1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
15.06.2005 N 306
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2005 р.
за N 689/10969
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства інфраструктури N 41 від 30.01.2012 )
Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення особового складу Держспецтрансслужби
Відповідно до пункту 21 Положення про Державну спеціальну службу транспорту, затвердженого Указом Президента України від 06.08.2004 N 873, та з метою вдосконалення санаторно-курортного забезпечення особового складу Держспецтрансслужби
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок санаторно-курортного забезпечення особового складу Держспецтрансслужби, що додається.
2. Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (Мальков М.І.) :
2.1. У встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести цей наказ до підрозділів Державної спеціальної служби транспорту та забезпечити його неухильне виконання.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України Афтаназіва З.С.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Міністр
охорони здоров'я України
Є.Червоненко


М.Поліщук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
15.06.2005 N 306
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2005 р.
за N 689/10969
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок санаторно-курортного забезпечення особового складу Держспецтрансслужби
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює порядок направлення військовослужбовців Держспецтрансслужби та членів їх сімей, працівників Держспецтрансслужби на санаторно-курортне лікування та визначає медичні протипоказання для їх направлення на лікування.
1.2. Оздоровлення військовослужбовців Держспецтрансслужби та членів їх сімей проводиться згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, пунктом 21 Положення про Держспецтрансслужбу, затвердженого Указом Президента України від 06.08.2004 N 873.
1.3. На санаторно-курортне лікування відповідно до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" на підставі медичних показань та за відсутності протипоказань направляються :
- особи офіцерського складу, прапорщики Держспецтрансслужби;
- особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом у Держспецтрансслужбі;
- військовослужбовці Держспецтрансслужби, які проходять строкову військову службу, курсанти військових навчальних закладів для продовження лікування в спеціалізованих санаторіях відповідно до висновку госпітальних військово - лікарських комісій;
- члени сімей офіцерів, прапорщиків та військовослужбовців за контрактом;
- працівники Держспецтрансслужби.
1.4. Путівки отримуються у структурних підрозділах центральних органів виконавчої влади, у віданні яких перебувають санаторії (за їх згодою), згідно із заявкою або закуповуються безпосередньо в санаторно-курортних закладах (далі - СКЗ).
2. Порядок відбору на санаторно-курортне лікування та отримання путівок
2.1. Відбір військовослужбовців та членів їх сімей, працівників Держспецтрансслужби, яким необхідне санаторно-курортне лікування, здійснюється санаторно-відбірковими комісіями Адміністрації Держспецтрансслужби, об'єднаних загонів, навчального центру (далі - СВК).
2.2. СВК призначаються наказом керівника підрозділу Держспецтрансслужби кожного року за поданням відповідного начальника медичної служби та узгодженням з начальником медичного відділу Адміністрації Держспецтрансслужби. До складу СВК входять не менше двох медичних працівників, представників відділу кадрів та профспілкової організації. Голова СВК призначається з числа лікарів - членів СВК.
2.3. СВК у своїй діяльності керуються цією Інструкцією, а також показаннями і протипоказаннями для направлення хворих до СКЗ.
2.4. У СВК відповідно до законодавства ведеться така документація:
- книга обліку та видачі путівок;
- книга протоколів засідань СВК;
- справа прибуткових та витратних документів (накладні, заявки, тощо).
2.5. Відбір військовослужбовців Держспецтрансслужби на лікування до СКЗ здійснюється за результатами щорічної диспансеризації та даних динамічного лікарського спостереження і лікування.
Для членів сімей військовослужбовців та працівників Держспецтрансслужби обстеження для направлення на санаторно-курортне лікування здійснюється за місцем проживання останніх у відповідних поліклініках, диспансерах та інших лікувально-профілактичних закладах.
Забороняється направлення військовослужбовців Держспецтрансслужби та членів їх сімей, працівників Держспецтрансслужби до СКЗ без висновку СВК.
2.6. Військовослужбовці, віднесені до III або II групи здоров'я, та працівники Держспецтрансслужби, якщо їх робота пов'язана із систематичним впливом несприятливих факторів та особливими умовами військової праці, направляються до СКЗ у першу чергу.
2.7. З метою ефективного використання термінів лікування та виключення повторного обстеження до СКЗ разом з пацієнтом направляється медична книжка (для військовослужбовців Держспецтрансслужби) або санаторно-курортна картка (для працівників та членів сімей військовослужбовців Держспецтрансслужби) з даними обстеження і лікарського спостереження.
Перед направленням до СКЗ у медичній книжці (санаторно-курортній картці) обов'язково записуються результати проведених додаткових діагностичних досліджень та консультацій лікарів-спеціалістів:
загального аналізу крові і сечі не більш як місячної давнини;
електрокардіографічного обстеження (в оригіналі) не більш як місячної давнини;
рентгенологічного обстеження (флюорографія або рентгеноскопія) органів грудної клітки не більш як річної давнини;
для жінок - висновок гінеколога незалежно від основного діагнозу не більш як піврічної давнини.
У необхідних випадках, у тому числі й при супутній патології, з метою унеможливлення протипоказань проводяться відповідні додаткові обстеження.
Оформлення медичних документів і видача путівок здійснюються не менш як за 10 днів до початку терміну санаторно-курортного лікування.
3. Порядок розрахунків за санаторні путівки
3.1. Оплата путівок здійснюється безпосередньо СКЗ кожним підрозділом Держспецтрансслужби окремо або централізовано через Адміністрацію Держспецтрансслужби з подальшою розсилкою путівок до структурних підрозділів.
3.2. Путівки до СКЗ з оплатою 25% їхньої вартості видаються :
- особам офіцерського складу, прапорщикам, а також особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- членам сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а саме: дружині (чоловікові); дітям до 18 років.
3.3. З оплатою 50% вартості путівки видаються:
- членам сімей військовослужбовців Держспецтрансслужби, у тому числі дітям віком від 5 до 18 років - до санаторіїв для дорослих.
До членів сімей, які мають право на отримання такої путівки, належать дружина (чоловік); неповнолітні діти; повнолітні діти, якщо вони є учнями та студентами з денною формою навчання середніх і вищих навчальних закладів та перебувають на утриманні військовослужбовця.

................
Перейти до повного тексту