1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.07.2020 № 398
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 липня 2020 р.
за № 689/34972
Про затвердження Порядку набуття практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
Відповідно до частини десятої статті 19 Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядокнабуття практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
2. Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Воробей С.І.

Міністр

С. Марченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
06 липня 2020 року № 398
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 липня 2020 р.
за № 689/34972
Порядок
набуття практичного досвіду практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності
( Заголовок в редакції Наказу Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру, обсяг, тривалість та організацію набуття практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності.
( Пункт 1 розділу I в редакції Наказу Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
кандидат в аудитори - фізична особа, яка має намір бути аудитором;
стажування кандидата в аудитори - набуття практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності, що не передбачає трудових відносин із суб'єктом аудиторської діяльності.
( Абзац третій пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
Інші терміни вживаються у значеннях, визначених Законом України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" (далі - Закон).
II. Форми набуття практичного досвіду аудиторської діяльності
1. Особа, яка має намір бути аудитором, повинна набути практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності у суб’єкта аудиторської діяльності не менше трьох років шляхом:
( Абзац перший пункту 1 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
стажування у суб'єкта аудиторської діяльності та/або
працевлаштування у суб'єкта аудиторської діяльності.
2. Суб’єкти аудиторської діяльності можуть бути базою стажування, у разі наявності доброї репутації згідно з вимогами Закону та права на провадження аудиторської діяльності протягом останніх трьох років, набутого на підставах та в порядку, передбачених Законом.
( Розділ II доповнено пунктом 2 згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
3. Кандидат в аудитори вважається таким, що набув практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності шляхом працевлаштування у суб’єкта аудиторської діяльності, якщо він має стаж роботи у суб’єкта (суб’єктах) аудиторської діяльності на умовах повного робочого дня або за сумісництвом (суб’єкт (суб’єкти) аудиторської діяльності сплачував (сплачували) єдиний соціальний внесок щодо такої особи у встановленому законом порядку та розмірі) на посаді помічника аудитора або на іншій посаді, пов’язаній з проведенням аудиту, не менше трьох років, два з яких у суб’єкта (суб’єктах) аудиторської діяльності, що має (мають) право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності та/або обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.
( Пункт 3 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
4. Кандидат в аудитори може розпочати стажування в суб'єкта аудиторської діяльності під час здобуття або після отримання вищої освіти, а також після успішного складання одного з теоретичних іспитів та/або кваліфікаційного іспиту.
Якщо кандидат в аудитори не розпочав стажування до складання кваліфікаційного іспиту, він зобов'язаний пройти стажування протягом чинності свідоцтва про складання іспитів з теоретичних знань та кваліфікаційного іспиту.
( Абзац другий пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
5. Для проходження стажування кандидат в аудитори вільно обирає суб’єкта аудиторської діяльності, на базі якого набуватиме практичного досвіду із провадження аудиторської діяльності, з урахуванням критеріїв, встановлених пунктом 2 цього розділу. Суб’єкт аудиторської діяльності може відмовити кандидату в аудитори у проходженні стажування на його базі.
( Пункт 5 розділу II в редакції Наказу Міністерства фінансів № 238 від 09.05.2023 )
6. Кандидат в аудитори проходить стажування в суб'єкта аудиторської діяльності на підставі договору про стажування. Індивідуальна програма стажування є невід'ємним додатком до такого договору.
За пропозицією однієї зі сторін договору до нього можуть вноситися зміни шляхом укладення відповідної додаткової угоди.
Кандидат в аудитори інформує Інспекцію із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (далі - Інспекція) про укладення договору про стажування.
7. Під час проходження стажування в суб'єкта аудиторської діяльності кандидату в аудитори призначається керівник стажування з числа досвідчених аудиторів.

................
Перейти до повного тексту