- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 211/1260/48/5 від 09.09.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 жовтня 1998 р. за N 628/3068 |
Про затвердження Порядку реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС України
N 608/135б/40/5 від 24.07.2001 )
Затвердити Порядок реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків (додається).
Заступник Міністра внутрішніх справ України Заступник Міністра закордонних справ України Перший заступник Міністра юстиції України | В.Чернишов А.Орел Б.Стичинський |
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ
України, Міністерства закордонних
справ України та Міністерства
юстиції України 9 вересня 1998 року
N 211/1260/48/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 1998 р.
за N 628/3068
Порядок
реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків
( У тексті Порядку слова "Консульське управління Міністерства закордонних справ України" замінено словами "Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України", а також слова "визначення належності до громадянства України" замінено словами "встановлення належності до громадянства України" у відповідних відмінках згідно з Наказом МВС
N 608/135б/40/5 від 24.07.2001 )
З метою реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків установити наступне:
1. Депортовані особи та їх нащадки (діти, онуки), які перебувають у громадянстві Республіки Узбекистан, та ті, які бажають одержати підтвердження про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан, виявили бажання набути громадянства України відповідно до частини 1 статті
8 Закону України
"Про громадянство України", подають до підрозділів паспортної служби органів внутрішніх справ України за місцем проживання чи дипломатичних представництв або консульських установ України за кордоном заяву-анкету про вихід з громадянства Республіки Узбекистан, заповнену рукописно у двох примірниках (додаток 1), для одержання документа про припинення або відсутність громадянства Республіки Узбекистан, та документи, передбачені частиною 3 розділу II Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27.03.2001
N 215, за винятком зобов'язання припинити іноземне громадянство.
( Абзац перший пункту 1 в редакції Наказу МВС
N 608/135б/40/5 від 24.07.2001 )
Депортовані особи можуть отримати бланки анкет-заяв про вихід з громадянства Республіки Узбекистан у органах місцевого самоврядування, нотаріальних конторах чи паспортних підрозділах органів внутрішніх справ за місцем їх постійного проживання. Справжність підписів заявників та членів їх сімей (у разі наявності підписів членів сімей у відповідних графах анкети-заяви) нотаріально засвідчується уповноваженими на це особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (у населених пунктах, у яких відсутні нотаріальні контори), нотаріусами державних нотаріальних контор без використання спеціальних бланків нотаріальних документів шляхом вчинення рукописного нотаріального напису такого змісту: "Справжність підписів (далі зазначаються прізвища та ініціали осіб, підписи яких засвідчуються) засвідчую". Указуються також місце, дата оформлення документа, посада та прізвище уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, державного нотаріуса, підписи яких завіряються відповідною печаткою. Запис щодо стягнення державного мита на анкетах-заявах не здійснюється.
2. Паспортні підрозділи органів внутрішніх справ перевіряють правильність оформлення документів щодо встановлення належності до громадянства України й разом з анкетами-заявами про вихід з громадянства Республіки Узбекистан та списком осіб, які їх подали (додаток 2), передають у 7-денний строк до головних управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, місті Києві, Київській області, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в областях та місті Севастополі (далі - УМВС).
3. Зазначені документи опрацьовуються у відділах паспортної, реєстраційної та міграційної роботи УМВС, на підставі чого приймається рішення про можливість встановлення належності відповідних осіб до громадянства України.
Після одержання документів про вихід відповідної особи з громадянства Республіки Узбекистан чи про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан УМВС визначають належність до громадянства України.
4. Анкети-заяви про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи про підтвердження неналежності до громадянства Республіки Узбекистан осіб, щодо яких прийнято рішення про можливість встановлення їх належності до громадянства України, разом з відповідними списками надсилаються в 5-денний строк до Управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Міністерства внутрішніх справ України, яке узагальнює одержані документи і в 5-денний строк передає до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.
5. Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України передає в 7-денний строк анкети-заяви та відповідні списки до Посольства Республіки Узбекистан в Україні.
6. Про результати розгляду Узбецькою Стороною анкет-заяв про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи підтвердження факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України після отримання відомостей по дипломатичних каналах інформує в 3-денний строк Управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Міністерства внутрішніх справ України, яке доводить ці відомості до УМВС у 3-денний строк.
7. У разі отримання заявником безпосередньо від Узбецької Сторони довідки про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи про підтвердження факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан така довідка (додаток 3) подається до паспортної служби місцевих органів внутрішніх справ для передачі до УМВС.
8. УМВС України чи дипломатичне представництво або консульська установа України з одержанням відомостей про вихід депортованих осіб з громадянства Республіки Узбекистан чи про їх неналежність до громадянства Республіки Узбекистан з урахуванням раніше поданих документів приймають рішення про набуття ними громадянства України.
( Абзац перший пункту 8 в редакції Наказу МВС
N 608/135б/40/5 від 24.07.2001 )
У разі відмови особі у виході з громадянства Республіки Узбекистан або в підтвердженні факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан УМВС відмовляють таким особам у встановленні належності до громадянства України, про що повідомляються районні відділи внутрішніх справ та заявники в 5-денний строк.
9. Рішення УМВС про встановлення належності до громадянства України доводиться до відома відповідних районних відділів внутрішніх справ і є підставою для видачі в установленому порядку паспорта громадянина України.
Додаток 1
до п.1 Порядку реалізації домовленості
між Україною та Республікою Узбекистан
щодо співробітництва у вирішенні
питань громадянства депортованих осіб
та їх нащадків
------------
| Фото |
------------
Анкета-заявление
Прошу разрешить мне выход из гражданства Республики Узбекистан. Одновременно со мной прошу разрешить выход из гражданства Республики Узбекистан находящимся на моем иждивении несовершеннолетним детям:
N п/п |
Фамилия, имя, отчество |
Дата и место рождения |
Родственное отношение |
Дети в возрасте от 14 до 18 лет подтверж- дают свое согласие личной подписью* |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
................Перейти до повного тексту