- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ КОСМІЧНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2010 р.
за N 740/18035
( Наказ скасовано на підставі Розпорядження КМ
N 169-р від 10.03.2017 )
Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, випробування, виробництва, експлуатації ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного
космічного агентства
N 37 від 31.01.2012
N 445 від 23.11.2012 )
1. Затвердити Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, випробування, виробництва, експлуатації ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин, що додається.
2. Департаменту космічних програм (Гусинін В.П.) забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;
опублікування цього наказу в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального директора Національного космічного агентства України Засуху С.О.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Генеральний директор ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва |
Ю.С.Алексєєв М.Бродський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
космічного агентства України
16.07.2010 N 222
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2010 р.
за N 740/18035
ПОРЯДОК
контролю за додержанням ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, випробування, виробництва, експлуатації ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин
( У тексті Порядку слова та абревіатуру "Національне космічне агентство" та "НКАУ" у всіх відмінках замінено відповідно словами та абревіатурою "Державне космічне агентство" та "ДКА України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Державного космічного агентства
N 37 від 31.01.2012 )
I. Загальні положення
Контроль за додержанням суб'єктами господарювання (далі - ліцензіат)
Ліцензійних умов здійснює Державне космічне агентство України (далі - ДКА України) як орган ліцензування шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
1.2. Цей Порядок визначає правові і організаційні засади, основні принципи та порядок проведення контролю у сфері здійснення розроблення, випробування, виробництва, експлуатації ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин повноваження органу ліцензування, його посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність ліцензіатів під час здійснення контролю.
1.3. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб'єктів ліцензування, які отримали ліцензію Державного космічного агентства України на право здійснення розроблення, випробування, виробництва, експлуатації ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин.
1.4. Контроль за додержанням ліцензіатами
Ліцензійних умов у межах своїх повноважень шляхом проведення планових та позапланових перевірок здійснює ДКА України.
II. Організація перевірок
2.1. Планові перевірки додержання ліцензіатами
Ліцензійних умов проводяться органом контролю відповідно до річного плану перевірок, який затверджується органом контролю до 1 грудня року, що передує плановому.
Упродовж десяти робочих днів після затвердження плану-графіка перевірок орган ліцензування надає копію плану-графіка та наказ про його затвердження до Держкомпідприємництва.
2.3. Орган контролю рекомендованим листом або телефонограмою повідомляє ліцензіата про проведення планової перевірки не пізніше ніж за десять календарних днів до її початку (додаток 1).
Строк здійснення планової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, а позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.
( Абзац другий пункту 2.3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного космічного агентства
N 445 від 23.11.2012 )
Продовження строку здійснення планових та позапланових перевірок не допускається.
Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.
2.4. Для проведення перевірки ліцензіата орган контролю видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки. На підставі наказу оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу яке підписується керівником або заступником керівника органу державного нагляду (контролю) (із зазначенням прізвища, імені та по батькові) і засвідчується печаткою (додаток 2).
2.5. Посвідчення реєструється в журналі обліку посвідчень на проведення перевірки ліцензіатів (додаток 3) з посиланням на розпорядчий документ. Сторінки журналу мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою.
( Пункт 2.6 розділу II виключено на підставі Наказу Державного космічного агентства
N 37 від 31.01.2012 )
III. Права та обов'язки комісії з перевірки дотримання Ліцензійних умов
3.1. Голова та члени комісії з перевірки дотримання
Ліцензійних умов (далі - комісія) мають право:
ознайомитись із необхідними для проведення перевірки документами;
доступу на територію, у виробничі та інші приміщення ліцензіата для їх обстеження і з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з перевіркою;
отримувати копії (ксерокопії) необхідних документів;
отримувати від ліцензіатів письмові пояснення з питань, що виникають під час перевірки.
3.2. Голова та члени комісії зобов'язані:
керуватись у своїй роботі виключно нормами законодавства України;
об'єктивно відображати стан справ щодо додержання ліцензіатами
Ліцензійних умов;
забезпечувати додержання державної та комерційної таємниць, що стали відомі під час перевірки ліцензіата.
3.3. Голова та члени комісії несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за:
необ'єктивне відображення в акті перевірки даних про діяльність ліцензіата;
приховування фактів порушень чи зловживань, допущених ліцензіатом;
інші дії, учинені в процесі перевірки, які порушують чинне законодавство України.
