1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
24.06.2005 N 162
( z0731-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 липня 2005 р.
за N 742/11022
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 296 від 27.08.2008 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 21-заг "Звіт про реалізацію сільськогосподарської продукції за 200_ рік" (річна) та N 21-заг "Звіт про реалізацію сільськогосподарської продукції за січень-____________ 200_ року" (місячна) ( v0412202-04 )
1. Загальні положення
1.1. Форми N 21-заг "Звіт про реалізацію сільськогосподарської продукції" (річна та місячна) подають юридичні особи, їхні відокремлені підрозділи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, незалежно від форм власності та підпорядкування районному органу державної статистики за місцезнаходженням.
1.1.1. Адресна частина форми заповнюється так:
реквізит "Найменування організації-складача інформації" - вказується повна назва підприємства, що подає форму (згідно з установчими документами);
реквізит "Поштова адреса" - вказується фактична повна адреса підприємства, що подає форму;
сітка кодів заповнюється підприємствами згідно з довідкою про зарахування підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.2. Форма N 21-заг (місячна) складається господарствами зростаючим підсумком з початку року щомісячно та за рік у цілому за скороченим переліком показників, форма N 21-заг (річна) - за рік у цілому за повним колом показників.
1.3. Заповнення форм державного статистичного спостереження здійснюється на підставі даних приймальних, складських квитанцій, простих та подвійних складських свідоцтв, товарно-транспортних накладних господарств та інших документів, що надійшли в господарство на період складання форм та підтверджують реалізацію сільськогосподарської продукції власного виробництва.
2. Заповнення бланків форм
2.1. У графі 1 місячної та річної форм N 21-заг "Звіт про реалізацію сільськогосподарської продукції" вказується загальний обсяг сільськогосподарської продукції та сировини власного виробництва у натуральному виразі, реалізованої за усіма каналами (враховуючи продукцію, яка залишена переробним підприємствам за послуги з переробки давальницької сировини), за різними цінами та за усіма видами розрахунків (готівкою, за бартером тощо). Кількість реалізованої продукції в графі 3 указується у заліковій вазі, в графах 5, 7, 9, 11, 13 - у вазі, прийнятій для оплати (крім вовни, кількість якої в усіх графах указується у фізичній вазі).
2.2. У графі 2 відображається вартість реалізованої продукції. Вартість продукції - це фактично одержані підприємством суми за продукцію за цінами, що фактично склалися у звітному році, з урахуванням надбавок (знижок) за якість продукції, доплат та субсидій відповідно до діючого законодавства, але без урахування накладних витрат на продаж, транспортних та експедиційних витрат, податку на додану вартість.
2.2.1. Із вартості реалізованої продукції виділяються окремо дотації за продану переробним підприємствам худобу та птицю в живій вазі (коди 70-72) та молоко (код 73) і надбавки (доплати) сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними на забій та переробку суб'єктам підприємницької діяльності, які мають власні (орендовані) переробні потужності або забиті й перероблені у власних (орендованих) переробних цехах сільгосппідприємств молодняк великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій, кондиційні свині та кури-бройлери (код 74).
2.3. У графах 3 і 4 показуються обсяги сільськогосподарської продукції, проданої переробним підприємствам усіх форм власності та підпорядкування, що мають власні переробні потужності або орендують їх та здійснюють закупівлю відповідного виду сільськогосподарської продукції для її переробки. У ці графи також ураховується та частина продукції, що передана переробному підприємству в оплату за переробку (наприклад, за переробку цукрового буряку на давальницьких засадах).
2.4. У графи 5 і 6 ураховується весь обсяг продукції, реалізованої населенню в рахунок оплати праці, через систему громадського харчування, проданої педагогічним працівникам, які проживають у сільській місцевості, а також реалізованої дошкільним та навчальним закладам, санаторіям, будинкам відпочинку, лікарням та іншим закладам, що знаходяться на балансі сільськогосподарського підприємства.
2.5. У графах 7 і 8 указуються обсяги сільськогосподарської продукції, яка видана пайовикам у рахунок орендної плати за землю та майнових паїв (часток). Ця продукція оцінюється за цінами, які будуть відображені в первинному бухгалтерському обліку. Однак у ці та інші графи не враховується вартість виділеного майнового паю (або його грошового еквівалента).
2.6. У графах 9 і 10 наводяться дані про обсяг продажу на місцевих ринках та на ринках інших регіонів у межах України; з транспортних засобів чи пристосованих для цього ділянок; населенню безпосередньо з ланів (за винятком натуроплати), іншу реалізацію населенню сільськогосподарської продукції, у тому числі поросят, телят, іншого молодняку (крім реалізації в рахунок оплати праці).
2.7. У графах 11 і 12 відображається продаж сільськогосподарської продукції безпосередньо підприємством через біржі та аукціони як за національну грошову одиницю, так і за валюту в перерахунку за діючим курсом національної грошової одиниці на момент укладання угоди на реалізацію продукції. Продукція враховується у звіт за той місяць (у місячній формі), в який вона буде реалізована споживачу.
2.8. У графах 13 і 14 указується кількість і вартість сільськогосподарської продукції, що продана через інші канали. Тут ураховується продукція, продана безпосередньо підприємствам торгівлі та громадського харчування всіх форм власності та господарювання, а також санаторіям, дитячим садкам, школам, лікарням, будинкам відпочинку, закритим закладам; іншим підприємствам та організаціям; комерційним структурам; зарубіжним країнам, ураховуючи країни СНД, за валюту (в перерахунку за діючим курсом національної грошової одиниці на момент реалізації продукції) тощо. Тут також указуються розрахунки господарств на умовах лізингу (наприклад, за техніку), і якщо господарство розраховувалось зерном або іншою продукцією, то ці обсяги виділяються ще і як бартерні угоди.
2.9. Обсяги реалізації продукції за бартерними угодами відображаються як у графах, що відповідають каналу реалізації, так і довідково виділяються із загального обсягу реалізації продукції рослинництва та тваринництва у графах 15 і 16. У цих же графах указується будь-який обмін сільськогосподарської продукції на продукцію виробничо-технічного призначення або на товари народного споживання, послуги тощо як за договорами, так і без їх укладання. У графі 16 указується вартість проведеної угоди, яка дорівнює вартості реалізованої сільськогосподарської продукції. Під бартерною угодою розуміється господарська операція, що передбачає розрахунок за реалізовану продукцію (роботи, послуги) в іншій, не у грошовій формі, враховуючи будь-які види погашення (взаємозаліку) заборгованості між сторонами господарчої операції без проведення грошових розрахунків.

................
Перейти до повного тексту