- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2021 р.
за № 680/36302
Про затвердження Змін до Положення про лоцмана-оператора служби регулювання руху суден
2. Директорату морського та річкового транспорту (Я. Ілясевич) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зовнішніх комунікацій забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: В.о. Голови Державної служби морського та річкового транспорту України Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок |
А. Глазков Р. Іллічов Г. Осовий |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
30 квітня 2021 року № 248
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2021 р.
за № 680/36302
ЗМІНИ
до Положення про лоцмана-оператора служби регулювання руху суден
У зв’язку з цим главу 5 вважати главою 4.
2. Главу 4 викласти в такій редакції:
"4. Основні кваліфікаційні вимоги до лоцманів-операторів СРРС
4.1. Кандидатами на посаду лоцмана-оператора СРРС (далі - кандидати) можуть бути громадяни України, які мають диплом судноводія, висновок відповідної медичної комісії про придатність до роботи за професією "Лоцман-оператор" і чинне Обмежене свідоцтво оператора Глобальної морської системи зв’язку під час лиха та для забезпечення безпеки мореплавства, вільно володіють державною мовою та англійською мовою в обсязі, не меншому ніж знання частини А1 стандартного морського навігаційного словника-розмовника IMO.
4.2. Якщо СРРС здійснює функції щодо надання суднам навігаційної допомоги (радіолокаційне проведення), рекомендацій та вказівок для плавання і уникнення небезпечних ситуацій, то кандидатами можуть бути особи, які відповідають вимогам, передбаченим пунктом 4.1 цієї глави, та мають диплом не нижче ніж капітана малого плавання або штурмана далекого плавання і стаж роботи не менш як 24 місяці на посаді не нижче ніж другий помічник капітана судна або відповідну кваліфікацію і попередній стаж роботи морським лоцманом.
4.3. Кандидати зараховуються до СРРС як стажисти і направляються для проходження основного курсу підготовки у визначеній Міністерством інфраструктури України організації (далі - Тренажерний центр) та для підготовки на робочому місці лоцмана-оператора СРРС.
Програми основного курсу підготовки та перепідготовки лоцманів-операторів СРРС розробляє Тренажерний центр і погоджує Міністерство інфраструктури України.
4.4. Після проходження основного курсу підготовки в Тренажерному центрі та завершення підготовки на робочому місці лоцмана-оператора СРРС кандидати складають іспити в державних кваліфікаційних комісіях (далі - ДКК), які створює Морська адміністрація в Дунайському регіоні (морський порт Ізмаїл), північно-західній частині Чорного моря (морський порт Одеса), Дніпро-Бузькому регіоні (морський порт Миколаїв) та Азовському регіоні (морський порт Маріуполь).
До складу ДКК, який затверджує Морська адміністрація, включаються уповноважені представники Морської адміністрації з числа капітанів відповідних морських портів або осіб, які виконують їх обов’язки, начальники лоцманської служби та постів регулювання руху суден регіону, яких делегувала філія "Дельта-лоцман" державного підприємства "Адміністрація морських портів України".
................Перейти до повного тексту