1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
30.04.2004 N 261
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2004 р.
за N 674/9273
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статисти N 313 від 18.08.2009 )
Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень N 1-П (термінова) та N 1-ПЕ
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 - вводяться в дію зі звіту за січень 2005 року N 363 від 11.11.2005 N 380 від 25.11.2005 N 290 від 30.06.2006 N 246 від 25.07.2007 - вводяться в дію зі звіту за січень 2008 року )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" з метою удосконалення форм державних статистичних спостережень щодо промислової діяльності підприємств і організацій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-П (термінова) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (робіт, послуг)" (додається);
Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної, обробної промисловості, виробництва і розподілення електроенергії, газу, тепла та води" ( додається) .
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 380 від 25.11.2005 )
2. Дію інструкцій поширити на підприємства та відокремлені підрозділи підприємств усіх галузей економіки, які розміщені на території України і займаються видами діяльності, що класифікуються за секціями "C", "D", "E" КВЕД, незалежно від основного виду діяльності та форм власності й організаційно-правових форм господарювання.
3. З моменту набрання чинності цього наказу скасувати дію пояснень, що додаються до форм державних статистичних спостережень N 1-П (термінова) місячна та N 1-ПЕ місячна, затверджених наказом Держкомстату від 21 липня 2003 року N 227.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови комітету Головка В.А.
Голова комітету О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
України
30.04.2004 N 261
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2004 р.
за N 674/9273
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-П (термінова) "Терміновий звіт про виробництво промислової продукції (робіт, послуг)" ( v0227202-03 )
( Преамбулу виключено на підставі Наказу Державного комітету статистики N 363 від 11.11.2005 )
1. Склад та оцінка виробленої промислової продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах (рядки 810, 848).
1.1. По рядках 810 та 848 наводяться дані про обсяг продукції (робіт, послуг) власного виробництва у порівнянних цінах за звітний і попередній звітному місяці, що за класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД) належить до добувної, переробної промисловості та виробництва і розподілення електроенергії (секції "C", "D" та група 40.1 секції "E").
Показник "Обсяг виробленої промислової продукції (робіт, послуг) у порівнянних цінах" призначений виключно для відстеження динаміки реальних обсягів виробленої промислової продукції перш за все на макрорівні. Цим обумовлені методологічні особливості визначення складу та оцінки промислової продукції, що включається до зазначеного показника.
( Підпункт 1.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 246 від 25.07.2007 )
1.2. До складу виробленої промислової продукції (робіт, послуг) включається вартість:
- готових виробів, вироблених за звітний період, які призначені для реалізації "на сторону" (за межі підприємства), передавання своїм непромисловим підрозділам (у тому числі власному капітальному будівництву), зарахування до складу власних основних засобів, використання для внутрішніх потреб підприємства (спецодяг, пально-мастильні і лакофарбові матеріали, меблі та ін.), а також, які виготовлені на замовлення населення, видані працівникам у рахунок заробітної плати;
( Абзац другий підпункту 1.2 в редакції Наказів Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004, N 363 від 11.11.2005 )
- робіт промислового характеру, виконаних на замовлення зі сторони;
- напівфабрикатів власного виробництва, відпущених у звітному періоді на сторону, незалежно від того, коли вони вироблені.
Обсяг виробленої промислової продукції (робіт, послуг) визначається без вартості внутрішньозаводського обороту, тобто без тієї частини готових виробів і напівфабрикатів, які використані для подальшої промислової переробки в межах одного підприємства.
1.3. Не включається до обсягу виробленої продукції дохід, одержаний від непромислових видів діяльності підприємства (які не належать до секцій "C", "D", "E" КВЕД), зокрема, таких як:
- перепродаж покупних матеріалів, напівфабрикатів, виробів, які відпускаються на сторону без додаткової промислової обробки на даному підприємстві (навіть якщо перевіряється їх якість, здійснюється розлив у пляшки, розфасування, пакування та інші подібні операції);
- проведення технічного контролю, лабораторних аналізів, випробувань продукції тощо;
- підготовка науково-технічної продукції;
- надання транспортних, вантажно-розвантажувальних послуг та послуг з охолодження продукції;
- діяльність із закупівлі, очищення, охолодження та теплової обробки молока для подальшої реалізації на молокопереробні підприємства;
- ремонт автомобілів та товарів побутового призначення;
( Абзац сьомий підпункту 1.3 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )
- ремонт будівель та споруд;
- збір (закупка) металевих і неметалевих відходів (металобрухту, макулатури тощо) без додаткової механічної, хімічної, термічної обробки, в результаті якої вони можуть бути безпосередньо використані для виробництва з них нових виробів (навіть якщо зібрані відходи піддано чищенню, сортуванню, пакуванню);
- виконання робіт з очищення стічних вод.
