- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 705 від 16.10.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 листопада 1996 р. за N 662/1687 |
Про затвердження Інструкції про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених) за вимогою судових органів
Відповідно до Закону України
"Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" та з метою організації конвоювання та тримання в судах підсудних, засуджених за вимогою судових органів, дотримання законності, забезпечення надійної охорони під час проведення судових засідань та в перервах між ними, -
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених) за вимогою судових органів (додається).
2. Начальникам головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, м.Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях, м.Севастополі та на транспорті, начальникам головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим, управлінь СБУ в областях, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, мм.Києва, Севастополя та прирівняним до них прокурорам, начальникам головного управління юстиції в Автономній Республіці Крим, управлінь юстиції в областях, мм.Києві та Севастополі, головам Верховного Суду Автономної Республіки Крим, обласних, міжобласних, Київського та Севастопольського міських судів забезпечити вивчення та виконання положень, викладених в даній Інструкції.
3. Контроль за виконанням даної Інструкції покладається на органи МВС та СБУ, відповідні суди.
Нагляд за додержанням законів при конвоюванні та триманні в судах підсудних (засуджених) здійснюється прокурорами відповідно до Закону України
"Про прокуратуру".
4. Вважати такою, що не застосовується на території України, Інструкцію Генеральної прокуратури Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ Союзу РСР, Верховного Суду Союзу РСР, Комітету державної безпеки при Раді Міністрів Союзу РСР "Про конвоювання засуджених за вимогою суду і слідчих органів" від 10 серпня 1970 року N 25с/0654/158с/31с.
Заступник Міністра внутрішніх справ України Заступник Міністра юстиції України Заступник Генерального прокурора України Заступник Голови Верховного Суду України Заступник Голови Служби безпеки України N 705/37/5/17-398 1-3/503/239 | В.С.Чернишов М.І.Хандурін М.Ю.Шевчук В.Т.Маляренко В.І.Пристайко |
Затверджено
наказом Міністерства внутрішніх
справ України, Міністерства
юстиції України, Генеральної
прокуратури України, Верховного
Суду України, Служби безпеки
України від 16.10.1996 р.
N 705/37/5/17-398
1-3/503/239
Інструкція
про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних, (засуджених) за вимогою судових органів
1. Конвоювання підсудних (засуджених) із слідчих ізоляторів, тюрем, виправно-трудових установ (далі - ВТУ) у судові органи та охорона їх під час судових засідань і на їх виїзних засіданнях, а також конвоювання їх у зворотньому напрямі у місця попереднього ув'язнення та позбавлення волі здійснюється військовими частинами і з'єднаннями внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України за місцем їх дислокації.
У пунктах, де немає військових частин (підрозділів) внутрішніх військ, що здійснюють конвоювання підсудних (засуджених), ці завдання виконуються силами міськрайорганів внутрішніх справ або охороною відповідних місць позбавлення волі.
2. Конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених) із ізоляторів органів внутрішніх справ та Служби безпеки для тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб (далі - ІТТ) у міський та районні суди, охорона підсудних під час судових засідань цих судів і конвоювання їх у місця тримання здійснюється силами міськрайорганів внутрішніх справ.
3. Заявки про прийняття судових органів для військового обслуговування подаються судовими органами до Міністерства внутрішніх справ України. Розпорядження з'єднанням і військовим частинам про прийняття для обслуговування судових органів віддає командуючий внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ України.
4. З надходженням розпорядження щодо приймання для обслуговування судового органу створюється міжвідомча комісія, до складу якої входять представники військової частини, міськрайоргану внутрішніх справ та судового органу.
5. Приміщення (кімнати) для тримання підсудних (засуджених) виділяються судовим органом з урахуванням забезпечення роздільного розміщення чоловіків і жінок, а також ізольованого тримання осіб, котрим заборонено спілкування між собою.
6. У службових приміщеннях усіх судів і в місцях проведення засідань силами і коштами судових органів обладнуються кімнати для тримання підсудних (засуджених), зали для засідання суду, приміщення для розміщення особового складу варти. Усі службові приміщення повинні утримуватися в належному порядку, своєчасно ремонтуватися і мати достатнє освітлення.
7. У приміщеннях судів кімнати для тримання підсудних (засуджених) обладнуються лавами, які скріплені з підлогою, металевими гратами на вікнах, зовнішніми запорами на дверях, що забезпечувало б їх надійну охорону і виключало можливість вчинення втеч з-під варти. З цією ж метою двері повинні мати оглядові віконця діаметром 10 см з металевими гратами. В приміщеннях обладнується вентиляція і освітлення. Вимикачі встановлюються ззовні камери, біля вхідних дверей. Світлоточки огороджуються металевою сіткою з гратами. У залі судового засідання місце для тримання підсудних обладнується лавою та дерев'яним бар'єром висотою 1 м, які скріплені з підлогою. На вікна залу засідання, розташованого на першому поверсі, встановлюються грати. В кожному судовому органі до 50% залів судових засідань, в яких розглядаються кримінальні справи, обладнуються стаціонарними металевими загородженнями, які відокремлюють підсудних від складу суду і присутніх громадян (додаток до Інструкції - відсутній в БД). На вікнах цих залів незалежно від поверховості встановлюються грати. У пунктах проведення одноразових виїзних засідань суду місце для розміщення підсудних обладнується переносним бар'єром, котрий тимчасово прикріплюється до підлоги.
