1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
30.03.2012 № 62
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2012 р.
за № 632/20945
( Наказ скасовано на підставі Наказу Національного агентства України з питань державної служби № 75 від 12.04.2016 )
Про затвердження Типових правил внутрішнього службового розпорядку
Відповідно до статті 28 Закону України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типові правила внутрішнього службового розпорядку .
2. Рекомендувати керівникам органів державної влади та органів влади Автономної Республіки Крим або їх апарату за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (у разі її наявності) затвердити правила внутрішнього службового розпорядку на підставі Типових правил внутрішнього службового розпорядку.
3. Цей наказ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України від 17 листопада 2011 року № 4050-VI "Про державну службу".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Нацдержслужби України відповідно до розподілу обов'язків.
Голова
Нацдержслужби України
В. Толкованов
ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра
соціальної політики України
В. Надрага
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України
з питань державної служби
30.03.2012 № 62
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 квітня 2012 р.
за № 632/20945
ТИПОВІ ПРАВИЛА
внутрішнього службового розпорядку
І. Загальні положення
1.1. Ці Типові правила визначають загальні положення щодо внутрішнього службового розпорядку державного службовця, режим роботи, засади регулювання службових відносин, умови перебування в органі державної влади та забезпечення раціонального використання робочого часу, а також інші положення.
1.2. Службова дисципліна в державному органі, органі влади Автономної Республіки Крим або їх апараті (далі - орган державної влади) ґрунтується на засадах чесного і сумлінного виконання державним службовцем своїх обов'язків, створення необхідних організаційних та економічних умов для ефективної роботи, застосування методів переконання, заохочення за сумлінну роботу.
1.3. Правила внутрішнього службового розпорядку органу державної влади розробляються на основі цих Типових правил.
1.4. Правила внутрішнього службового розпорядку в органі державної влади затверджуються керівником державної служби такого органу або його апарату за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації, у разі її наявності.
1.5. Правила внутрішнього службового розпорядку доводяться до відома всіх державних службовців під розписку.
ІІ. Робочий час і час відпочинку державного службовця
2.1. Тривалість та режим роботи, час відпочинку державного службовця визначаються законодавством про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про державну службу".
2.2. Час початку і закінчення роботи, перерва для відпочинку і харчування встановлюються для державного службовця з урахуванням режиму роботи органу державної влади.
В органах державної влади, як правило, встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п'ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.
Тривалість перерви для відпочинку і харчування встановлюється, як правило, 45 хвилин. Перерва не включається в робочий час і державний службовець може використовувати її на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.
У зв'язку зі службовою необхідністю, зумовленою специфікою та особливостями роботи у відповідному органі державної влади (його структурному підрозділі), може встановлюватися інший режим роботи відповідно до законодавства про працю.
2.3. Нормальна тривалість робочого часу державного службовця не може перевищувати 40 годин на тиждень.
2.4. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
2.5. Керівнику органу державної влади та/або іншим державним службовцям забороняється в робочий час відволікати державного службовця від його безпосередньої роботи для виконання ним громадських доручень, скликання зборів, засідань та нарад з громадських питань тощо та виконання іншої, не передбаченої службовими обов'язками, роботи.
2.6. Не дозволяється проведення у робочий час та після його закінчення святкування державним службовцем особистих подій та пам'ятних дат у приміщенні органу державної влади.
2.7. У органі державної влади ведеться облік робочого часу, який відображається або у відповідному журналі обліку робочого часу/табелі робочого часу (далі - журнал), або за допомогою ведення та використання відповідної електронної програми, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщень адміністративних будівель органу державної влади, моніторингу переміщень працівників всередині будівлі (далі - системи обліку робочого часу).
Для забезпечення контролю своєчасного виходу на роботу відомості зазначених систем обліку робочого часу подаються відповідальною особою до служби персоналу органу державної влади.
У структурних підрозділах органу державної влади може вестися журнал обліку виходу на роботу та реєстрації місцевих відряджень.

................
Перейти до повного тексту