1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
28.04.2004 N 248
( z0652-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2004 р.
за N 653/9252
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 13 від 21.01.2016 )
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок ( z0106-01 )
( Документ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Документа Державної податкової адміністрації N 614 від 01.12.2000, до якого вносились зміни )
1. Абзац сьомий розділу 1 викласти в такій редакції:
"Розрахункова квитанція - розрахунковий документ (крім касового чека) або його бланк, що визначений Положенням про форму та зміст розрахункових документів".
2. Розділ 1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Алкогольні напої, тютюнові вироби - згідно зі статтею 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
3. У пункті 2.1 розділу 2:
3.1. Друге речення абзацу першого доповнити словами "чи об'єкт виїзної торгівлі".
3.2. Абзац третій доповнити новим реченням такого змісту: "Зазначене поширюється також на Державне підприємство спеціального зв'язку та державні територіально-галузеві об'єднання (підприємства) залізничного транспорту".
4. У пункті 2.2 розділу 2:
4.1. Перше речення абзацу першого доповнити словами "або, за рішенням СПД, на кожний транспортний засіб".
4.2. Абзац другий вилучити.
5. Пункт 2.4 розділу 2 вилучити.
У зв'язку з цим пункти 2.5-2.15 вважати відповідно пунктами 2.4-2.14.
6. Абзац четвертий пункту 2.4 розділу 2 після слова "порушення" доповнити словом "цілісності".
7. Пункт 2.13 розділу 2 доповнити новим реченням такого змісту: "Відмітки, викреслювання, виправлення завіряються підписом зазначеної посадової особи".
8. Пункт 3.1 розділу 3 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Положення цього розділу не застосовуються до розрахункових книжок, що реєструються за порядком, визначеним розділами 4-6, а також до бланків суворого обліку для оформлення продажу проїзних та перевізних документів на залізничному транспорті".
9. У пункті 3.2 розділу 3 після слів "при цьому серії та номери" слова "спрощених розрахункових квитанцій" замінити на слова "квитанцій одного виду".
10. У пункті 3.3 розділу 3:
10.1. Наприкінці абзацу сьомого крапку з комою замінити на крапку.
10.2. Абзац восьмий викласти в такій редакції:
"На кожну розрахункову книжку, що подається на реєстрацію, необхідно встановити засіб контролю таким чином, щоб унеможливити розкріплення книжки без порушення цілісності засобу контролю".
11. У пункті 3.5 розділу 3 слова "а у разі реєстрації розрахункової книжки, що складається зі спрощених розрахункових квитанцій, скріплює паперову пломбу печаткою органу ДПС та підписом керівника або його заступника" замінити на слова "номер установленого засобу контролю".
12. Розділ 3 доповнити пунктом 3.7 такого змісту:
"3.7. Скасування реєстрації розрахункової книжки здійснюється за такою самою процедурою, що й скасування реєстрації книги ОРО (пункт 2.13 розділу 2 цього Порядку)".
13. Абзац перший пункту 4.3 розділу 4 доповнити новим реченням такого змісту: "До довідки про придбання розрахункових книжок додаються зразки розрахункових квитанцій (квитків) усіх типів, що реєструються".
14. Розділ 6 Порядку викласти в такій редакції:
"6. Порядок реєстрації розрахункових книжок, що використовуються при наданні послуг підприємствами зв'язку, та розрахункових книжок, що використовуються на залізничному транспорті
6.1. Реєстрація розрахункових книжок, що використовуються для реєстрації розрахункових операцій при наданні послуг підприємствами зв'язку, та розрахункових книжок, що використовуються для оформлення розрахунків на залізничному транспорті, здійснюється безоплатно в органі ДПС, де підприємством зареєстровано відповідну книгу ОРО, не пізніше двох робочих днів з моменту подання ним необхідних документів.
