1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 461 від 21.09.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 1999 р.
за N 700/3993
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 307 від 16.06.2005 )
Про затвердження Правил видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України
З метою встановлення процедури видачі Дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України та відповідно до статей 13, 29, 30, 55, 77, 78 Повітряного кодексу України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України (додаються).
2. Державній авіаційній адміністрації України (Семенов М.Ю.):
2.1. В установленому порядку забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України вищезазначених Правил.
2.2. Довести ці Правила до відома керівників структурних підрозділів Укравіації та юридичних і фізичних осіб, що експлуатують повітряні судна або пропонують свої послуги в галузі цивільної авіації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Демиденка А.Ф.
4. Скасувати Тимчасовий порядок видачі дозволів на бортові радіостанції, затверджений наказом Департаменту авіаційного транспорту від 09.03.95 р. N 34.
Міністр І.П.Данькевич
Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
від 21 вересня 1999 р. N 461
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 1999 р.
за N 700/3993
Правила видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України
1. Загальні положення
1.1. Правила видачі дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден України (далі - Правила) розроблено відповідно до вимог Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Повітряного кодексу України і є обов'язковими для експлуатантів цивільних повітряних суден (ПС) України незалежно від форм власності та відомчої належності.
1.2. Ці Правила визначають порядок видачі, припинення чинності дозволів на бортові радіостанції цивільних повітряних суден, присвоєння радіотелефонних і радіотелеграфних радіопозивних цивільним повітряним суднам.
1.3. Під час розробки цих Правил використовувалися такі нормативно-правові акти та рекомендації Міжнародної організації цивільної авіації:
Додаток 7 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію - (Національні і реєстраційні знаки повітряного судна);
Додаток 10 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію - (Авіаційний радіозв'язок);
Повітряний кодекс України;
постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 1998 р. N 889 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 р. N 819";
Правила реєстрації цивільних повітряних суден України, затверджені наказом Мінтрансу України від 7 вересня 1999 року N 434 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22.09.99 за N 637/3930.
1.4. У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна - документ, що дозволяє використовувати бортове обладнання передбаченого конструкцією ПС в радіотелефонному і радіотелеграфному режимах радіозв'язку, в якому зазначено індивідуальні бортові радіопозивні цивільного повітряного судна.
Бортова радіостанція - пристрій, що забезпечує можливість ведення радіотелефонного і радіотелеграфного зв'язку з наземними диспетчерськими службами аеропортів та повітряними суднами.
Радіотелефонне обладнання - обладнання, що призначене для забезпечення мовного радіозв'язку в діапазоні частот (хвиль), наданих для авіаційного рухомого зв'язку.
Радіотелеграфне обладнання - обладнання, що призначене для забезпечення кодового радіозв'язку в діапазоні коротких хвиль.
Радіотелефонний і радіотелеграфний радіопозивний - кодовий набір літер і цифр або тільки літер, які використовуються для ідентифікації цивільного повітряного судна в процесі радіообміну екіпажу цивільного повітряного судна з наземними диспетчерськими службами та екіпажами повітряних суден.
Аварійна радіостанція - обладнання радіозв'язку, яке працює в радіотелефонному режимі і призначене тільки для передавання сигналів лиха і забезпечення зв'язку членів екіпажу повітряного судна, що зазнало аварії, з пошуково-рятувальними службами.
Заявка - офіційне звернення заявника до Укравіації на отримання або продовження терміну дії дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна.
Заявник - юридична або фізична особа, яка подала на адресу Укравіації заявку на отримання або продовження терміну дії дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна.
Призупинення дії дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна - офіційна процедура Укравіації, що фіксує тимчасове припинення дії дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна з правом відновлення його дії після усунення недоліків, що призвели до призупинення.
Сертифікат типу - юридичний документ, що засвідчує відповідність типу авіаційної техніки чинним вимогам норм льотної придатності.
Типова конструкція - опис конструкції виробу авіаційної техніки, що включає його льотні характеристики та експлуатаційні обмеження і визначає відповідність типу діючим нормам льотної придатності.
2. Загальні вимоги
2.1. Бортові радіопозивні надаються повітряним суднам для здійснення радіозв'язку екіпажів цивільних повітряних суден з наземною диспетчерською службою аеропортів та з екіпажами інших повітряних суден.
2.2. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна (додаток 1) видається Укравіацією заявнику за таких умов:
а) повітряне судно внесене до Державного реєстру цивільних повітряних суден України;
б) до складу обладнання цивільних повітряних суден входять бортові радіостанції, які передбачені типовою конструкцією.
2.3. У дозволі на бортові радіостанції цивільного повітряного судна зазначаються індивідуальні для кожного цивільного повітряного судна радіотелефонний і радіотелеграфний радіопозивні.
2.4. Радіотелефонний позивний складається з двох великих літер латинського алфавіту "UR" і п'яти арабських цифр або з п'яти великих літер латинського алфавіту, наприклад: "UR70652", "URARY".
Цей радіопозивний повторює державний і реєстраційний знаки конкретного цивільного повітряного судна.
2.5. Радіотелеграфний позивний складається з п'яти великих літер латинського алфавіту, де дві перших літери - "UR", інші три літери надає Укравіація.
2.6. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна є обов'язковим бортовим документом і під час виконання польоту повинен перебувати на повітряному судні в оригіналі. Заміна оригіналу на копію є неприпустимою.
2.7. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна вважається дійсним, якщо він підписаний посадовою особою Укравіації та скріплений гербовою печаткою.
2.8. Видача заявнику дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна здійснюється після сплати відповідних державних зборів.
3. Порядок видачі дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна
3.1. Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна видається на ПС, що внесений до Державного реєстру цивільних повітряних суден України.
3.2. Для одержання дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна заявник повинен подати офіційне звернення на ім'я Голови Укравіації і подати до Укравіації:
заявку на видачу дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна (додаток 2);
раніше виданий дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна (або пояснення - в разі його відсутності);
документ про сплату державних зборів (при рішенні про видачу дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна).
3.2.1. Укравіація проводить перевірку радіообладнання повітряного судна.
3.3. Заявка на одержання дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна розглядається протягом десяти робочих днів з дня її одержання Укравіацією. Якщо відомості, зазначені в заявці, не відповідають вимогам цих Правил, то Укравіація протягом трьох днів з дня її одержання повідомляє про це заявника.
3.4. Власник, експлуатант або орендар повітряного судна, яким видано дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна, зобов'язаний повідомляти Укравіацію про всі зміни складу обладнання радіозв'язку повітряного судна.
3.5. В разі псування, зношення або втрати дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна видача дубліката здійснюється відповідно до положень, зазначених у пункті 3.2 цих Правил, з урахуванням висновків службового розслідування, яке проводить власник або експлуатант цивільного повітряного судна.
4. Строк дії та припинення чинності дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна
4.1. Строк дії дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна обмежується строком діючого Реєстраційного посвідчення повітряного судна.
4.2. Раніше виданий Дозвіл на бортові радіостанції цивільного повітряного судна анулюється у випадку виключення повітряного судна з Державного реєстру цивільних повітряних суден України.
5. Державні збори
5.1. Державні збори, пов'язані з видачею Дозволу на бортові радіостанції цивільного повітряного судна та дубліката, сплачує юридична або фізична особа або, за її дорученням, інша особа, яка подала відповідну заявку.
5.2. Розмір державних зборів установлюється згідно з чинним законодавством України.
6. Вимоги з оформлення документації, яка подається заявником до Укравіації

................
Перейти до повного тексту