1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
19.05.2011 N 285
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 червня 2011 р.
за N 691/19429
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Національного банку N 148 від 14.07.2022 )
Про затвердження Кваліфікаційних вимог до осіб, які здійснюють діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків (аварійних комісарів)
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг N 2421 від 27.11.2012 N 1321 від 29.04.2014 N 1455 від 21.08.2018 )
Відповідно до статті 25 Закону України "Про страхування", пункту 2 Типового положення про організацію діяльності аварійних комісарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.98 N 8 (із змінами), та підпункту 29 пункту 4 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 N 157, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Кваліфікаційні вимоги до осіб, які здійснюють діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків (аварійних комісарів), що додаються.
2. Департаменту стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами разом з департаментом юридичного забезпечення подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Відділу зв'язків з державними органами, громадськістю та протоколу департаменту організаційно-аналітичного, документального та кадрового забезпечення забезпечити опублікування цього розпорядження на офіційній сторінці Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг у мережі Інтернет після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника Голови відповідно до розподілу обов'язків.
В.о. Голови Комісії А.Литвин ПОГОДЖЕНО: В.о. Першого заступника Голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва С.І.Свищева
Протокол N 635 засідання
Комісії від 19.05.2011
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
19.05.2011 N 285
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 червня 2011 р.
за N 691/19429
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ
до осіб, які здійснюють діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків (аварійних комісарів)
( У тексті Кваліфікаційних вимог, крім пункту 2.3 розділу II, слово "Держфінпослуг" замінено словом "Нацкомфінпослуг" згідно з Розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг N 2421 від 27.11.2012 )
I. Загальні положення
1.1. Ці Кваліфікаційні вимоги розроблено відповідно до вимог статті 25 Закону України "Про страхування" та пункту 2 Типового положення про організацію діяльності аварійних комісарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.98 N 8 (із змінами).
1.2. У цих Кваліфікаційних вимогах наведені нижче поняття вживаються в такому значенні:
аварійні комісари - особи, які займаються визначенням причин настання страхового випадку та розміру збитків, а також у випадку, передбаченому Законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", перевіркою дій страховика;
кваліфікаційний мінімум - перелік питань для осіб, які претендують здійснювати діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків, що складається з питань, пов'язаних із комплексним знанням положень законодавства, а також основних вимог до спеціальних знань залежно від напряму діяльності з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків (далі - певний напрям діяльності), володіння якими є обов'язковим для кваліфікованого виконання особою покладених на неї професійних завдань.
1.3. Рівень кваліфікаційних вимог визначається шляхом установлення вимог до:
рівня освіти;
спеціальних знань (кваліфікації) - кваліфікаційного мінімуму за певним напрямом діяльності.
1.4. Кваліфікаційний мінімум за певним напрямом діяльності затверджується Нацкомфінпослуг.
1.5. Офіційне засвідчення кваліфікації осіб, які претендують здійснювати діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків, здійснюється шляхом видачі їм кваліфікаційного свідоцтва про складання екзамену на відповідність знань кваліфікаційному мінімуму за певним напрямом діяльності (далі - Кваліфікаційне свідоцтво), форма бланка якого наведена в додатку.
1.6. Нацкомфінпослуг веде перелік осіб, які відповідають кваліфікаційним вимогам та можуть займатися визначенням причин настання страхового випадку та розміру збитків (далі - Перелік), і розміщує його на своєму веб-сайті.
1.7. Визначенням причин настання страхового випадку та розміру збитків може займатися особа, яка отримала Кваліфікаційне свідоцтво, що містить відмітку Нацкомфінпослуг про внесення цієї особи до Переліку.
II. Кваліфікаційні вимоги до осіб, які здійснюють діяльність з визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків
2.1. Особи, які претендують на отримання Кваліфікаційного свідоцтва та перший раз проходять навчання за відповідним кваліфікаційним мінімумом, повинні відповідати таким кваліфікаційним вимогам:
мати повну або базову вищу освіту;
пройти навчання та скласти екзамен на відповідність знань кваліфікаційному мінімуму за певним напрямом діяльності. Тривалість курсу навчання становить від 72 до 196 годин залежно від певного напряму діяльності.
2.2. Через кожні три роки аварійний комісар повинен проходити навчання та складати екзамен на відповідність знань кваліфікаційному мінімуму за певним напрямом діяльності.
У цьому випадку особи, які кожні три роки підтверджують відповідність знань кваліфікаційному мінімуму за певним напрямом діяльності, повинні пройти навчання та скласти екзамен на відповідність знань кваліфікаційному мінімуму за цим напрямом діяльності. Тривалість курсу навчання встановлюється залежно від певного напряму діяльності та змісту кваліфікаційного мінімуму, але не більше 72 годин.

................
Перейти до повного тексту