8. В приміщеннях, відведених для особового складу варти, встановлюються меблі (стіл, стільці, вішалки для верхнього одягу, шафа для посуду і продуктів харчування, умивальник, бак для питної води), обладнується телефонний зв'язок із військовою частиною (підрозділом) та переговорні пристрої з постами у залах суду і біля кімнат для тримання підсудних (засуджених).
Начальник варти забезпечується списком телефонів місцевих органів внутрішніх справ, адресами їх розташування.
9. Прийняття для обслуговування судового органу оформляється актом міжвідомчої комісії, в якому зазначається:
назва суду та номер військової частини; міськрайорган внутрішніх справ, який виділяє наряд для підтримання порядку в приміщенні судового органу та поблизу нього;
коротка характеристика залів судових засідань, кімнат для тримання підсудних (засуджених), а також приміщень, виділених для розміщення особового складу варти;
кількість виїзних засідань суду, котра може призначатись одночасно;
обладнання залів судових засідань, кімнат для тримання підсудних (засуджених) та розміщення особового складу варти, сходових клітин приміщення суду;
інженерно-технічні засоби охорони приміщення суду;
забезпеченість інвентарем та меблями;
маршрути конвоювання від спеціальних автомобілів до кімнат для тримання підсудних (засуджених), до залів судових засідань і у зворотньому напрямі;
порядок виготовлення знімного обладнання та виділення кімнат для тримання підсудних (засуджених) і розміщення особового складу варти на термін проведення судового процесу виїзної сесії;
організація зв'язку;
порядок взаємодії з адміністрацією суду, міськрайорганом внутрішніх справ, підрозділом внутрішніх військ.
Акт погоджується старшим оперативним начальником, затверджується командиром частини та головою суду. Один примірник акту надсилається до Головного управління внутрішніх військ.
Місця для тимчасової роботи виїзних засідань суду визначає голова цього суду. Акти про їх прийняття не складаються.
10. Напередодні роботи виїзного засідання суду командир військової частини направляє офіцера штабу на місце проведення виїзного засідання, який повинен обстежити приміщення, де буде проводитись виїзне засідання суду, маршрут конвоювання та під'їзд до приміщення, місце розташування, відпочинку та вживання їжі особовим складом варти, порядок охорони спецтранспорту вночі, чисельність і порядок виділення працівників міліції для забезпечення громадського порядку під час роботи суду та за надзвичайних обставин. Начальник міськрайоргану внутрішніх справ зобов'язаний організувати прийом та збереження зброї особового складу варти. В разі, коли підсудні (засуджені) доставляються до місця проведення виїзного засідання плановою вартою, начальник міськрайоргану зобов'язаний виділити спецтранспорт для доставки його в судове засідання та у зворотньому напрямку.
11. Обслуговування судового органу припиняється після повідомлення головою суду командира військової частини. Про припинення обслуговування суду він доповідає по команді та видає наказ.
12. На кожен судовий орган штабом частини розробляється і затверджується план охорони (схема охорони, табель постів, бойовий розрахунок особового складу варти).
В окремих випадках під час забезпечення судових процесів одноразових виїзних засідань у віддалених від штабу частини пунктах план охорони розробляється офіцером штабу частини (підрозділу), який прибуває в цей пункт разом із вартою, але обов'язково до початку судового процесу. В цьому випадку план вступає в силу без затвердження його командиром частини.
Для забезпечення важливих судових процесів, особливо виїзних засідань суду, штабом частини спільно із зацікавленими органами розробляється спеціальний план охорони, який погоджується із старшим оперативним начальником і головою суду. В цьому плані, за необхідністю, передбачається виділення на період засідань суду групи підсилення варти, оперативних працівників МВС, СБУ.
Судові варти можуть підсилюватися особовим складом підрозділів внутрішніх військ, дислокованих поблизу, спеціальними засобами, службовими собаками та мають право їх застосовувати відповідно до Статуту бойової служби внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.
13. Завдання з конвоювання підсудних (засуджених) в судові органи військова частина (підрозділ), міськрайорган внутрішніх справ виконують на підставі письмових заявок судових органів і начальників місць попереднього ув'язнення або позбавлення волі.
................Перейти до повного тексту