1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
N 96 від 04.05.2000
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 2000 р.
за N 683/4904
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
04.05.2000 N 96 ( z0682-00 )
Порядок узяття, зберігання і використання кісткового мозоку
1. Діяльність, пов'язану з трансплантацією кісткового мозку, можуть здійснювати акредитовані в установленому законодавством України порядку державні та комунальні заклади охорони здоров'я і державні наукові установи за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" від 24.04.2000 N 695.
2. Донором кісткового мозку може бути лише повнолітня особа, дієздатність якої встановлюється відповідно до діючого законодавства України.
3. Узяття кісткового мозку в живого донора дозволяється на підставі висновку консиліуму лікарів відповідного закладу охорони здоров'я чи наукової установи після його всебічного медичного обстеження (обов'язковими є обстеження на відсутність ВІЛ-інфекції, сифілісу, гепатитів В та С). Донор повинен бути поінформований про його права у зв'язку з виконанням донорської функції. Не можуть бути донором особи, які утримуються у місцях відбування покарань, страждають на тяжкі психічні розлади, мають захворювання, що можуть передатися реципієнту або зашкодити його здоров'ю.
4. Донор кісткового мозку підписує заяву про своє бажання бути донором свідомо і без примусу після надання йому лікарем-куратором об'єктивної інформації про можливі ускладнення для його здоров'я. У заяві донор повинен указати про свою згоду на взяття у нього кісткового мозку та про свою поінформованість щодо можливих наслідків. Підпис донора на заяві засвідчується головним лікарем медичної установи, де проводиться вилучення кісткового мозку. Заява додається до медичної документації донора.
5. Імунологічне типування реципієнтів і донорів кісткового мозку здійснюється лабораторіями (групами) клінічної імунології акредитованих у встановленому законодавством України порядку державних та комунальних закладів охорони здоров`я та лабораторіями клінічної імунології державних наукових установ.

................
Перейти до повного тексту