В обсязі виробництва не враховується дохід від реалізації відходів, одержаних у процесі виробництва готової продукції.
Також не включається до даних рядків 810 і 848:
- вартість капітального ремонту власного виробничого обладнання;
- вартість продукції, виготовленої з сировини підприємства (за давальницькою схемою) на інших підприємствах;
- вартість давальницьких або покупних сировини, матеріалів, заготовок у разі, якщо підприємство виробляє з них не готову продукцію, а здійснює одну або декілька операцій з її виготовлення, а також якщо здійснюється доробка (додаткова обробка) продукції. Наприклад, покрій одягу, виконання окремих операцій з пошиття одягу та виготовлення взуття, результатом яких є напівфабрикат, а не готова продукція; знесолювання нафти, рафінація та інші методи очищення олії, цукру, нанесення спеціального покриття на метали, труби, утеплення труб тощо;
( Абзац п'ятнадцятий підпункту 1.3 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )
- вартість послуг сторонніх організацій з доставки продукції від станції відправлення до станції призначення;
- вартість виробленої теплоенергії та послуг з розподілення газу, тепла і води;
- вартість давальницьких або покупних комплектуючих, запчастин, матеріалів, використаних при здійсненні ремонту всіх видів машин і устаткування (включаючи транспортні засоби, крім суден) на замовлення "зі сторони".
( Підпункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004, в редакції Наказу Державного комітету статистики N 363 від 11.11.2005 )
1.4. При визначенні показника обсягу виробництва в порівнянних цінах за порівнянні ціни беруться фактичні ціни виробників (без ПДВ, акцизу та інших непрямих податків) за станом на 1 січня звітного року, тобто ціни, які діяли в грудні попереднього до звітного року.
( Підпункт 1.4 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )
1.5. Нові види виробів, які не вироблялись у попередньому році, оцінюються виходячи з цін на сировину, матеріали, комплектуючі, а також заробітної плати, інших витрат на аналогічні за технологією та трудомісткістю вироби, які діяли у грудні попереднього до звітного року, з врахуванням рівня рентабельності нового виробу в першому місяці його випуску згідно із плановою калькуляцією.
( Підпункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )
1.6. Вироби, що поставляються на експорт, включаються за цінами внутрішнього ринку, які склались за станом на 1 січня звітного року, з урахуванням трудомісткості виробів в експортному виконанні.
( Підпункт 1.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 516 від 15.09.2004 )
1.7. Готові вироби, виготовлені із сировини і матеріалів замовника (давальницьких), враховуються виробником готової продукції за повною вартістю, включаючи вартість використаної давальницької сировини.
Особливості обрахунку обсягів продукції у порівнянних цінах за окремими видами діяльності
1.8. Якщо підприємство здійснює обробку відходів (металобрухту, макулатури і т.ін.), тобто займається діяльністю, яка за КВЕД класифікується за розділом 37, обсяг продукції у порівнянних цінах визначається ним тільки за вартістю виконаних робіт без врахування вартості самих відходів.
1.9. При здійсненні поліграфічної діяльності до обсягу продукції включається лише вартість поліграфічних послуг (друкування, нанесення зображення на папір, плівку, метал, пластмасу, ін. матеріали) без врахування вартості купованих або наданих на давальницьких умовах матеріалів (готових виробів), на які наноситься зображення. Видавнича діяльність обліковується аналогічно, тобто за вартістю безпосередньо здійснених видавничих послуг, а не за вартістю самих видань (тиражу).

................
Перейти до повного тексту