1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
27.04.2007 N 291/369
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 червня 2007 р.
за N 734/14001
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 505/642 від 11.06.2008 )
Про внесення змін до Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон
З метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до вимог чинного законодавства
НАКАЗУЄМО:
1. Унести такі зміни до Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України від 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 09.12.2003 за N 1133/8454 (далі - Технологія):
1.1. Пункт 1.3 Технології викласти в такій редакції:
"1.3. Інші елементи прикордонного та форми митного контролю, що не визначені в цій Технології, застосовуються відповідно до інших актів законодавства".
1.2. Пункт 4.1 Технології доповнити абзацом третім такого змісту:
"Під час перевірки документів громадянин подає посадовій особі підрозділу прикордонного контролю паспортні документи, передбачені законодавством України та міжнародними угодами".
1.3. Пункт 4.2 Технології викласти у такій редакції:
"4.2. Транспортний засіб зупиняється один раз на лінії паспортного контролю.
Після проведення посадовою особою Державної прикордонної служби перевірки документів посадова особа митного органу інформує громадянина-нерезидента, який ввозить на територію України транспортний засіб особистого користування, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, про необхідність ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України, відомості про що розміщені на інформаційних стендах, наявність яких перед зоною митного контролю та безпосередньо у цій зоні передбачена пунктом 9.6 цієї Технології, а також з відомостями на таких стендах, зокрема про:
необхідність обов'язкової реєстрації транспортних засобів в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (для транспортних засобів за кодами 87.01 - 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два місяці);
необхідність обов'язкового вивезення транспортного засобу за межі України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вільного обігу на митній території України в порядку, установленому законодавством України;
відповідальність за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування, що перебувають на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, передбачену Митним кодексом України.
Громадянин-нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засіб особистого користування, що перебуває на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
Недотримання громадянами-нерезидентами визначених законодавством умов увезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування, що перебувають на постійному обліку в реєстраційних органах іноземних держав, тягне за собою відповідальність, передбачену Митним кодексом України.
Митний контроль здійснюється посадовою особою митного органу шляхом візуального огляду транспортного засобу, перевірки документів, що підтверджують право власності на транспортний засіб (або користування ним), реєстраційних (технічних) документів, а також документів, що підтверджують постійне місце проживання особи.
У разі виявлення предметів, які підлягають письмовому декларуванню і переміщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, посадова особа митниці виводить транспортний засіб на смугу руху для товарів і транспортних засобів, які підлягають письмовому декларуванню, і вживає передбачених законодавством заходів у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Транспортний засіб, який пройшов передбачені законодавством види контролю, може бути зупинений і підданий контролю в будь-який час у межах території пункту пропуску через державний кордон у випадку, якщо виникнуть обставини щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України. У цьому разі за рішенням керівника митного органу або його заступника транспортний засіб повертається на смугу руху для товарів і транспортних засобів, які підлягають письмовому декларуванню, або до місць, передбачених для здійснення поглибленого огляду, і підлягає огляду спільною спеціальною оглядовою групою.
Унесення відомостей про транспортні засоби особистого користування, що перетинають державний кордон України, до відповідних баз даних Державної прикордонної служби здійснюється посадовими особами підрозділу прикордонного контролю в пунктах пропуску під час паспортного контролю у порядку, установленому Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

................
Перейти до повного тексту