IV. Права та обов'язки ліцензіата
4.1. Ліцензіат має право:
вимагати від посадових осіб органу контролю додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у посадових осіб органу контролю службового посвідчення і одержувати копії посвідчення на проведення планового або позапланового заходу;
надавати письмові пояснення та зауваження з питань, що виникають під час проведення перевірки;
не допускати посадових осіб органу контролю до здійснення перевірки, якщо:
перевірка здійснюється з порушенням вимог до періодичності її проведення;
посадова особа органу контролю не надала копії документів, передбачених цим Порядком, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Порядку;
бути присутнім під час здійснення перевірки;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею суб'єкта господарювання;
одержувати акти перевірки та знайомитися з ними;
подавати скарги до експертно-апеляційної ради при Держкомпідприємництві;
оскаржувати в судовому порядку неправомірні дії та рішення органів контролю та їх посадових осіб.
4.2. Ліцензіат зобов'язаний:
допускати посадових осіб органів контролю до здійснення перевірки за умови дотримання цього Порядку та забезпечувати умови для проведення перевірки;
надавати всі необхідні документи, що підтверджують додержання ним
Ліцензійних умов;
у разі потреби та у випадках, передбачених законодавством, надавати на вимогу органів контролю копії (ксерокопії) вищезазначених документів.
V. Порядок проведення перевірки
5.1. Для проведення перевірки голова комісії повинен пред'явити керівнику або уповноваженій особі ліцензіата посвідчення та документи, які засвідчують особи голови та членів комісії. При цьому суб'єкту господарювання надається копія посвідчення.
5.2. Ліцензіат може вести журнал відвідувань представниками органів контролю із зазначенням у ньому строків та мети відвідування, посади, прізвищ голови та членів комісії органу контролю тощо.
Зазначені відомості засвідчуються підписом посадової особи (голови комісії) органу контролю.
5.3. Комісія перевіряє:
5.3.1. Відповідність відомостей, наведених у ліцензії, відомостям, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта господарювання та в його установчих документах.
5.3.2. Наявність рішень про створення філій, інших структурних підрозділів ліцензіата, які проводять господарську діяльність, пов'язану з розробленням, випробуванням, виробництвом, експлуатацією ракет-носіїв, космічних апаратів та їх складових частин, наземного комплексу управління космічними апаратами та його складових частин, наявність засвідчених органом ліцензування копій ліцензій, що підтверджують їх право на провадження цієї діяльності.
5.3.3. Достовірність даних у документах, поданих ліцензіатом для отримання ліцензії, та за час провадження господарської діяльності з виду діяльності, зазначеної у ліцензії.
5.3.4. Своєчасність повідомлення органу ліцензування про зміни в документах, що подавалися до заяви для отримання ліцензії.
5.3.5. Своєчасність переоформлення ліцензії (за потреби).
5.3.6. Наявність довідки про прийняття заяви про переоформлення ліцензії на провадження господарської діяльності або про прийняття заяви про видачу дубліката ліцензії (за потреби).
5.3.7. Виконання розпоряджень про усунення порушень Ліцензійних умов у разі їх наявності.
5.3.8. Наявність копії ліцензії, що підтверджує право філії або іншого структурного підрозділу ліцензіата на провадження певного виду господарської діяльності на підставі отриманої ним ліцензії.
5.3.9. Своєчасність повідомлення органу ліцензування про зміну місцезнаходження, організаційно-правової форми, форми власності, назви тощо.
персоналу відповідної кваліфікації, який залучається до безпосереднього виконання робіт щодо заявленого виду діяльності;
приміщення та виробничих площ для здійснення космічної діяльності, які відповідають вимогам діючих стандартів та санітарним нормам і правилам;
технічного та технологічного оснащення в обсязі, що дозволяє виконувати заявлений вид діяльності;
стандарту на систему якості;
інформаційного забезпечення (з питань ліцензування господарської діяльності, правил космічної діяльності в Україні, нормативно-правових актів з обраного виду діяльності тощо).
5.3.11. Наявність відповідних документів, зазначених у
Ліцензійних умовах для господарської діяльності, вказаної у ліцензії.
VI. Порядок оформлення результатів перевірки
6.1. За результатами перевірки складається акт (додаток 4), у якому зазначається стан виконання
Ліцензійних умов суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявлених порушень з посиланням на конкретні пункти, статті, розділи нормативно-правових актів, які були порушені ліцензіатом. Довільне викладення або трактування вимог нормативно-правових актів не допускається.
6.2. В останній день перевірки два примірники акта підписуються головою і членами комісії, які здійснювали перевірку, та суб'єктом господарювання (ліцензіатом) або уповноваженою ним особою.
