1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 164 від 05.08.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 жовтня 1998 р.
за N 642/3082
Затверджено
Наказ Голови Державної служби
експортного контролю України
05.08.98 N 164 ( z0641-98 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної служби експортного контролю N 94 від 05.04.2004 )
Інструкція про порядок організації перевірки використання в Україні товарів, які були імпортовані з наданням державних гарантій використання в заявлених цілях
1. Загальні положення
Ця Інструкція визначає порядок проведення перевірок виконання зобов'язань суб'єктів підприємницької діяльності України щодо використання у заявлених цілях товарів військового призначення та товарів подвійного використання, які були імпортовані з наданням державних гарантій. Інструкція розроблена у відповідності до вимог пункту 11 та підпунктів 9-12 пункту 15 Положення про державний експортний контроль в Україні, затвердженого Указом Президента України від 13.02.98 N 117/98.
У цьому документі поняття: товари, товари військового призначення, товари подвійного використання, експорт, імпорт та інші вживаються в значеннях, які надані в Положенні.
На товари, які ввезені на територію України з наданням державних гарантій використання у заявлених цілях, поширюються режими експортного контролю, які встановлені в Україні. Зазначені товари не можуть бути реекспортовані з України в треті держави без офіційної письмової згоди на це іноземного експортера та дозволу Державної служби експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль) на їх реекспорт. Ці умови стосуються також передання товарів іншому кінцевому користувачу в межах України.
Український імпортер несе повну та одноосібну відповідальність за доставку товарів, стосовно яких надані державні гарантії щодо використання в заявлених цілях, до місця та у термін, що зазначені в угоді між імпортером товару в Україну та користувачем.
Якщо за певних обставин зазначені товари не були імпортовані в Україну, український імпортер несе повну й одноосібну відповідальність за те, щоб зазначені товари не були поставлені не за місцем призначення.
2. Планування перевірок
Державний контроль та нагляд за виконанням імпортерами та користувачами в Україні гарантій використання в заявлених цілях імпортованих в Україну товарів, на які були надані імпортні сертифікати України або інші документи, які містять гарантії щодо використання товарів у заявлених цілях, здійснюється на підставі аналізу звітів кінцевих користувачів про фактичне використання імпортованих товарів, а також за рахунок планових вибіркових перевірок використання товарів кінцевими користувачами.
Держекспортконтроль за погодженням з іншими центральними органами виконавчої влади та Службою безпеки України визначає термін та затверджує план проведення перевірки, формує контрольну комісію, до складу якої залучаються представники Держекспортконтролю, Служби безпеки України, інших центральних органів виконавчої влади.
Відомості про склад контрольної комісії та термін перевірки офіційно подаються Держекспортконтролем на адресу керівництва підприємства (установи, організації), яке є користувачем товарів, щодо яких здійснюється перевірка.

................
Перейти до повного тексту