспити з відповідних спеціальностей в обсязі Програми метрологічної підготовки фахівців Збройних Сил і відповідають одній з таких вимог:
- мають вищу технічну освіту;
- мають середньо-технічну освіту з метрологічної спеціальності і стаж практичної роботи в метрологічних службах (підрозділах) Прикордонних військ України не менше 1 року;
- мають середню освіту (середньо-технічну освіту не з метрологічної спеціальності), довідку на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки і стаж практичної роботи у метрологічному підрозділі не менше 2-х років.
6. Довідка на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки видається особам, які пройшли підготовку і склали іспити з відповідних теоретичних розділів Програми метрологічної підготовки фахівців Збройних Сил і мають практичні навики з повірки (регулювання, ремонту) обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки.
7. Право присвоєння кваліфікації "старшого метролога" надається начальнику служби метрології і стандартизації Держкомкордону України.
8. Право присвоєння кваліфікації "метролог" і видачі довідок на право проведення повірки, регулювання і ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки надається:
- начальнику служби метрології і стандартизації Держкомкордону України;
- начальнику лабораторії вимірювальної техніки Прикордонних військ України.
9. Право присвоєння кваліфікації начальникам метрологічних служб напрямів ПВ, начальникам метрологічних підрозділів, метрологам частин центрального підпорядкування надається начальнику служби метрології і стандартизації Держкомкордону України.
2. Порядок присвоєння кваліфікації і видачі довідок
10. Присвоєння кваліфікації "метролог" ("старший метролог") і видача довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту здійснюється на підставі результатів іспитів кваліфікаційними комісіями.
Кваліфікаційні комісії призначають посадові особи, яким надано право присвоєння кваліфікації "метролог" ("старший метролог") і видачі довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки.
Комісія повинна складатися не менш як з трьох спеціалістів. У склад комісії вводяться найбільш підготовлені фахівці метрологічних служб, підрозділів Прикордонних військ України, які мають кваліфікацію "метролог".
У складі комісії повинен бути фахівець з того виду метрологічних робіт, з якого проводяться іспити.
У разі відсутності у Прикордонних військах України фахівців необхідних спеціальностей дозволяється включати до складу кваліфікаційних комісій фахівців метрологів Збройних Сил України.
Комісії призначаються терміном на один рік.
11. Проведення іспитів здійснюється згідно з вимогами Програми метрологічної підготовки фахівців Збройних Сил. Комісія приймає рішення більшістю голосів і оформляє протоколом (додаток N 1).
Протокол затверджує посадова особа, яка призначила комісію. Протоколи зберігаються 3 роки.
12. На підставі протоколів особам, які успішно склали іспити, присвоюється кваліфікація "метролог" ("старший метролог") і видається посвідчення про присвоєння кваліфікації (додаток N 2).
Якщо іспити складалися з обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки, кваліфікація "метролог" не присвоюється, а видається довідка на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки (додаток N 3).
13. Посвідчення про присвоєння кваліфікації є безстроковим і видається один раз. Після кожного наступного позитивного результату іспитів у посвідченні робиться запис про вид метрологічних робіт, на які додатково надано право проведення. Наприклад, "атестування (повірка) радіовимірювальних приладів", "метрологічний нагляд", "метрологічна експертиза". Кожний запис засвідчується підписом посадової особи, яка призначила кваліфікаційну комісію, з вказівкою номера протоколу і дати, а також скріплюється гербовою печаткою.
При присвоєнні кваліфікації "старший метролог" видається нове посвідчення.
14. Довідка на право проведення повірки, регулювання чи ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки видається окремо після кожного іспиту. Довідка безстрокова за умови безперервної роботи в метрологічних службах і підрозділах Прикордонних військ України.
Якщо перерва у роботі перевищує 1 рік, дія довідки припиняється.
3. Порядок допуску до самостійної роботи
15. На підставі виданих посвідчень про присвоєння кваліфікації і довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки начальник метрологічної служби або командир частини (підрозділу) видає наказ про допуск підлеглих йому осіб до самостійної роботи з метрологічного забезпечення військ.
