1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.07.2020 № 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 2020 р.
за № 686/34969
Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами Державної служби фінансового моніторингу України
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 32 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами Державної служби фінансового моніторингу України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 27 квітня 2015 року № 465 "Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення Державною службою фінансового моніторингу України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 травня 2015 року за № 581/27026.
3. Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів України спільно з Юридичним управлінням Державної служби фінансового моніторингу України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та першого заступника Голови Державної служби фінансового моніторингу України Гаєвського І.М.
Міністр С. Марченко
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби фінансового
моніторингу України



І. Черкаський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
06 липня 2020 року № 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 2020 р.
за № 686/34969
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами Державної служби фінансового моніторингу України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція, розроблена на підставі статті 32 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон), статей 221, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс), установлює порядок складання уповноваженими на те посадовими особами Держфінмоніторингу та подання органам, уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення, протоколів та матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 166-9 Кодексу .
2. Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 166-9 Кодексу, складають уповноважені на те Держфінмоніторингом посадові особи (далі - уповноважені посадові особи), якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
3. Якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо. У разі вчинення однією особою кількох окремих адміністративних правопорушень протоколи складаються щодо кожного з вчинених правопорушень.
4. Уповноважені посадові особи складають протоколи про адміністративні правопорушення за порушення вимог законодавства, а саме за неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації, пов'язаної з аналізом фінансових операцій, що стали об'єктом фінансового моніторингу, довідок та копій документів (у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом) на запит Держфінмоніторингу.
5. Протоколи про адміністративні правопорушення складаються стосовно посадових осіб підприємств, установ, організацій, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, які не є суб'єктами первинного фінансового моніторингу.
II. Оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення
1. Протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1), передбачене частиною другою статті 166-9 Кодексу , складає уповноважена посадова особа.
Уповноваженими посадовими особами Держфінмоніторингу, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, є працівники Департаменту фінансових розслідувань.
2. Усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що вносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено.
3. У протоколі про адміністративне правопорушення під час його складання обов'язково зазначається частина відповідної статті Кодексу, згідно з якою настає адміністративна відповідальність.
4. Під час викладення обставин правопорушення у протоколі зазначаються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, та які положення законодавства цим порушено.
5. Якщо є свідки правопорушення та потерпілі, до протоколу вносяться їх прізвища, імена, по батькові, а також адреси місць проживання.
6. Уповноважена посадова особа зобов'язана ознайомити особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, з її правами й обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу , та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищезазначеним особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис - про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи.

................
Перейти до повного тексту