1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
04.06.2007 N 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2007 р.
за N 706/13973
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 891 від 23.11.2010 )
Про затвердження Положення про Експертно-кваліфікаційну комісію Державної прикордонної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 420 від 14.05.2008 )
З метою реалізації вимог статті 17 Закону України "Про судову експертизу" та абзацу 7 пункту 4 Положення про Окремий відділ криміналістичних досліджень паспортних документів Державної прикордонної служби України, затвердженого наказом Адміністрації Держприкордонслужби України від 20.03.2004 N 266, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2004 за N 567/9166,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Експертно-кваліфікаційну комісію Державної прикордонної служби України (додається).
2. Начальнику Окремого відділу криміналістичних досліджень паспортних документів Державної прикордонної служби України забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України - директора Департаменту охорони державного кордону України.
4. Наказ довести до відома особового складу Державної прикордонної служби України в частині, що його стосується.
Голова Державної
прикордонної
служби України
генерал-полковник



М.М.Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
04.06.2007 N 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2007 р.
за N 706/13973
ПОЛОЖЕННЯ
про Експертно-кваліфікаційну комісію Державної прикордонної служби України
1. Загальні положення
1.1. Положення про Експертно-кваліфікаційну комісію Державної прикордонної служби України (далі - Положення) визначає:
функції, порядок створення і діяльності Експертно-кваліфікаційної комісії Державної прикордонної служби України (далі - ЕКК);
порядок проведення атестації судових експертів Окремого відділу криміналістичних досліджень паспортних документів Державної прикордонної служби України (далі - Окремий відділ);
перелік основних видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям Окремого відділу (додаток 1);
порядок та умови підтвердження кваліфікації та/або кваліфікаційного класу судового експерта фахівцями Окремого відділу;
функції та порядок організації роботи комісії про дисциплінарну відповідальність судових експертів Окремого відділу.
1.2. Державна прикордонна служба України створює ЕКК з метою розгляду питання про порядок проведення атестації фахівців Окремого відділу, що мають намір отримати (підтвердити) кваліфікацію судового експерта.
1.3. Для присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або кваліфікаційного класу фахівці Окремого відділу повинні мати відповідну вищу освіту кваліфікаційного рівня не нижче спеціаліста, пройти відповідну підготовку, знати чинне законодавство України та інші нормативні акти з питань призначення і проведення судових експертиз.
1.4. Основними завданнями ЕКК є:
визначення рівня професійної підготовки фахівців Окремого відділу шляхом їх атестації з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації та/або кваліфікаційного класу судового експерта;
розгляд питань дисциплінарної відповідальності судових експертів Окремого відділу.
1.5. Матеріально-технічне, фінансове та інформаційне забезпечення діяльності ЕКК покладається на Окремий відділ.
1.6. Організаційне забезпечення діяльності ЕКК здійснює її секретар згідно з функціональними обов'язками, які затверджуються головою ЕКК.
2. Склад ЕКК
2.1. ЕКК діє у складі: начальника Окремого відділу або його заступника, керівників структурних підрозділів та найбільш досвідчених фахівців, які мають кваліфікацію судового експерта і стаж практичної роботи за спеціальністю не менше 5 років, фахівців з процесуальних питань судової експертизи та секретаря комісії.
2.2. Склад ЕКК формується з постійних і змінних членів комісії. Постійними членами комісії є голова, його заступник, секретар комісії та фахівці з процесуальних питань судової експертизи. До змінного складу комісії входять фахівці з тих експертних спеціальностей, з яких комісія присвоює кваліфікацію або кваліфікаційний клас судового експерта. За відсутності в Державній прикордонній службі України потрібної кількості таких фахівців (не менше двох) їх може бути залучено до роботи ЕКК з числа фахівців інших державних спеціалізованих судово-експертних установ та відомчих служб за узгодженням з керівником відповідної установи (органу).
