1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.03.2021 № 190
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2021 р.
за № 703/36325
Про затвердження Змін до Інструкції про порядок застосування Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
Відповідно до частини другої статті 15 Закону України "Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України" , пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411 , та з метою подальшого удосконалення роботи щодо організації виконання Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого Указом Президента України від 31 липня 2015 року № 463,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок застосування Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженої наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 24 березня 2016 року № 227, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2016 року за № 591/28721 (із змінами), що додаються.
2. Керівникам структурних підрозділів Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, територіальних органів Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку, територіальних підрозділів, закладів, установ і організацій Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити дотримання вимог Інструкції про порядок застосування Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
3. Директору Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби
підполковник

Ю. Щиголь
ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра цифрової трансформації України


О. Борняков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв’язку
та захисту інформації України
31 березня 2021 року № 190
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2021 р.
за № 703/36325
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок застосування Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
1. У розділі I :
в абзаці четвертому пункту 5 слова "відповідних закладах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військовослужбовців" замінити словами "інших закладах освіти", слова "базової або повної вищої освіти" замінити словами "бакалаврського або магістерського рівня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, спеціаліста або магістра)";
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Рапорти що стосуються кадрових питань (щодо прийняття на військову службу, призначення на посади, переміщення по службі, звільнення з військової служби, зарахування у розпорядження, присвоєння військових звань, залишення на службі понад граничний вік, покладання тимчасового виконання обов’язків, заохочення, накладення дисциплінарного стягнення, надання відпустки тощо), доповідаються Голові Держспецзв’язку або особі, яка тимчасово виконує його обов’язки, заступникам Голови Держспецзв’язку (згідно з розподілом обов’язків), начальнику підрозділу Держспецзв’язку або особі, яка тимчасово виконує його обов’язки, через підрозділи кадрової роботи.".
2. У розділі II :
у пункті 2:
абзац перший викласти в такій редакції:
"2. Після отримання погодженого відповідним начальником рапорту щодо продовження військової служби за новим контрактом підрозділ кадрової роботи вживає заходів щодо укладення з військовослужбовцем нового контракту.";
в абзаці другому слова "без подання рапорту" виключити;
пункт 3 виключити.
3. У розділі III :
у пункті 1:
абзац другий після слова "посади" доповнити словом "осіб";
в абзаці третьому слово "диплома" замінити словами "документа про освіту";
абзац шостий виключити;
друге речення пункту 2 виключити;
у пункті 3:
в абзаці першому слова "вищого на один ступінь від звання" замінити словами "яке на один ступінь вище від граничного військового звання";
абзац третій виключити;
після пункту 3 доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4. Перевірка відповідності даних, внесених у подання до присвоєння військових звань (рапорти про присвоєння військових звань курсантам закладу освіти Держспецзв’язку), проводиться посадовою особою підрозділу кадрової роботи на підставі матеріалів особової справи військовослужбовця та інших наявних документів.".
У зв’язку з цим пункти 4-9 вважати пунктами 5-10 відповідно;
пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Підставою для проведення колегії Адміністрації Держспецзв’язку щодо розгляду питання про присвоєння особам офіцерського складу чергового військового звання у порядку заохочення достроково, яке на один ступінь вище від граничного військового звання, передбаченого за займаною посадою, є рапорт, який готує керівник структурного підрозділу Адміністрації Держспецзв’язку чи начальник підрозділу Держспецзв’язку, погоджує заступник Голови Держспецзв’язку відповідно до розподілу обов’язків і через ДКП доповідає Голові Держспецзв’язку або особі, яка тимчасово виконує його обов’язки.";
пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. При призначенні осіб офіцерського складу на посади медичної та юридичної служб наказом по особовому складу їм присвоюються військові звання з додаванням слів "медичної служби" або "юстиції".
Присвоєння військових звань без додавання відповідних слів "медичної служби" або "юстиції" здійснюється одночасно з призначенням на посади, які не належать до посад медичної і юридичної служб.
Особам офіцерського складу підрозділів Держспецзв’язку присвоєння військових звань без додавання відповідних слів "медичної служби" або "юстиції" здійснюється на підставі наказу начальника підрозділу Держспецзв’язку про призначення на посади, які не належать до посад медичної і юридичної служб.".
4. У розділі IV :
в абзаці першому пункту 1 слова "(штатним розписом)" виключити;
у пункті 2 слова "(штатним розписом)" виключити;
пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Випускники закладу освіти Держспецзв’язку призначаються на посади осіб офіцерського складу в підрозділах Держспецзв’язку (зараховуються у розпорядження керівників підрозділів Держспецзв’язку) на підставі затвердженого Головою Держспецзв’язку або особою, яка тимчасово виконує його обов’язки, розподілу випускників по місцях проходження подальшої військової служби та рапортів начальників підрозділів Держспецзв’язку, погоджених з підрозділом кадрової роботи.";
пункт 8 викласти в такій редакції:
"8. В Адміністрації та підрозділах Держспецзв’язку щороку до 01 грудня формується резерв офіцерського складу для призначення на вищі посади (додаток 6). При формуванні резерву обов’язково передбачається заміщення посад керівників підрозділів Держспецзв’язку та їх заступників.
До резерву офіцерського складу для призначення на вищі посади зараховуються військовослужбовці, службову діяльність яких за результатами щорічного оцінювання оцінено як "відмінно" і "добре".
Військовослужбовці, які включені до планів звільнення, до резерву офіцерського складу для призначення на вищі посади не зараховуються.
З військовослужбовцями, зарахованими до резерву офіцерського складу для призначення на вищі посади, проводиться робота згідно із затвердженими індивідуальними річними планами роботи, в яких передбачаються:
вивчення нормативно-правових актів та інших документів;
навчання, підвищення кваліфікації, підготовка або спеціалізація у відповідних навчальних закладах;
участь у міжвідомчих заходах за профілем службової діяльності;
участь у зборах, нарадах, засіданнях із проблем і питань повсякденної службової діяльності;
тимчасове виконання обов’язків за вищими посадами;
залучення до розгляду відповідних питань, проведення перевірок, службових розслідувань;
участь у нормотворчій діяльності.";
пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Підставою для зарахування військовослужбовця у розпорядження начальника у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів є зміна організаційно-штатної побудови підрозділу, скорочення штатних посад, перерозподіл функціональних обов’язків та наявних сил у зв’язку зі зміною покладених завдань, прийняття Головою Держспецзв’язку або особою, яка тимчасово виконує його обов’язки, управлінських рішень щодо підвищення ефективності виконання службових завдань на окремих напрямах діяльності підрозділу.";
доповнити новим пунктом 13 такого змісту:
"13. Покладання тимчасового виконання обов’язків за іншою рівнозначною або вищою посадою здійснюється відповідними начальниками, яким надано право призначення військовослужбовців на ці посади.
Тимчасове покладання обов’язків за іншою рівнозначною або вищою посадою може бути покладено в Адміністрації Держспецзв’язку на військовослужбовця Адміністрації Держспецзв’язку, в підрозділі Держспецзв’язку - на військовослужбовця цього підрозділу.
Тимчасове виконання обов’язків за іншою рівнозначною або вищою посадою припиняється відповідними начальниками, яким надано право призначення військовослужбовців на ці посади, у разі звільнення з військової служби військовослужбовця, на якого було тимчасово покладено виконання обов’язків.".
5. У розділі V :
після абзацу першого пункту 6 доповнити новим абзацом другим такого змісту:
"Висновок за результатами атестування приймає комісія відкритим голосуванням. Рішення приймається більшістю голосів присутніх членів атестаційної комісії. Для проведення засідання комісії необхідна наявність не менше двох третин складу атестаційної комісії.".
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати абзацами третім і четвертим;
абзаци третій і четвертий пункту 11 викласти в такій редакції:
"Щорічне оцінювання проводиться у січні за підсумками минулого року.
Результати щорічного оцінювання повинні враховуватися при атестуванні військовослужбовців, розгляді питання щодо їх призначення, переміщення, заохочення, продовження строку служби за новим контрактом, залишення на службі понад граничний вік, зарахування до резерву офіцерського складу для призначення на вищі посади, зарахування до резерву кандидатів у довготермінові відрядження до закордонних дипломатичних установ України.".
6. У розділі VI :
у пункті 2 слово "(слухачам)" виключити;
абзац другий пункту 6викласти в такій редакції:
"У рапорті зазначаються дата початку відпустки, її тривалість, коли передбачена відпустка за графіком, місце проведення відпустки, необхідність надання часу для проїзду до місця проведення відпустки та назад. У випадку поділу відпустки на дві частини вказується, яку частину надати. Час, необхідний для проїзду до місця проведення відпустки та назад, додається до однієї будь-якої частини відпустки.";
пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. При наданні військовослужбовцям щорічних основних відпусток і відпусток за сімейними обставинами та з інших поважних причин розрахунок часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, здійснюється підрозділом кадрової роботи з огляду на віддаленість і тривалість проїзду до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку за видом транспорту, обраним військовослужбовцем (але не більше двох діб в один кінець).
При проведенні відпустки у декількох населених пунктах час, необхідний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, надається військовослужбовцю за його бажанням для проїзду від місця служби до одного із цих населених пунктів і назад.";
7. Пункт 1 розділу VII викласти в такій редакції:
"1. Клопотання щодо залишення на військовій службі понад граничний вік порушується безпосередньо військовослужбовцем не пізніше ніж за три місяці до дати досягнення ним граничного віку перебування на військовій службі, шляхом подання начальнику, визначеному пунктом 133 Положення, відповідного рапорту .
На підставі цього рапорту, погодженого відповідним начальником, підрозділ кадрової роботи видає військовослужбовцю направлення для проходження військово-лікарської комісії з метою з’ясування стану здоров’я щодо можливості подальшого проходження військової служби.".
8. У розділі VIII :

................
Перейти до повного тексту