1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 297/225 від 27.09.99


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 1999 р.
за N 699/3992
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 207/689 від 16.05.2008 )
Про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат у Збройних Силах України
На виконання вимог пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 9 вересня 1999 року N 1661 "Про додаткові заходи щодо погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат у Збройних Силах"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити та ввести в дію через 15 днів з дня державної реєстрації у Міністерстві юстиції України Інструкцію про порядок погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат військовослужбовцям Збройних Сил України і особам, звільненим з військової служби у запас або відставку, шляхом передачі їм військового майна та порядок обліку і зарахування вартості переданого майна з урахуванням податку на додану вартість до доходів і видатків державного бюджету на національну оборону, що додається.
2. Уповноважити заступників Міністра оборони України - командувачів видів Збройних Сил України, заступника Міністра оборони України - командувача 43-ї Ракетної армії, командувачів військ оперативних командувань, начальника залізничних військ - начальника управління залізничних військ за погодженням з начальниками центральних органів забезпечення укладати від імені Міністерства оборони України з підприємствами військової торгівлі договори про організацію погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат шляхом передачі військового майна згідно з вимогами вищезазначеної Інструкції.
3. Заступникам Міністра оборони України, командувачам військ оперативних командувань, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та начальнику залізничних військ - начальнику управління залізничних військ забезпечити виконання вимог вищезазначеної Інструкції.
4. Начальнику Головного управління виховної роботи Міністерства оборони України провести відповідну роз'яснювальну роботу серед військовослужбовців із залученням засобів масової інформації.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра оборони України та першого заступника Міністра фінансів України.
6. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України
генерал армії України
Міністр фінансів України

