- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ
СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
N 147 від 20.05.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 жовтня 1999 р. за N 667/3960 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 883 від 29.08.2014 )
Про затвердження Тимчасового положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах МНС України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
України з питань надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків Чорнобильської
катастрофи
N 444 від 25.06.2007 )
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту
населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
N 444 від 25.06.2007 )
1. Затвердити Тимчасове положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, що додається.
2. Заступнику Міністра - начальнику Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення Холоші В.І. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказу "Про затвердження Тимчасового положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах МНС України".
3. Начальнику управління справами в 10-денний термін після державної реєстрації наказу "Про затвердження Тимчасового положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах МНС України" забезпечити його надходження до відповідних структур Міністерства.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Потіху В.М.
Затверджено
Наказ МНС України
20.05.99 N 147
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 жовтня 1999 р.
за N 667/3960
Тимчасове положення
про вахтовий метод організації робіт на підприємствах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Це Положення, розроблене з урахуванням Основних положень про вахтовий метод організації робіт, затверджених постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Секретаріату ВЦРПС, Міністерства охорони здоров'я СРСР від 31 грудня 1987 року N 794/33-82, у редакції від 17 січня 1990 року, затвердженої постановою Держкомпраці СРСР, Секретаріату ВЦРПС, Мінздраву СРСР
N 27/2-71, визначає економічні, правові та організаційні засади застосування вахтового методу роботи в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, на об'єктах і територіях, де виникли техногенні або природні надзвичайні ситуації і для ліквідації наслідків цих аварій потрібен тривалий час.
Дія цього Положення поширюється на підприємства, організації, установи, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС України).
1. Загальні положення
1.1. Вахтовий метод - це особлива форма організації робіт, що грунтується на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли щоденна доставка працівників до місця роботи і назад до місця постійного проживання неможлива.
Робота вахтовим методом організовується за спеціальним режимом праці, за підсумованого обліку робочого часу, а міжвахтовий відпочинок надається працівникам у місцях їх постійного проживання.
Місцем роботи при вахтовому методі вважаються об'єкти (дільниці), на яких здійснюється безпосередня трудова діяльність. Переміщення працівників, що перебувають на вахті, у зв'язку зі зміною місця дислокації об'єктів (дільниць) не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.
1.2. Рішення про впровадження вахтового методу організації робіт приймається МНС України за погодженням з ЦК профспілки працівників атомної енергетики та промисловості на підставі висновків експертів щодо неможливості виконання робіт іншими методами організації праці, техніко-економічних обгрунтувань з урахуванням ефективності його застосування і можливостей комплектування вахтового персоналу. При обгрунтуванні визначаються: чисельність вахтового персоналу, умови проживання, тривалість вахти, засоби та час доставки персоналу до місця роботи і назад до місця постійного проживання, додаткові видатки, пов'язані із застосуванням вахтового методу, порядок соціально-побутового та медичного забезпечення вахтового персоналу.
Експертами щодо визначення доцільності застосування вахтового методу виступають спеціалісти МНС. У разі потреби експертами можуть залучатися спеціалісти інших міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, наукових закладів тощо. Склад експертної комісії визначається розпорядженням МНС України.
1.3. Місця роботи, на яких застосовується вахтовий метод, визначаються наказом міністра. Такими місцями роботи можуть бути радіоактивно небезпечні території (зона відчуження, зона безумовного (обов'язкового) відселення), об'єкти, території, де виникли техногенні або природні надзвичайні ситуації, для ліквідації наслідків яких потрібен тривалий час.
1.4. На роботу вахтовим методом можуть переводитись як підприємства в цілому, так і їх окремі підрозділи (цехи, дільниці, відділення тощо) або створюватися комплексні бригади для виконання визначеного обсягу робіт. Вахтовий персонал комплектується з працівників, які перебувають у штаті підприємства, яке здійснює роботи вахтовим методом.
1.5. До робіт, що виконуються вахтовим методом, забороняється залучати осіб молодше 18 років, вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років, а також осіб, які мають медичні протипоказання для виконання цих робіт.
1.6. Конкретні умови застосування вахтового методу встановлюються підприємствами в колективних договорах. Власник або уповноважений ним орган не можуть установлювати умови застосування вахтового методу, які суперечать цьому Положенню.
1.7. Фінансування витрат, пов'язаних з вахтовим методом організації робіт на підприємствах зони відчуження, системи МНС України, здійснюється за рахунок Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян в межах затвердженої річної Комплексної програми робіт.
1.8. Питання, пов'язані із застосуванням вахтового методу організації робіт, не визначені цим Положенням, вирішуються відповідно до чинного законодавства.
2. Організація роботи
2.1. Організація роботи вахтовим методом повинна забезпечити ритмічність, безперервність, комплексність виконання робіт на об'єктах, дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідеміологічних норм і правил, а також нормативно-правових актів про охорону праці, радіаційну і протипожежну безпеку, збереження матеріальних цінностей та виконання робіт у максимально стислі строки.
2.2. Комплектування вахтового персоналу здійснюється за згодою працівників. До виконання робіт вахтовим методом залучається персонал, який, як правило, проживає в місцях розташування підприємств або поблизу пунктів збору вахтового персоналу.
Пунктом збору вахтового персоналу є місце, з якого здійснюється доставка персоналу до об'єктів проведення робіт вахтовим методом. Пункти збору визначаються власником або уповноваженим ним органом, які здійснюють проведення робіт вахтовим методом, виходячи з можливостей транспортного забезпечення.
2.3. Направлення працівників на вахту не є службовим відрядженням.
2.4. Часом вахти вважаються періоди виконання робіт і міжзмінного відпочинку у вахтових містечках, на об'єкті (дільниці).
2.5. Доставка працівників на вахту здійснюється організовано від пункту розташування підприємства або від пункту збору до місця роботи і назад економічно доцільними видами транспорту. Власник або уповноважений ним орган, що виконують роботи вахтовим методом, для доставки працівників можуть використовувати належний їм транспорт. Відповідальність за доставку працівників до місця роботи і назад покладається на власника або уповноважений ним орган, який здійснює роботу вахтовим методом.
Власник або уповноважений ним орган оплачує проїзд працівників від збірного пункту до місця роботи на вахті і назад.
3. Режим праці та відпочинку, облік робочого часу
3.1. При вахтовому методі організації роботи відповідно до ст.
61 КЗпП України запроваджується підсумковий облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період (місяць, рік) не перевищувала нормального числа робочих годин, установлених чинним законодавством.
................Перейти до повного тексту