1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ
СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД
НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
N 180/115 від 14.05.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
від 15 серпня 2001 р.
за N 702/5893
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України та
Міністерства України з
питань надзвичайних ситуацій
та у справах захисту
населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
від 14.05.2001
N 180/115
( z0701-01 )
Положення про центри медико-психологічної реабілітації рятувальників та осіб, що постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 35 Закону України "Про аварійно-рятувальні служби" та статті 13 Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру". Термін "надзвичайна ситуація техногенного та природного характеру" (далі - НС) вживається відповідно до зазначених Законів України.
1.2. Центри медико-психологічної реабілітації (далі - центри) створюються при діючих санаторно-курортних закладах системи МОЗ України та при санаторно-курортних закладах іншого підпорядкування. Центри є структурними підрозділами цих санаторно-курортних закладів.
Вирішення питань щодо створення та функціонування центрів здійснюється на підставі рекомендацій постійно діючої робочої групи з питань створення та функціонування медико-психологічних центрів при діючих санаторно-курортних закладах для рятувальників аварійно-рятувальних служб та населення, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
1.3. У своїй діяльності центри керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, нормативними документами Кабінету Міністрів України, МОЗ і МНС України, цим Положенням.
1.4. Центри можуть створюватись окремо для дітей, що постраждали внаслідок НС, а також сімейного типу.
Визначення термінів:
Рятувальник - особа, яка має відповідну спеціальну підготовку, атестована на здатність до проведення аварійно-рятувальних робіт і безпосередньо бере в них участь, має спеціальну фізичну та психологічну підготовку та відповідає за її підтримання.
Постраждалі внаслідок НС (далі - постраждалі) - особи, здоров'ю яких була заподіяна шкода внаслідок НС.
2. Завдання центрів
2.1. Основними завданнями центрів є проведення реабілітації рятувальників та постраждалих.
2.2. Центри створюють відповідні умови для реабілітації рятувальників і постраждалих та надають їм адекватну медико-психологічну допомогу.
2.3. Центри беруть участь у вивченні та аналізі причин і наслідків виникнення психічних, травматичних і соматичних захворювань у рятувальників і постраждалих та розробці рекомендацій щодо профілактики виникнення цих захворювань.
2.4. Центри можуть брати участь у розробці та впроваджені сучасних медичних та психологічних технологій, розробці ефективних методів діагностики, психологічної корекції, інших заходів та співпрацювати з науково-дослідними установами при проведенні наукових досліджень стосовно реабілітації рятувальників та постраждалих.
2.5. Працівники центрів можуть брати участь у наукових дослідженнях, що проводяться Державною службою медицини катастроф України з питань подолання медико-санітарних наслідків НС.

................
Перейти до повного тексту