1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 491 від 20.10.2000


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 жовтня 2000 р.
за N 732/4953
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 618 від 26.12.2000 )
Про Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм
З метою реалізації пунктів 20 - 23 Положення про порядок виробництва, зберігання, продажу контрольних марок та маркування примірників аудіовізуальних творів чи фонограм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" від 13 жовтня 2000 року N 1555,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм (додається).
2. Зареєструвати зазначене Положення в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Державного департаменту інтелектуальної власності М.Паладія.
Міністр В.Кремень
Затверджено
Наказ Міністерства освіти
і науки України
20.10.2000 N 491
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 жовтня 2000 р.
за N 732/4953
Положення про порядок маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм
1. Загальні положення
1.1 Це Положення розроблене з метою впорядкування процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм і уникнення їх нецільового використання, а також попередження порушень авторського права і суміжних прав.
1.2 Положення визначає основні норми і принципи, що регламентують проведення на єдиній нормативній та організаційно-методичній основі маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм, установлює єдиний порядок та умови здійснення діяльності з маркування.
1.3 Поняття, що використовуються у цьому Положенні, тлумачаться згідно із Законом України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" та постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" від 13 жовтня 2000 року N 1555.
1.4 Дія цього Положення поширюється на юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються розповсюдженням, у тому числі шляхом імпорту, оптової та роздрібної торгівлі на території України та експортом примірників аудіовізуальних творів та фонограм.
2. Діяльність з маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм
2.1 Загальне керівництво діяльністю з маркування примірників аудіовізуальних творів та фонограм здійснює Державний департамент інтелектуальної власності.
2.2 Маркування контрольними марками імпортерам, експортерам та відтворювачам примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм (далі - одержувачі контрольних марок) перед випуском цих примірників в обіг здійснює державне підприємство, призначене (далі - призначене підприємство) Державним департаментом інтелектуальної власності.
2.3 Маркування контрольними марками здійснюється за рахунок одержувачів контрольних марок за розрахунками призначеного підприємства, затвердженими Державним департаментом інтелектуальної власності (далі - спеціально уповноважений орган).
Розмір плати за маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів та фонограм має забезпечувати рентабельність роботи призначеного підприємства.
2.4 Регулювання взаємовідносин між одержувачами контрольних марок та призначеним підприємством при маркуванні контрольними марками здійснюється відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.
2.5 Спеціально уповноважений орган після видачі контрольних марок негайно надає призначеному підприємству інформацію про одержувачів контрольних марок, перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, які мають бути промарковані, серії і номери виданих контрольних марок.
2.6 Призначене підприємство веде власний реєстр, до якого обов'язково включаються:
інформація щодо одержувачів контрольних марок;
реквізити документів, які надаються одержувачами контрольних марок;
перелік примірників аудіовізуальних творів та/або фонограм, що були промарковані, серії і номери наклеєних контрольних марок.
2.7 Для організації маркування створюються територіальні підрозділи призначеного підприємства з маркування (далі - територіальний підрозділ з маркування).
3. Порядок діяльності територіальних підрозділів призначеного підприємства з маркування
3.1 Територіальний підрозділ з маркування функціонує, як правило, на базі юридичної особи, яка здійснює діяльність з виробництва, торгівлі або складування примірників аудіовізуальних творів та фонограм і є одержувачем контрольних марок.

................
Перейти до повного тексту