1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.03.2021 № 217
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2021 р.
за № 694/36316
Про затвердження Положення про обласні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України
Відповідно до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", постанов Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 563 "Про затвердження Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади", від 28 грудня 2011 року № 1364 "Про утворення територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", пункту 7 Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2014 року № 521, та пункту 8 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про обласні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, що додається.
2. Департаменту з питань надрокористування та відновлення довкілля (Олександр ШУСТ) в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21 березня 2012 року № 134 "Про затвердження Положення про обласні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08 травня 2012 року за № 729/21042.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра БОРУХОВСЬКОГО Богдана.
Міністр Р. Абрамовський
ПОГОДЖЕНО:

Міністр розвитку економіки, торгівлі
та сільського господарства України

Голова
Державного агентства лісових ресурсів України



І. Петрашко


Ю. Болоховець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
26 березня 2021 року № 217
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2021 р.
за № 694/36316
ПОЛОЖЕННЯ
про обласні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України
1. Обласні управління лісового та мисливського господарства (далі - Управління) підпорядковуються Держлісагентству та є його територіальними органами.
Голови місцевих державних адміністрацій координують діяльність Управлінь і сприяють їм у виконанні покладених на них завдань.
2. Управління у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, указами та дорученнями Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем’єр-міністра України, наказами Міндовкілля, дорученнями Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, наказами Держлісагентства, дорученнями Голови Держлісагентства, актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також цим Положенням.
3. Завданням Управлінь є реалізація повноважень Держлісагентства на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці у сфері лісового та мисливського господарства.
4. Управління відповідно до покладених на них завдань:
Надають адміністративні послуги - видають в установленому порядку:
посвідчення мисливця;
дублікат посвідчення мисливця;
щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання;
дублікат щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання.
Здійснюють:
державний контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства (крім державного контролю з карантину рослин та у сфері захисту рослин);
державний контроль за дотриманням законодавства в галузі мисливського господарства і полювання;
контроль за виконанням договорів про умови ведення мисливського господарства;
видачу спеціальних дозволів на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування;
видачу дозволів на використання мисливських тварин, що перебувають у державній власності, а також на відстріл та відлов хижих та шкідливих тварин за винятком тих, що знаходяться на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду;
видачу паспортів на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів;
видачу сертифікатів про походження лісоматеріалів;
методичне керівництво діяльністю підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства;
відомчий контроль за станом охорони праці на підприємствах, що належать до сфери управління Держлісагентства та координуються Управлінням.
Управляють об’єктами державної власності, в межах, визначених законодавством.
Узагальнюють практику застосування законодавства у сфері лісового та мисливського господарства, реалізовують державну політику у сфері лісового та мисливського господарства та вносять Держлісагентству пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері лісового та мисливського господарства.
Організовують:
збір інформації для ведення лісовпорядкування, обліку лісів, державного лісового кадастру та державного кадастру мисливських тварин, що перебувають на території України;
ведення державного обліку чисельності і добування мисливських тварин;
виготовлення бланків посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання;
виконання заходів щодо визначення рівня радіоактивного забруднення лісів, радіаційний контроль лісової продукції, дозиметричний контроль робочих місць та доз опромінення працівників;
виконання протипожежних, лісозахисних та інших лісоохоронних заходів на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Держлісагентства, та координуються Управлінням.
Забезпечують:
організацію ведення лісовпорядкування та впорядкування мисливських угідь;
ведення відповідно до законодавства моніторингу лісів та мисливських тварин;
охорону та регулювання чисельності тварин в мисливських угіддях державного мисливського резерву (або запасу);
складання зведених відомостей проєктів лісових культур, плантацій і природного поновлення та звіту про проведення лісокультурних робіт;
подання документів Держлісагентству з питань надання у користування мисливських угідь;
впровадження у лісове та мисливське господарство результатів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, необхідних для реалізації програм розвитку лісового та мисливського господарства;
функціонування державної лісової охорони, координують діяльність лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів, реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, забезпечують організацію та координацію діяльності з охорони державного мисливського фонду і заходів з регулювання чисельності мисливських, хижих та шкідливих для мисливського господарства тварин;
виконання завдань цивільного захисту у складі функціональної підсистеми охорони лісів, техногенну та пожежну безпеку, здійснення заходів щодо захисту населення і територій під час надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню;
здійснення наземно-авіаційної охорони лісів від пожеж, незаконних рубок та інших порушень лісового законодавства, захист лісу від шкідників і хвороб та іншого шкідливого впливу на території лісового фонду підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.
Вирішують в межах повноважень, передбачених законом, спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів, що перебувають у державній власності.
Погоджують користувачам мисливських угідь пропускну спроможність мисливських угідь, строки полювання та порядок його здійснення, норму добування мисливських тварин, проєкти організації та розвитку мисливського господарства.
Координують діяльність підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства, крім підприємств, установ, організацій, які безпосередньо підпорядковуються Держлісагентству.
Розглядають клопотання разом з матеріалами до них про віднесення лісів до відповідної категорії та надсилають їх у встановленому порядку до Держлісагентства.
В межах повноважень беруть участь в:
підготовці пропозицій щодо лімітів і норм використання мисливських тварин;
підготовці пропозицій щодо надання в користування мисливських угідь та припинення права користування ними;
міжнародному співробітництві у сфері ведення лісового та мисливського господарства;
розробленні та виконанні загальнодержавних, регіональних (місцевих) програм з охорони, захисту, використання, відтворення лісів та розвитку мисливського господарства;
Приймають в установленому порядку рішення про припинення полювання.
Узагальнюють інформацію, в межах компетенції, надану підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Держлісагентства (крім підприємств, установ, організацій, які безпосередньо підпорядковуються Держлісагентству), з питань ведення лісового і мисливського господарства та полювання, з впровадження у лісове та мисливське господарство результатів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.
Розглядають згідно із законодавством справи про адміністративні правопорушення і в межах своїх повноважень приймають відповідні рішення.
Здійснюють заходи щодо забезпечення споживачів деревиною, виробами з неї та іншою продукцією лісового та мисливського господарства.
Погоджують в установленому порядку надання лісів у постійне користування, а також лісів державної та комунальної власності в довгострокове тимчасове користування.
Реєструють договори довгострокового тимчасового користування лісами приватної власності.
Виділяють особливо захисні лісові ділянки.
Погоджують повну або часткову заборону застосування окремих видів і способів рубок в особливо захисних лісових ділянках.
Затверджують матеріали лісовпорядкування.
Надають дозвіл на переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель у цілях, пов’язаних з веденням лісового господарства.
Подають до відповідних органів виконавчої влади пропозиції щодо встановлення максимальних норм безоплатного збору дикорослих трав’яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо, а також лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань.
Надають дозвіл на вирубування насінників і плюсових дерев, крім територій і об’єктів природно-заповідного фонду.
Продовжують строки залісення у зв’язку з необхідністю ліквідації наслідків стихії (вітровал, пожежа, посуха тощо).
Припиняють у межах своєї компетенції в порядку, визначеному законодавчими актами, роботи, що здійснюються підприємствами, установами, організаціями і громадянами, якщо під час їх проведення не виконуються встановлені технологічні, санітарні та інші спеціальні вимоги щодо безпеки природного стану лісів та їх відтворення.

................
Перейти до повного тексту