1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
05.03.2012 № 46
( Наказ скасовано на підставі Наказу Національного агентства України з питань державної служби № 75 від 12.04.2016 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2012 р.
за № 710/21023
Про затвердження Типового порядку оцінювання результатів службової діяльності державних службовців
( Додатково див. Наказ Національного агентства України з питань державної служби № 173 від 04.09.2012 )
Відповідно до статті 29 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типовий порядок оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, що додається.
2. Управлінню методичного забезпечення діяльності кадрових служб Нацдержслужби України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу".
Голова Нацдержслужби В. Толкованов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України
з питань державної служби
05.03.2012 № 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2012 р.
за № 710/21023
ТИПОВИЙ ПОРЯДОК
оцінювання результатів службової діяльності державних службовців
I. Загальні положення
1.1. Цей Типовий порядок розроблений відповідно до Закону України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу" (далі - Закон) і визначає правові та організаційні засади оцінювання результатів службової діяльності державних службовців (далі - оцінювання), які займають посади державної служби груп II, III, IV, V (далі - державні службовці).
1.2. Оцінювання здійснюється щороку у листопаді.
1.3. Метою оцінювання є здійснення контролю за якістю виконання посадових обов'язків, визначення рівня результативності та ефективності служби, а також планування кар'єри, виявлення необхідності підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, стимулювання результативної діяльності.
1.4. Оцінювання проводиться на принципах законності, об'єктивності та відкритості.
1.5. Організаційне та методичне забезпечення оцінювання здійснюється службою персоналу в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті (далі - державні органи).
1.6. Підставами для проведення оцінювання є розпорядчий акт керівника державної служби в державному органі, список державних службовців, результати службової діяльності яких підлягають оцінюванню.
1.7. Оцінювання в органах державної влади проводиться відповідно до цього Типового порядку.
У разі потреби з урахуванням специфіки структури та діяльності окремих органів державної влади порядок оцінювання визначається керівником органу державної влади відповідно до цього Типового порядку.
II. Об'єкти та суб'єкти оцінювання
2.1. Оцінювання державних службовців здійснюється їх безпосередніми керівниками за встановленою формою (додаток 1).
2.2. У разі відсутності безпосереднього керівника (хвороба, довготривале відрядження тощо) або якщо безпосередній керівник працює на посаді менше ніж півроку, оцінювання проводиться його заступником, а в разі відсутності такої посади - керівником вищого рівня.
2.3. Оцінюванню підлягають результати службової діяльності державних службовців, які на момент оцінювання пропрацювали на займаній посаді не менше ніж півроку, у тому числі, які внаслідок організаційних змін обіймають посади менше ніж шість місяців, якщо їхні посадові обов'язки не змінилися.
2.4. Оцінюванню не підлягають результати службової діяльності державних службовців:
жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;
які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
2.5. Оцінювання державних службовців у період відсутності їх на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю проводиться протягом 10 робочих днів з дня їх виходу на роботу.
Оцінювання державних службовців у період перебування у відпустках може бути проведене без їх присутності на підставі поданих ними заяв та заповнених бланків оцінювання до служби персоналу або протягом 10 робочих днів з дня їх виходу на роботу.
2.6. Основою для оцінювання є план діяльності державного службовця на рік, підготовлений на основі плану роботи відповідного структурного підрозділу, який затверджений безпосереднім керівником, та посадової інструкції.
III. Організація і проведення оцінювання
3.1. У тижневий строк до проведення оцінювання служба персоналу забезпечує безпосередніх керівників бланками з оцінювання відповідно до списку державних службовців цих структурних підрозділів, які підлягають оцінюванню, ознайомлює державних службовців з порядком його проведення та надає необхідні роз'яснення.
Оригінал бланка оцінювання зберігається в службі персоналу державного органу, копія - у державного службовця.
3.2. Оцінювання складається із таких етапів:
самооцінювання;
оцінювання безпосереднім керівником або суб'єктом призначення;
ознайомлення державного службовця з результатами оцінювання;
затвердження результатів оцінювання.
3.3. Самооцінювання передбачає внесення державним службовцем до бланка з оцінювання інформації про результати службової діяльності відповідно до плану діяльності державного службовця за звітний період. При цьому державним службовцем коротко зазначається інформація про виконання кожного із завдань.
Крім того, державним службовцем у разі потреби заносяться пропозиції щодо необхідності участі в заходах з удосконалення його службової діяльності.
3.4. Під час оцінювання безпосереднім керівником з державним службовцем обговорюються результати його службової діяльності, проблемні питання, що виникали під час виконання завдань та доручень, знання і навички, які необхідні державному службовцю для виконання посадових обов'язків і потребують розвитку.
Безпосереднім керівником оцінюється кожен показник виконання завдань та доручень. Загальна оцінка визначається шляхом обчислення середньої, де відмінна оцінка дорівнює 3 балам, позитивна - 2 балам та негативна - 1 балу.
3.5. Результати оцінювання підписує безпосередній керівник державного службовця та передає йому не пізніше п'яти робочих днів для ознайомлення під розписку.
3.6. Затвердження результатів оцінювання здійснюється керівником відповідного самостійного структурного підрозділу, який погоджує або наводить власні пропозиції щодо оплати праці та проходження державної служби.
3.7. Заповнені бланки з оцінювання передаються для узагальнення до служби персоналу.
IV. Комісія з оцінювання
4.1. У разі необхідності для забезпечення об'єктивності, прозорості, неупередженості під час оцінювання, розгляду письмових заяв (скарг) державних службовців щодо результатів оцінювання, розгляду спірних питань в органі державної влади може утворюватися комісія з оцінювання (далі - комісія).

................
Перейти до повного тексту