- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 57/5 від 23.10.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 листопада 1998 р. за N 709/3149 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мін'юсту
N 4/5 від 31.01.2001 )
Про затвердження Інструкції про порядок видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення юридичної практики
Відповідно до статті
4 Закону України
"Про підприємництво", Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.98
N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення юридичної практики, що додається.
2. Управлінню нотаріату та ліцензування юридичної практики Міністерства юстиції (Круковес Н.В.) подати наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра юстиції Стичинського Б.С.
4. Наказ Міністра юстиції Української РСР від 05.06.91
N 20/5 "Про затвердження Правил розгляду заяв про видачу ліцензій на здійснення юридичної практики" вважати таким, що втратив чинність.
Затверджено
Наказ Міністерства юстиції
України 23.10.98 N 57/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 листопада 1998 р.
за N 709/3149
Інструкція про порядок видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення юридичної практики
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України
"Про підприємництво", Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.98
N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності".
1.2. Метою розробленої Інструкції є визначення порядку видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення юридичної практики (далі - ліцензія), обліку виданих ліцензій.
2. Порядок видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензій на здійснення юридичної практики
2.1. Здійснення юридичної практики суб'єктами підприємницької діяльності провадиться на підставі ліцензії, виданої Міністерством юстиції України.
2.2. Ліцензії видаються підприємцям:
фізичним особам - громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства, які не обмежені законом у правоздатності або дієздатності;
юридичним особам усіх форм власності, визначених чинним законодавством України, метою яких є надання юридичних послуг.
2.3. На підставі ліцензії, виданої Міністерством юстиції, надаються такі види юридичних послуг:
а) надання консультацій та роз'яснень з юридичних питань, усних і письмових довідок із законодавства;
б) складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;
в) здійснення представництва інтересів громадян, установ, підприємств і організацій за їх дорученням у суді, арбітражному суді та інших державних органах у кримінальних, цивільних, господарських справах і справах про адміністративні правопорушення;
г) здійснення представництва громадян та захист їхніх прав і законних інтересів у центральних та місцевих органах виконавчої влади й органах місцевого самоврядування; здійснення правового обслуговування установ, підприємств і організацій;
ґ) здійснення правового обслуговування зовнішньоекономічної діяльності фізичних та юридичних осіб, громадян і організацій.
2.4. Для одержання ліцензії підприємцем - фізичною особою до Міністерства юстиції подається заява (додаток 1).
До заяви додаються такі документи:
копії диплома про закінчення вищого навчального закладу 3-4-го рівнів акредитації за спеціальністю "правознавство", свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, документ про внесення плати за видачу ліцензії.
2.5. Для одержання ліцензії підприємцем - юридичною особою до Міністерства юстиції подається заява (додаток 1).
До заяви додаються:
копії статуту, установчої угоди або рішення засновника про створення юридичної особи, свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, документ про внесення плати за видачу ліцензії.
2.6. Усі зазначені в п. 2.4 та 2.5 цієї Інструкції документи повинні бути викладені державною мовою.
2.7. Заява та документи про видачу ліцензії розглядаються в управлінні нотаріату та ліцензування юридичної практики протягом 30 днів з дня одержання заяви та відповідних документів. За потреби проводиться перевірка відомостей, які містяться у цих документах, та спроможності виконання заявником ліцензійних умов.
2.8. За результатами розгляду заяви приймається одне з таких рішень:
про видачу ліцензії;
про відмову у видачі ліцензії;
про залишення заяви без розгляду.
Заява про видачу ліцензії на здійснення юридичної практики залишається без розгляду, якщо вона подана без зазначених у цій Інструкції документів, про що Міністерство юстиції повідомляє заявника у строки, встановлені для розгляду заяв.
Після усунення причин, на підставі яких було винесено рішення про залишення заяви без розгляду, заява розглядається у порядку і строки, встановлені цією Інструкцією.
2.9. За наявності підстав суб'єктові підприємницької діяльності видається ліцензія на здійснення юридичної практики (додаток 2).
Ліцензія видається не пізніше 3 днів з дня прийняття рішення про її видачу.
2.10. Передача ліцензії іншим юридичним і фізичним особам забороняється.
2.11. Ліцензія скріплюється підписом і печаткою Міністерства юстиції.
2.12. Термін дії ліцензії становить три роки і може бути продовжений за заявою суб'єкта підприємницької діяльності в порядку, встановленому цією Інструкцією. Видана ліцензія за відповідним реєстраційним номером вноситься до реєстру, який ведеться Міністерством юстиції України.
