1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 617 від 23.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 жовтня 1998 р.
за N 634/3074
Про внесення змін і доповнень до Правил продажу продовольчих товарів
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції N 185 від 11.07.2003, до якого вносились зміни )
Відповідно до Закону України "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини"
НАКАЗУЮ:
1. Внести до Правил продажу продовольчих товарів, затверджених наказом МЗЕЗ від 28.12.94 N 237, такі зміни і доповнення:
1.1. У розділі "I. Загальні положення":
1.1.1. У пункті 1 після слів "щодо належної якості" записати слова "і безпеки", далі - за текстом.
1.1.2. Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3. Господарюючий суб'єкт зобов'язаний при продажу продовольчих товарів не порушувати прав споживачів, визначених Законами України "Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", Порядком заняття торговельною діяльністю і правилами торговельного обслуговування населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 N 108, цими Правилами, іншими нормативними документами, що регламентують торговельну діяльність".
1.1.3. У пункті 9 після слів "зберігання і продаж продуктів харчування" записати слова "повинні мати спеціальну освіту (підготовку), вони", далі - за текстом.
1.1.4. Пункт 11 викласти в такій редакції:
"11. Усі продовольчі товари у господарюючого суб'єкта повинні бути з відповідними документами, наявність яких передбачена чинним законодавством (товарно-транспортні накладні, рахунки-фактури, прибутково-видаткові накладні, сертифікат відповідності державної системи сертифікації або копія зазначеного сертифіката, завірена господарюючим суб'єктом, що відпустив товар, який підлягає обов'язковій сертифікації, тощо)".
1.1.5. Пункт 12 доповнити абзацом такого змісту:
"Неякісні, небезпечні, фальсифіковані, неправильно марковані харчові продукти, ті харчові продукти, які не отримали позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи та сертифіката відповідності або строк придатності до споживання яких закінчився, а також харчові продукти, на які відсутні документи, що підтверджують їхню якість та безпеку, повинні бути вилучені з обігу та при потребі передані на відповідну експертизу для визначення шляхів їх подальшого використання, утилізації чи знищення в порядку, визначеному законодавством".
1.1.6. Пункт 13 викласти в такій редакції:
"13. Не допускаються до продажу фасовані вітчизняні та імпортні харчові продукти без маркування державною мовою України, яке повинно містити інформацію про:
загальну назву харчового продукту;
номінальну кількість харчового продукту в установлених одиницях виміру (маси, об'єму тощо);
склад харчового продукту, якщо він виготовлений з кількох складників, із зазначенням переліку назв використаних у процесі виготовлення інших продуктів харчування, харчових добавок, барвників, інших хімічних речовин або сполук;
енергетичну цінність (для харчових продуктів, що її мають);

................
Перейти до повного тексту