2.3. Постійний та змінний склад ЕКК затверджується наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Строк повноважень членів ЕКК становить 5 років. Заміна члена ЕКК, якщо він не може виконувати своїх обов'язків з поважних причин, здійснюється на загальних засадах.
3. ЕКК має право:
3.1. Приймати рішення щодо допуску фахівця Окремого відділу або відмови йому в допуску до атестації.
3.2. Приймати кваліфікаційний іспит.
3.3. За наслідками розгляду відповідних документів та складання іспиту в залежності від професійних знань, стажу роботи і досвіду експерта приймати одне з таких рішень:
- про присвоєння кваліфікації судового експерта;
- про присвоєння або підвищення кваліфікаційного класу;
- про підтвердження раніше присвоєної кваліфікації судового експерта;
- про відмову в присвоєнні (підтвердженні) кваліфікації судового експерта.
3.4. Розглядати питання дисциплінарної відповідальності судових експертів.
4. Порядок роботи ЕКК
4.1. ЕКК розглядає питання про допуск фахівців Окремого відділу до кваліфікаційного іспиту за наявності таких документів:
копії диплома;
подання-характеристики від безпосереднього керівника на фахівця, що має намір отримати кваліфікацію судового експерта;
відгуку про результати стажування;
не менше трьох проектів висновків експерта з кожної експертної спеціальності та рецензій на них;
довідки про проходження навчання за програмами підготовки судових експертів, які затверджуються головою ЕКК;
письмових рефератів з процесуальних та практичних питань проведення судових експертиз.
Підготовка матеріалів для розгляду комісією, а також ведення діловодства покладається на секретаря ЕКК.
4.2. Кваліфікаційні іспити приймаються в усній формі. Фахівець повинен відповісти на запитання, поставлені в екзаменаційному білеті. Білети затверджуються головою ЕКК і містять питання з процесуального законодавства, спеціальної підготовки та застосування техніко-криміналістичних засобів при проведенні експертиз і досліджень.
За результатами іспитів складається протокол установленої форми (додаток 2).
Фахівцям присвоюється (підтверджується) кваліфікація судового експерта в разі позитивного складання іспиту. Рішення приймається простою більшістю голосів, протокол підписується кожним членом комісії. У разі розбіжності думок члени комісії, які не згодні з рішенням, записаним у протоколі, підписують його з позначкою "З особливим поглядом" і оформлюють письмово свої мотивування.
У разі прийняття комісією рішення про присвоєння або підтвердження кваліфікації судового експерта фахівцю видається Свідоцтво про присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта (далі - Свідоцтво) встановленого зразка (додаток 3) або доповнення до свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта (додаток 4), чи робиться відмітка в Свідоцтві про продовження терміну його дії. Свідоцтво підписується головою комісії і секретарем, проставляється печатка ЕКК. Свідоцтво реєструється в журналі, який ведеться секретарем комісії.
Свідоцтво дійсне протягом п'яти років. Термін дії Свідоцтва продовжується після підтвердження судовим експертом своєї кваліфікації.
У разі звільнення судового експерта з Державної прикордонної служби України або зміни місця роботи Свідоцтво, видане ЕКК Державної прикордонної служби України, вилучається. Вилучені Свідоцтва знищуються, про що складається акт за підписом голови ЕКК і секретаря та робиться відмітка в журналі.
Фахівцю, який має кваліфікацію судового експерта і одержав необхідну підготовку для проведення іншого виду судової експертизи або з іншої експертної спеціальності, рішенням ЕКК може бути додатково надане право проведення такого виду експертиз або за такою експертною спеціальністю. У такому разі згідно з рішенням комісії до Свідоцтва долучається доповнення.
Свідоцтво вважається недійсним, кваліфікація судового експерта втраченою після закінчення терміну дії Свідоцтва, якщо він не продовжений.
Фахівці, яким присвоєна кваліфікація судового експерта, уносяться до Державного реєстру атестованих судових експертів державних і підприємницьких структур та громадян згідно з чинним законодавством (далі - Державний реєстр).
