1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.06.2019 № 508
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 липня 2019 р.
за № 739/33710
Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Єдиний облік" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 № 731 від 04.09.2023 )
Відповідно до статей 25-27 Закону України "Про Національну поліцію", підпунктів 7, 40, 41 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, та з метою забезпечення формування інформаційних ресурсів поліцією під час реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми "Єдиний облік" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 )
2. Управлінню взаємодії з Національною поліцією МВС (Соколовський О.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В.А.

Міністр

А.Б. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Національної поліції України

Керівник Секретаріату
Уповноваженого Верховної Ради України
з прав людини

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
генерал-лейтенант

В.о. Голови Державного агентства
з питань електронного урядування України



С.М. Князєв



Л. Левшун



Л.О. Євдоченко


В. Бакал
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
14 червня 2019 року № 508
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 липня 2019 р.
за № 739/33710
ІНСТРУКЦІЯ
з формування та ведення інформаційної підсистеми "Єдиний облік" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок формування та ведення інформаційної підсистеми "Єдиний облік" (далі - ІП "ЄО") інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі - система "ІПНП"), призначеної для обробки відомостей під час прийняття та реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 )
2. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Кримінальному процесуальному кодексі України, Законах України "Про Національну поліцію", "Про захист персональних даних", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", Положенні про інформаційно-телекомунікаційну систему "Інформаційний портал Національної поліції України", затвердженому наказом Міністерства внутрішніх справ України від 03 серпня 2017 року № 676, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2017 року за № 1059/30927, Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженій наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077, інших нормативно-правових актах у сфері обліково-реєстраційної роботи.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 )
3. Метою ІП "ЄО" є:
об’єднання інформації щодо заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події від фізичних або юридичних осіб, що надійшли до органів поліції, в єдиному інформаційному просторі з використанням сучасних інформаційних технологій, комп’ютерного та електронного комунікаційного обладнання;
( Абзац другий пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 326 від 30.05.2022 )
забезпечення контролю за додержанням законності під час прийняття та реєстрації заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події;
моніторинг стану оперативної обстановки в державі, виявлення районів зростання правопорушень для раціональної розстановки і маневрування силами та засобами органів поліції;
забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки діяльності поліції, спрямованої на запобігання та розкриття правопорушень;
встановлення зв’язків між даними, що мають значення для кримінального провадження та справ про адміністративні правопорушення;
формування статистичної звітності про результати роботи та дотримання законності органами (підрозділами) поліції під час реєстрації та розгляду заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.
4. Формування ІП "ЄО" здійснюється за допомогою програмно-технічних засобів системи "ІПНП".
5. Інформаційні ресурси ІП "ЄО" формуються державною мовою уповноваженими посадовими особами органів (підрозділів) поліції, які є користувачами ІП "ЄО", за територіальним принципом.
Зміни та/або доповнення інформації в ІП "ЄО" здійснюються працівником підрозділу органу (підрозділу) поліції, яким було її внесено до обліку. У разі відсутності працівника поліції зміни та/або доповнення інформації в ІП "ЄО" здійснюються особою, яка виконує його обов’язки.
Підставами для внесення таких змін є уточнення заявника, висновок експерта (експертного дослідження), рапорт поліцейського, передання матеріалів про кримінальні правопорушення та інші події до іншого органу (підрозділу) поліції, а також отримання інших фактичних даних.
Працівник поліції забезпечує повноту і своєчасність внесення ним інформації до ІП "ЄО".
Контроль за своєчасністю формування ІП "ЄО", повнотою та достовірністю інформації здійснює керівник (особа, яка виконує його обов’язки) того підрозділу поліції, працівниками якого унесено відповідну інформацію.
6. Надання доступу користувачам ІП "ЄО" до інформаційних ресурсів, що оброблюються в ІП "ЄО", забезпечується адміністратором системи "ІПНП".
7. Облік об’єктів в ІП "ЄО" ведеться за такими категоріями:
заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події;
учасники кримінального правопорушення та іншої події;
речі, документи та майно, пов’язані з учиненням правопорушення та іншою подією.
8. Захист інформації в ІП "ЄО" забезпечується створенням у системі "ІПНП" комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
II. Порядок формування та ведення в ІП "ЄО" обліку за категорією "заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події"
1. В ІП "ЄО" обліку підлягають відомості щодо заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події фізичних або юридичних осіб, рапорти поліцейських про самостійно виявлені обставини, що свідчать про кримінальні правопорушення.
2. Підставами для внесення відомостей до ІП "ЄО" є заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення та іншу подію, рапорт поліцейського про самостійно виявлені обставини, що свідчать про кримінальні правопорушення, що надійшли до органу (підрозділу) поліції.
Під час внесення інформації до ІП "ЄО" зазначаються (у тому числі автоматично присвоюються):

................
Перейти до повного тексту