О.І.Кузьмук
І.О.Мітюков
Затверджено
Наказ Міністерства оборони України
і Міністерства фінансів України
27.09.99 N 297/225
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 1999 р.
за N 699/3992
Інструкція про порядок погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат військовослужбовцям Збройних Сил України і особам, звільненим з військової служби у запас або відставку, шляхом передачі їм військового майна та порядок обліку і зарахування вартості переданого майна з урахуванням податку на додану вартість до доходів і видатків державного бюджету на національну оборону
1. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат військовослужбовцям Збройних Сил України і особам, звільненим з військової служби у запас або відставку, шляхом передачі їм військового майна та порядок обліку і зарахування вартості переданого майна з урахуванням податку на додану вартість до доходів і видатків державного бюджету на національну оборону (далі - Інструкція) визначає організацію проведення розрахунків з військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби), особами, звільненими з військової служби у запас або відставку (далі - військовослужбовці), які бажають у рахунок погашення перед ними (в тому числі групою військовослужбовців) заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат отримати військове майно - автомобільну, інженерну, спеціальну техніку, речове та інше майно (далі - майно), та порядок обліку і зарахування вартості переданого майна з урахуванням податку на додану вартість до доходів і видатків державного бюджету на національну оборону.
Передачі військовослужбовцям у рахунок погашення заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат підлягає майно, визначене переліками, що затверджені Кабінетом Міністрів України для реалізації, крім майна, зазначеного у Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженому постановою Верховної Ради України від 17 червня 1992 року N 2471.
1.2. Організація передачі військовослужбовцям майна в рахунок погашення заборгованості здійснюється за договорами, укладеними заступниками Міністра оборони України - командувачами видів Збройних Сил України, заступником Міністра оборони України - командувачем 43-ї Ракетної армії, командувачами військ оперативних командувань, начальником залізничних військ - начальником управління залізничних військ (далі - командувачі) з підприємствами військової торгівлі, які зазначені в додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 1998 року N 844-р (далі - Підприємство).
1.3. Під грошовим забезпеченням та іншими соціальними виплатами слід розуміти всі види грошового забезпечення, в тому числі матеріальні допомоги, виплати на оздоровлення, виплати, пов'язані зі звільненням з військової служби, заборгованість (компенсація) з окремих видів речового та продовольчого забезпечення, виплата яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
2. Порядок передачі майна військовослужбовцям
2.1. Для організації роботи, пов'язаної з погашенням заборгованості, начальниками центральних органів забезпечення Міністерства оборони України направляються на адресу командувачів витяги із затверджених Кабінетом Міністрів України переліків майна, яке пропонується до реалізації у поточному році (витяги повинні складатися за формою додатка 3 "а" до пункту 2.4 Інструкції про організацію реалізації військового майна, яке вивільнюється у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 25 лютого 1998 року N 75), крім майна, зазначеного у Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженому постановою Верховної Ради України від 17 червня 1992 року N 2471.
Для визначення залишкової вартості майна, яке планується до передачі Підприємству, відповідним органом забезпечення виду Збройних Сил України, 43-ї Ракетної армії, оперативного командування, залізничних військ (далі - органи постачання) на підставі затверджених переліків майна, складених за формою додатка 3 "а" до пункту 2.4 Інструкції про організацію реалізації військового майна, яке вивільнюється у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 25 лютого 1998 року N 75, разом зі специфікацією у двох примірниках подаються до центрального органу забезпечення Міністерства оборони України акти технічного стану майна, складені за формою додатка 2 до Методики визначення залишкової вартості майна Збройних Сил України та інших військових формувань, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1998 року N 759. Після визначення залишкової вартості комісією центральних органів забезпечення Міністерства оборони України один примірник специфікації разом з відомістю визначення залишкової вартості майна передається до відповідних органів постачання.
Відомості визначення залишкової вартості майна, складені центральними органами забезпечення за поданими відповідними органами постачання специфікацією та актами технічного стану майна, передаються до відповідних органів постачання для подальшого укладання договорів командувачами з Підприємствами.
Залишкова вартість майна визначається згідно з вимогами Методики визначення залишкової вартості майна Збройних Сил України та інших військових формувань, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1998 року N 759.
Після отримання специфікації майна від центральних органів забезпечення Міністерства оборони України командувачі відповідно до порядку, визначеного наказом Міністра оборони України від 25 лютого 1998 року N 75 "Про вдосконалення організації реалізації військового майна, яке вивільнюється у Збройних Силах України" та цією Інструкцією, укладають договори з Підприємствами та забезпечують передачу їм відповідного майна для проведення розрахунків з військовослужбовцями.
Вимоги щодо доповнення пункту 4.1 абзацом 6, викладені в наказі Міністра оборони України від 11 березня 1999 року N 73 "Про внесення змін та доповнень до наказу Міністра оборони України від 25 лютого 1998 року N 75", не поширюються на договори щодо проведення взаєморозрахунків з військовослужбовцями з заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат шляхом передачі їм майна.
2.2. Підприємства передають майно військовослужбовцям за цінами, що відповідають його залишковій вартості, з урахуванням податку на додану вартість.
2.3. Військовослужбовці, які бажають у рахунок погашення перед ними заборгованості з грошового забезпечення та інших соціальних виплат придбати майно, подають заяву командиру військової частини із зазначенням найменування майна та видів грошових виплат, в рахунок яких вони бажають придбати майно.
Командири військових частин на підставі заяв військовослужбовців видають їм довідку про заборгованість з грошового забезпечення та інших соціальних виплат (додаток 1) і клопотання до Підприємства щодо забезпечення військовослужбовця майном відповідно до поданої заяви.
2.4. Підприємства надають військовослужбовцям інформацію щодо наявності майна, зазначеного в заяві, його ціни, місцезнаходження, технічного (фізичного) стану і, за потреби, організовують його огляд.
У разі згоди військовослужбовця на придбання конкретного майна Підприємствами на підставі довідок військових частин про заборгованість з грошового забезпечення, інших соціальних виплат та заяви військовослужбовця укладаються відповідні договори про передачу військового майна, яке вивільняється у Збройних Силах України, в рахунок погашення заборгованості з грошового забезпечення та соціальних виплат.
У разі придбання військовослужбовцем транспортного засобу Підприємством та Міністерством оборони України надаються відповідні документи, потрібні для його реєстрації.
2.5. Передача від Міністерства оборони України до Підприємств майна, потрібного для проведення розрахунків з військовослужбовцями, здійснюється у порядку, визначеному пунктами 3.5 та 3.6 Інструкції про організацію реалізації військового майна, яке вивільнюється у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 25 лютого 1998 року N 75.
2.6. Відшкодування витрат Підприємств, пов'язаних з передачею ними майна військовослужбовцям, здійснюється щомісячно шляхом додаткової передачі їм майна за цінами, які не нижчі від залишкової вартості майна та податку на додану вартість, у розмірі не більше 6% від загальної вартості отриманого через ці Підприємства військовослужбовцями майна за поточний місяць.
3. Порядок обліку і зарахування вартості переданого майна до доходів і видатків державного бюджету на національну оборону
3.1. Підприємства після виконання умов договору у триденний термін надають відповідному командувачу довідку із зазначенням найменування переданого військовослужбовцям майна та його вартості.
До військової частини, яка надала довідку про заборгованість, Підприємства надсилають копію договору, довідку Підприємства та інші документи, що підтверджують отримання військовослужбовцем майна.
3.2. Органами постачання не пізніше 10 числа кожного місяця надсилаються до центральних органів забезпечення, у яких перебувало на обліку майно, звіти про виконання договорів у поточному місяці станом на 1 число разом із виконаними нарядами. До Головного фінансового управління і Головного управління економіки Міністерства оборони України надсилаються звіти про виконання договорів щодо передачі військового майна для проведення розрахунків з військовослужбовцями станом на 1 число поточного місяця (додаток 2).

................
Перейти до повного тексту