Фахівці, які не склали кваліфікаційного іспиту, можуть пройти додаткову підготовку та подати документи для повторного розгляду ЕКК не раніше ніж через 6 місяців після першого засідання. Повторне звернення повинно бути розглянуто ЕКК у місячний термін.
Судові експерти, які з будь-яких причин більше одного року не працювали за фахом, повинні підтвердити кваліфікацію судового експерта.
4.3. Підтвердження раніше присвоєної кваліфікації судового експерта проводиться через кожні п'ять років. Для розгляду питання щодо підтвердження раніше присвоєної кваліфікації судового експерта до комісії повинно бути подано:
подання-характеристику від безпосереднього керівника на судового експерта, який має намір підтвердити кваліфікацію судового експерта;
не менше трьох копій висновків судового експерта з рецензіями на них.
Підтвердження раніше присвоєної кваліфікації судового експерта проводиться на засіданні ЕКК у формі співбесіди.
Рішення приймається простою більшістю голосів, протокол (додаток 2) підписується кожним членом комісії.
У разі розбіжності думок члени комісії, які не згодні з рішенням, записаним у протоколі, підписують протокол з позначкою "З особливим поглядом" і оформлюють письмово свої мотивування.
Судові експерти, яким відмовлено в підтвердженні кваліфікації, можуть пройти додаткову підготовку та подати документи для повторного розгляду ЕКК не раніше ніж через 3 місяці після першого засідання. Повторне звернення повинно бути розглянуто ЕКК у місячний термін.
4.4. Результати атестації щодо присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта заносяться до атестаційного листа, що підписується головуючим на засіданні ЕКК, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні (додаток 5).
5. Відповідно до статті 14 Закону України "Про судову експертизу" судовий експерт Окремого відділу за порушення вимог цього Закону, нормативно-правових актів, що регулюють судово-експертну діяльність, може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності.
5.1. Для розгляду (розв'язання) питань щодо притягнення судових експертів Окремого відділу до дисциплінарної відповідальності створюються дисциплінарні комісії, які діють при ЕКК (далі - ДК ЕКК).
5.2. Склад ДК ЕКК затверджується головою ЕКК.
5.3. Підставами призначення дисциплінарного провадження ДК ЕКК можуть бути:
- акти перевірок діяльності судового експерта чи повідомлення керівників або заступників керівників державних органів, інших організацій або громадян про порушення судовим експертом Окремого відділу вимог чинного законодавства;
- подання голови ЕКК.
5.4. Дисциплінарне провадження ДК ЕКК включає:
- перевірку даних про дисциплінарну провину судового експерта;
- порушення дисциплінарного провадження;
- розгляд дисциплінарної справи.
5.5. За результатами розгляду рішенням ДК ЕКК до судового експерта можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:
- попередження;
- зупинення дії Свідоцтва до проходження перепідготовки та складання кваліфікаційного іспиту;
- позбавлення кваліфікації судового експерта;
- пониження кваліфікаційного класу судового експерта;
- позбавлення кваліфікаційного класу.
5.6. У разі прийняття рішення ДК ЕКК щодо позбавлення кваліфікації судового експерта Свідоцтво вилучається ДК ЕКК. Вилучені Свідоцтва знищуються, про що складається акт за підписом голови і секретаря та робиться відмітка в журналі. Особи, що втратили кваліфікацію судового експерта, виключаються з Державного реєстру.
5.7. Рішення ДК ЕКК про притягнення до дисциплінарної відповідальності може бути оскаржене в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Начальник Окремого відділу
криміналістичних досліджень
паспортних документів
Державної прикордонної
служби України полковник




В.О.Корнійчук
Додаток 1
до Положення
про Експертно-кваліфікаційну
комісію Державної
прикордонної служби України
(у редакції наказу
Адміністрації
Держприкордонслужби України
від 14.05.2008 N 420
( z0505-08 )

................
Перейти до повного тексту