6.2. До реєстрації для підприємств зв'язку приймаються розрахункові книжки, які виготовлені відповідно до Вимог щодо виготовлення квитанційних книжок форм N 1, N П-2, N 5, N 47, затверджених наказом Державного комітету зв'язку України від 07.12.98 N 167 "Про затвердження бланків квитанційних книжок форм N 1, N 5, N 47, N П-2, вимог щодо виготовлення та Інструкції про порядок обліку та застосування квитанційних книжок у філіалах підприємства поштового зв'язку та їхніх структурних підрозділах", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.05.99 за N 314/3607.
До реєстрації для підприємств залізничного транспорту приймаються розрахункові книжки, що складаються з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій (квитків приміського сполучення, абонементних квитків, квитків вихідного дня, квитанцій для оформлення послуг тощо), що визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів.
6.3. Реєстрація розрахункових книжок здійснюється на підставі подання підприємством письмової заяви довільної форми, довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій, а також довідки про видачу квитанційних книжок за формою додатка 10 (для підприємств зв'язку) або довідки про реєстрацію розрахункових книжок за формою додатка 11 (для підприємств залізничного транспорту) у двох примірниках.
6.4. Посадова особа органу ДПС здійснює запис у відповідному розділі Книги облікових форм, записи в обох примірниках довідки про видачу квитанційних книжок або довідки про реєстрацію розрахункових книжок, які завіряються печаткою та підписом керівника органу ДПС, після чого розрахункові книжки вважаються зареєстрованими. Один примірник довідки надається підприємству, другий - залишається в органі ДПС. Кількість розрахункових книжок, що реєструються одночасно, не обмежується".
15. Пункт 7.2 розділу 7 доповнити новим реченням такого змісту: "Зазначене не поширюється на транспортні засоби, об'єкти виїзної торгівлі та пересувної торговельної мережі".
16. Пункт 7.3 розділу 7 доповнити новим реченням такого змісту: "Записи в книзі слід виконувати кульковою ручкою".
17. Абзац четвертий пункту 7.4 розділу 7 доповнити словами "та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо".
18. У пункті 7.5 розділу 7:
18.1. Абзац четвертий доповнити словами "при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо".
18.2. Абзац шостий після слова "ремонтів" доповнити словами "робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення".
19. Абзац другий пункту 7.7 розділу 7 доповнити новим реченням такого змісту: "Крім того, у цьому розділі книги або в книзі за формою додатка 3 можна виконувати додаткові записи, де підсумовуються дані за розрахунками за день чи за місяць".
20. Пункт 7.10 розділу 7 викласти в такій редакції:
"7.10. У розділі 4 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються ремонти, роботи з технічного обслуговування, а також перевірки конструкції та програмного забезпечення РРО. Графи 1-5 заповнює особа, що здійснює ремонт, технічне обслуговування або перевірку, графи 6 та 7 - працівник СПД після відновлення працездатності РРО. У разі виходу РРО з ладу графи 1 та 2 заповнює працівник СПД безпосередньо після виходу РРО з ладу. При потребі до розділу 4 книги ОРО може вноситися додаткова інформація".
21. Пункт 7.13 розділу 7 викласти в такій редакції:
"7.13. У розділі 3 книги ОРО для залізничного транспорту, зареєстрованої на РРО, графи 1-5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6-8 - після відновлення постачання електроенергії чи повернення РРО після ремонту за кожний робочий день окремо.
Книга ОРО, що використовується для обліку розрахункових операцій з продажу проїзних і перевізних документів (без застосування РРО) для проїзду пасажирів або перевезення багажу, вантажобагажу залізничним транспортом, заповнюється та використовується відповідно до Порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту України та Державної податкової адміністрації України від 24.10.2001 N 712/431 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.02.2002 за N 116/6404 (далі - Порядок N 712/431). До переходу на єдину автоматизовану систему керування графи щодо сум ПДВ відображаються на п'ятий день після закінчення звітного місяця загальною сумою".

................
Перейти до повного тексту