2.13. Продовження терміну дії ліцензії здійснюється на підставі заяви підприємця та документа, що підтверджує внесення встановленої плати, в 15-денний термін з дня їх одержання, а у випадку закінчення терміну дії ліцензії та перереєстрації підприємницької діяльності - у порядку, визначеному цією Інструкцією для її видачі.
2.14. У видачі ліцензії може бути відмовлено у разі неможливості провадження заявником певного виду підприємницької діяльності, а також - виявлення недостовірних відомостей в поданих документах тощо.
2.15. У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються підстави відмови.
2.16. У разі втрати ліцензії суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний у 10-денний термін повідомити про це Міністерство юстиції, з поданням заяви на видачу дубліката (додаток 3).
2.17. Дублікат ліцензії видається суб'єкту підприємницької діяльності в 5-денний термін після подання відповідної заяви.
2.18. У видачі дубліката ліцензії може бути відмовлено в разі порушення терміну подання заяви про видачу дубліката або виявлення розбіжностей у відомостях, викладених у заяві про видачу дубліката ліцензії, із зазначеними у реєстрі виданих ліцензій.
2.19. У рішенні про відмову у видачі дубліката, яке видається заявнику в письмовій формі в 5-денний термін після подання відповідної заяви, зазначаються підстави відмови.
2.20. Ліцензія підлягає переоформленню в разі зміни:
місцезнаходження, а також найменування юридичної особи, якщо ця зміна пов'язана з реорганізацією;
відомостей, зазначених у ліцензії, яка видана підприємцю - фізичній особі.
2.21. Для переоформлення ліцензії на здійснення юридичної практики суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний у 10-денний термін із дня настання однієї з указаних у пункті 2.20 цієї Інструкції змін додати до Міністерства юстиції заяву на переоформлення (додаток 4).
2.22. До заяви додаються документи, що підтверджують зазначені у пункті 2.20 цієї Інструкції зміни. Переоформлення ліцензії провадиться протягом 10 днів із дня подання заяви разом з відповідними документами, у порядку, встановленому для її видачі. До проведення цього переоформлення діє раніше видана ліцензія. У разі прострочення суб'єктом підприємницької діяльності терміну подання заяви на відповідне переоформлення ліцензія підлягає оформленню в порядку, встановленому для її видачі.
2.23. Рішення про відмову у видачі, переоформленні, видачі дубліката ліцензії може бути оскаржено в судовому порядку.
2.24. Розмір плати за видачу, переоформлення ліцензії та порядок її зарахування встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2.25. Міністерство юстиції має право зупинити дію ліцензії на здійснення юридичної практики у разі вчинення суб'єктом підприємницької діяльності таких дій:
порушення суб'єктом підприємницької діяльності ліцензійних умов;
невиконання підприємцем у визначений термін розпоряджень Ліцензійної палати або Міністерства юстиції щодо дотримання ліцензійних умов.
2.26. У разі усунення порушень, що призвели до зупинення дії ліцензії, Мін'юст приймає рішення про поновлення її дії.
2.27. Міністерство юстиції має право анулювати ліцензію у разі:
виявлення недостовірних відомостей у заяві на видачу ліцензії чи в документах, що додаються до неї;
передачі суб'єктом підприємницької діяльності ліцензії іншій особі;
повторного або грубого порушення суб'єктом підприємницької діяльності ліцензійних умов.
2.28. Ліцензія вважається анульованою з дати ухвалення рішення про її анулювання або з дати скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
2.29. Вмотивоване рішення про зупинення дії ліцензії або її анулювання доводиться у письмовій формі до відома суб'єкта підприємницької діяльності у 5-денний термін.
2.30. Копія рішення про зупинення дії ліцензії, її анулювання та про поновлення дії ліцензії надсилається до податкового органу за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності для прийняття відповідного рішення.
2.31. Рішення про зупинення дії ліцензії або її анулювання може бути оскаржено в судовому порядку.
2.32. Рішення про повторну видачу ліцензії після її анулювання може бути прийнято не раніше одного року з дня анулювання.
2.33. Звільнення від сплати коштів за видачу ліцензії, згідно з чинним законодавством, настає у разі подання підприємцем документів, які підтверджують право на таке звільнення.
Додаток 1
до п.2.4 та 2.5 Інструкції про
................Перейти до повного тексту