1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
07.04.2011 N 287
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 2011 р.
за N 723/19461
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 657 від 31.05.2012 )
Про затвердження Порядку застосування митного режиму магазину безмитної торгівлі
Відповідно до статей 187, 225 - 228 Митного кодексу України, підпункту "ґ" підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 та статті 206 розділу V Податкового кодексу України та з метою удосконалення процедур митного контролю та оформлення товарів у режимі магазину безмитної торгівлі
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок застосування митного режиму магазину безмитної торгівлі (далі - Порядок), що додається.
2. Департаменту митних режимів та організації митного оформлення (Муратов І.М.) і Управлінню правового забезпечення (Чорна Г.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальникам митних органів:
інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги Порядку, зокрема шляхом його висвітлення в місцевих засобах масової інформації та на наочних інформаційних стендах у місцях розташування відповідних підрозділів митниць;
привести технологічні схеми у відповідність до Порядку.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 30 днів після його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби Гутника А.Є.
Голова Державної
митної служби України
ПОГОДЖЕНО:
Міністр фінансів України
Перший заступник Голови -
Голова ліквідаційної комісії
Державного комітету України
з питань регуляторної
політики та підприємництва

І.Г.Калєтнік

Ф.О.Ярошенко




Г.Яцишина
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
07.04.2011 N 287
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 2011 р.
за N 723/19461
ПОРЯДОК
застосування митного режиму магазину безмитної торгівлі
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статей 187, 225 - 228 Митного кодексу України, підпункту "ґ" підпункту 195.1.2 пункту 195.1 статті 195 та статті 206 розділу V Податкового кодексу України.
1.2. Терміни в цьому Порядку вживаються в такому значенні:
власник магазину безмитної торгівлі (далі - власник МБТ) - підприємство-резидент, яке отримало в установленому порядку дозвіл на відкриття магазину безмитної торгівлі та якому належать товари, що поміщуються у митний режим магазину безмитної торгівлі (далі - режим МБТ);
магазин безмитної торгівлі - спеціальний торговельний заклад, розташований у відкритих для міжнародного сполучення пунктах пропуску на митному кордоні України, в інших зонах митного контролю, визначених митними органами.
Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Митним кодексом України, постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію" (зі змінами).
1.3. Товари, а також супутні товарам роботи, в режимі магазину безмитної торгівлі реалізуються лише у спеціальних торговельних закладах (магазинах безмитної торгівлі).
1.4. Територія магазину безмитної торгівлі є зоною митного контролю та невід'ємною частиною території України, на якій діє законодавство України, в тому числі нормативно-правові акти, якими регулюється діяльність у сфері торгівлі та встановлюються вимоги до товарів, що реалізуються уроздріб.
1.5. Робота магазинів безмитної торгівлі, надходження, зберігання і продаж товарів повинні бути організовані таким чином, щоб забезпечити дотримання законодавства України, в тому числі з питань митної справи, оподаткування і роздрібної торгівлі.
1.6. Розташування магазинів безмитної торгівлі та умови реалізації в них товарів повинні виключати можливість безпосереднього ввезення цих товарів для споживання на митній території України та реалізації таких товарів громадянам, що не перетинають митний кордон України у напрямку виїзду за межі території України.
1.7. У магазині безмитної торгівлі можуть зберігатись та реалізовуватись виключно товари, поміщені у режим МБТ.
Обладнання, призначене для забезпечення функціонування магазину безмитної торгівлі, але не призначене для реалізації цим магазином, не поміщується в режим МБТ.
1.8. Вивезення товарів, придбаних громадянами у магазині безмитної торгівлі, дозволяється виключно у пункті пропуску через державний кордон України, в зоні діяльності якого розташований цей магазин.
1.9. Відкриття та ліквідація магазинів безмитної торгівлі здійснюються згідно з Порядком відкриття і ліквідації магазинів безмитної торгівлі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1089.
1.10. Надходження, зберігання, підготовка до продажу і безпосередньо продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюються згідно з Правилами продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1089 (зі змінами).
2. Умови поміщення товарів у режим МБТ
2.1. Поміщення товарів у режим МБТ здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого розташований такий магазин, на підставі документів, що подаються митному органу власником МБТ для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів.
2.2. У режим МБТ можуть поміщуватися будь-які товари, за винятком:
товарів, заборонених відповідно до законодавства до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України;
товарів за кодами 2701-2716 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності.
2.3. Строк перебування товарів у режимі МБТ не може перевищувати трьох років з дня їх поміщення у цей режим. Після закінчення зазначеного строку або протягом нього у разі зупинення, анулювання дії дозволу на відкриття магазину безмитної торгівлі, ліквідації магазину безмитної торгівлі або прийняття власником МБТ рішення про зміну митного режиму товари повинні бути заявлені митному органу для поміщення в один із митних режимів:
1) імпорту;
2) експорту;
3) митного складу;
4) знищення або руйнування.

................
Перейти до повного тексту