- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1519 від 25.12.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 р. за N 636/2440 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Фонду державного майна
N 1304 від 02.07.98 )
Про затвердження Положення про порядок здійснення конкурсного відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення відкритих торгів (тендеру)
З метою підвищення ефективності процесу приватизації державного майна, створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку України, подальшого розвитку конкурентності у проведенні приватизації державного майна, забезпечення загальнодоступності і конкуренції покупців при продажу акцій, що належать державі у відкритих акціонерних товариствах, та відповідно до пункту 1 статті 15 Закону України "Про приватизацію державного майна" від 19 лютого 1997 року
N 89/97-ВР НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок здійснення конкурсного відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення відкритих торгів (тендеру), що додається.
2. Управлінню правового забезпечення Фонду державного майна України у п'ятиденний термін з дня прийняття цього наказу забезпечити подання Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Прес-центру Фонду державного майна України у десятиденний термін з дня державної реєстрації у Міністерстві юстиції України цього наказу забезпечити публікацію Положення про порядок здійснення конкурсного відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення міжнародних торгів (тендеру), у Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о.Голови Фонду | В.Лановий |
Затверджено
наказом Фонду державного майна
України від 25.12.1997 року
N 1519
Положення про порядок здійснення конкурсного відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення відкритих торгів (тендерів)
1. Визначення термінів
Зазначені нижче терміни в цьому Положенні вживаються в такому значенні:
конкурсна комісія - комісія, що формується Фондом державного майна України (далі - Фонд) для конкурсного відбору уповноваженої особи з підготовки та проведення відкритих торгів (тендеру) з продажу акцій відкритих акціонерних товариств (далі - ВАТ);
відкриті торги (тендер) - спосіб приватизації, що застосовується для продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств на конкурентних засадах і здійснюється за участю уповноважених осіб, конкурсний відбір яких проводиться відповідно до цього Положення;
конкурсна документація - пакет документів, що містить конкурсну пропозицію щодо виконання конкурсних завдань, відомості про претендента, його фінансовий стан, інформацію про досвід первинного публічного розміщення акцій компаній аналогічної галузевої приналежності з ВАТ, акції якого продаватимуться на відкритих торгах;
конкурсна пропозиція - пропозиція, що подається претендентом згідно з умовами конкурсу та конкурсних завдань;
конкурсне завдання - зобов'язання, що його має виконати переможець конкурсу по визначенню уповноваженої особи Фонду для підготовки та проведення відкритих торгів (тендеру);
претендент - юридична особа, резидент або нерезидент, що має ліцензію уповноваженої організації іноземної країни, визнану Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, чи ліцензію (дозвіл) відповідного державного органу України на здійснення професійної діяльності по випуску та обігу цінних паперів і подала конкурсну документацію для участі у конкурсі;
фінансові гарантії - кошти, що надаються уповноваженою особою Фонду (на основі повернення) шляхом їх перерахування на рахунок, зазначений в договорі між уповноваженою особою та Фондом. Дата внесення, умови та строк надання фінансової гарантії визначається договором.
2. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення відкритих торгів (тендеру) з продажу пакетів акцій відкритих акціонерних товариств (акціонерних компаній), що створені в процесі приватизації та корпоратизації.
2. Одна уповноважена особа може здійснювати допомогу в підготовці та проведенні одного або декількох відкритих торгів (тендерів).
3. У разі, коли для участі в конкурсі зареєстровано тільки одного учасника, Фонд може вважати його переможцем конкурсу за умови прийняття ним зобов'язань щодо виконання ним умов конкурсу.
3. Основні вимоги до претендента
4. Для участі в конкурсі щодо відбору уповноваженої особи претендент повинен мати:
- ліцензію (дозвіл) уповноваженої організації іноземної країни чи ліцензію відповідного державного органу України на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів України;
- досвід роботи на будь-якому ринку цінних паперів не менш як 3 роки;
- власний капітал не менш як 3 млн.ЕКЮ;
- аудиторський висновок про фінансовий стан претендента на останню звітну дату, здійснений одною з таких аудиторських фірм:
"Прайс Уотерхаус";
"Эрнст енд Янг";
"К.П.М.Джі";
"Артур Андерсен";
"Куперс енд Лайбрандт";
"Делой енд Туш".
4. Проведення конкурсу
5. Рішення про проведення конкурсу з відбору уповноваженої особи приймається Фондом.
6. Для проведення конкурсу Фонд утворює конкурсну комісію (далі - комісія) у складі 5 або 7 осіб, призначає голову і відповідального секретаря комісії, які є членами комісії. До складу комісії обов'язково входить представник Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також, відповідного центрального органу виконавчої влади. Комісія діє до моменту підписання договору з переможцем конкурсу.
Відповідні органи та посадові особи, зобов'язані в 5 денний термін з моменту одержання повідомлення про прийняття рішення щодо проведення конкурсного відбору уповноважених осіб для підготовки та проведення відкритих торгів (тендерів), делегувати до її складу своїх представників. Якщо в зазначений строк вони не делегували своїх представників до складу комісії, Фонд має право затвердити склад комісії без представників цих органів.
Засідання комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше як 3 з 5 осіб, або не менше 5 з 7 осіб членів комісії. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії, при цьому члени комісії голосують при прийнятті рішення тільки "за" або "проти".
Комісія може залучати до своєї роботи експертів з правом дорадчого голосу.
7. До компетенції конкурсної комісії належить:
- розробка проекту оголошення про конкурс;
- підготовка пропозицій щодо конкурсного завдання;
- одержання та реєстрація конкурсної документації від претендентів, в порядку, визначеному комісією;
- визначення на підставі наданих конкурсних документів учасників конкурсу;
- проведення конкурсу;
- встановлення бальної системи оцінки конкурсних пропозицій учасників;
- визначення переможця конкурсу та подання протоколу на затвердження Фонду;
- оприлюднення результатів конкурсу;
................Перейти до повного тексту