6.3. Керівник (уповноважений представник) ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіат (фізична особа - підприємець) має право під час складання акта перевірки дати письмові пояснення і викласти зауваження щодо змісту акта та проведення перевірки. Вони оформляються в письмовій формі та є невід'ємною частиною акта перевірки. При цьому на всіх примірниках акта перевірки перед підписом керівника ліцензіата або його уповноваженого представника робиться запис: "Із зауваженнями".
У разі відмови зазначених осіб від підписання акта перевірки голова комісії вносить до такого акта відповідний запис.
6.4. Один примірник акта вручається суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі, а другий зберігається в органі контролю.
6.5. У разі виявлення порушень Ліцензійних умов орган контролю що здійснив перевірку, не пізніше п'яти робочих днів з дати складання акта перевірки видає розпорядження (додаток 5) у двох примірниках про усунення порушень
Ліцензійних умов або приймає рішення про анулювання ліцензії. Один примірник не пізніше п'яти робочих днів з дня складання акта надається ліцензіату чи уповноваженій ним особі для виконання, а другий примірник з підписом ліцензіата або уповноваженої ним особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства залишається в органі контролю.
У разі відмови ліцензіата або уповноваженої ним особи від отримання розпорядження щодо усунення порушень вимог законодавства воно направляється рекомендованим листом, а на копії розпорядження яка залишається в органі контролю, проставляються відповідний вихідний номер і дата направлення.
6.6. У разі усунення ліцензіатом зазначених в акті перевірки порушень
Ліцензійних умов до прийняття розпорядження про їх усунення та надання органу контролю документів, які це підтверджують і не потребують додаткової перевірки, розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов не видається.
6.7. Ліцензіат, який одержав розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов, зобов'язаний у термін, визначений чинним законодавством України, у письмовій формі подати органу контролю, який видав це розпорядження, документальне підтвердження усунення порушень.
6.8. Якщо ліцензіатом документально підтверджено усунення порушень
Ліцензійних умов, то перевірка виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов може не проводитись.
6.9. У разі неподання ліцензіатом інформації про результати виконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов до органу контролю протягом установленого строку проводиться позапланова перевірка виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов.
Позапланова перевірка виконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов проводиться після закінчення установленого строку, протягом якого ліцензіат зобов'язаний подати інформацію про результати виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов до органу контролю.
Позапланова перевірка ліцензіата може бути проведена з метою перевірки інформації про результати виконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов, яка подається ліцензіатом до органу контролю.
6.10. Акт про невиконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов, який є підставою для анулювання ліцензії, складається на підставі акта перевірки.
6.11. Якщо органом контролю під час перевірки виявлено: повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов; недостовірні відомості у документах, поданих ліцензіатом для одержання ліцензії; факт передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності, то протягом трьох робочих днів з дати складання акта перевірки орган контролю, який здійснював перевірку, складає відповідний акт про повторне порушення ліцензіатом Ліцензійних умов, та/або акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, та/або акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності (додаток 6) у двох примірниках.
VII. Рішення про анулювання ліцензії
7.2. Рішення про анулювання ліцензії приймається органом державного контролю протягом десяти робочих днів з дати складання акта про анулювання ліцензії і подається (надсилається) ліцензіату із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття.
7.3. Питання про анулювання ліцензії на підставі акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов розглядається органом контролю з обов'язковим запрошенням керівника ліцензіата (юридичної особи) або його представників.
7.4. У разі неявки ліцензіата або його представника розгляд питань про анулювання ліцензії здійснюється без їх участі.
7.5. Підставами для анулювання ліцензії за результатами перевірки є:
акт про повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов протягом терміну дії ліцензії;
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії;
акт про неможливість забезпечення ліцензіатом виконання
Ліцензійних умов, установлених для певного виду господарської діяльності;
акт про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній особі для провадження господарської діяльності;
встановлення факту використання праці без оформлення трудових відносин з працівниками.
7.6. Питання про анулювання ліцензії у разі повторного порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов протягом терміну дії ліцензії розглядається за наявності таких документів:
накази (розпорядження), на підставі яких здійснювались перевірки;
7.7. Запис про підставу, дату та номер рішення про анулювання ліцензії вноситься органом контролю до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня після набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії.
7.8. У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов, акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії, акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній особі для провадження господарської діяльності, акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов суб'єкт господарювання може отримати нову ліцензію на право провадження цього виду господарської діяльності не раніше ніж через рік від дати прийняття органом контролю рішення про анулювання попередньої ліцензії.
................Перейти до повного тексту