16. Допуск осіб, що мають кваліфікацію "метролог" ("старший метролог") або довідку на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки і прибули до нового місця служби, здійснюється після складання заліків із знання особливостей роботи в конкретній метрологічній службі, підрозділі, а також із знання заходів безпеки. Заліки приймаються комісією, призначеною начальником (командиром) цієї служби, підрозділу. Результати заліку оформляються у вигляді відомості (додаток N 4), на підставі якої видається наказ про допуск до самостійної роботи з метрологічного забезпечення військ.
17. Особи, які мають кваліфікацію "метролог" ("старший метролог") з правом проведення атестації (повірки) та ремонту з одного й того ж виду вимірювань, можуть допускатися наказом по метрологічній службі або метрологічному підрозділу до проведення ремонту в процесі повірки чи післяремонтної повірки (атестації) засобів вимірювання.
18. До експлуатації пересувних лабораторій вимірювальної техніки (ПЛВТ) допускається особовий склад, який має посвідчення про присвоєння кваліфікації або довідку на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки в обсязі можливостей ПЛВТ, тільки після складання заліку з правил експлуатації і заходів безпеки. Допуск до самостійної роботи й оформлення результатів заліку здійснюється у порядку, встановленому статтями 15, 16 цієї Інструкції.
4. Облік посвідчень і довідок
19. Облік посвідчень про присвоєння кваліфікації "метролог" ("старший метролог") і довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки ведуть посадові особи, визначені у статтях 7 і 8 цієї Інструкції. Облік ведеться в журналах реєстрації (додаток N 5) з таких розділів:
- старші метрологи;
- метрологи;
- довідки на право проведення робіт.
Кожному посвідченню присвоюється номер, що складається з літери і цифр через дефіс. Літера позначає індекс посадової особи, що видала посвідчення (довідку):
А - начальник служби метрології і стандартизації Держкомкордону України;
В - начальник лабораторії вимірювальної техніки Прикордонних військ України.
Цифри означають порядковий номер у відповідному розділі журналу реєстрації.
Наприклад, N А-23.
5. Позбавлення кваліфікації та анулювання довідок
20. Позбавлення кваліфікації "метролог" ("старший метролог") і анулювання довідок на право проведення повірки, регулювання і ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки здійснюється у разі:
- порушення наказів, директив та інших керівних документів з метрологічного забезпечення військ;
- невиконання вимог діючої нормативної і методичної документації з метрологічного нагляду, метрологічної експертизи, атестації, повірки, регулювання або ремонту військової вимірювальної техніки;
- порушення вимог експлуатації пересувних лабораторій вимірювальної техніки;
- загублення повірочних тавр або неправильного їх використання.
21. Право позбавлення кваліфікації "метролог" ("старший метролог") та анулювання довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки надається:
- начальнику служби метрології і стандартизації Держкомкордону України щодо всього особового складу метрологічних служб і підрозділів Прикордонних військ України;
- начальникам метрологічних служб напрямів ПВ щодо метрологів частин, підпорядкованих їм по службі;
- начальнику лабораторії вимірювальної техніки Прикордонних військ України щодо всього особового складу лабораторії.
22. Позбавлення кваліфікації "метролог" ("старший метролог") та анулювання довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки оформлюється вилученням посвідчення про присвоєння кваліфікації або довідки.
Вилучені документи направляються на адресу посадової особи, яка їх видала, для знищення в установленому порядку. В облікових документах робиться запис "Позбавлений кваліфікації" ("Позбавлений довідки"), а також зазначається, хто і за що це зробив.
6. Забезпечення бланками посвідчень і довідок
23. Бланками посвідчень про присвоєння кваліфікації "метролог" ("старший метролог") метрологічні служби і лабораторія вимірювальної техніки Прикордонних військ забезпечуються централізовано начальником служби метрології і стандартизації Держкомкордону України.
Начальник лабораторії вимірювальної техніки щороку одночасно з поданням звіту за формою звітує про видані (анульовані) посвідчення і подає заявки на їх необхідну кількість.
24. Бланки довідок на право проведення повірки, регулювання або ремонту обмеженої номенклатури військової вимірювальної техніки начальником метрологічної служби Держкомкордону України замовляються самостійно з оплатою відповідно до статей фінансування.

................
Перейти до повного тексту